Labioplasti olanlar

Umutyuce

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2020
3
0
26
Merhabalar 4 gün önce labioplasti oldum. Söylenilen gibi ağrısız geçmiyor maalesef. İlk iki gün ağrılarım yoktu ama 3. Gün ağrılarım şiddetlendi ve oturamaz hale geldim. Batmalarim yanmalarim mevcut. Bu durumu yaşayanlar var mı acaba. Süreç nasıl ilerleyecek lütfen bilgilendirir mısiniz

Merhaba,

Bu işlemi yaptırmadan önce İnternetde çok yorum okudum yalnız sıkıntı şu ki çok fazla reklam ya da abartı yazı var ondan kendi deneyimimi paylaşmak istedim. 10.09.2020 tarihinde operasyon oldum yaklaşık olarak 1-1.30 saat arasında sürdü. Lokal anestezi ile oldum. uyuşturmak amaçlı yaklaşık 20 iğne olmuşumdur yalnız 10 dan sonrasını hissetmedim. Operasyondan sonra pansuman yapıldı yarım saat sonra ayağa kalktım yalnız sünnet çocuğu misali bir yürüyüş oluştu tabiki buz kompresi yaptım. yaklaşık 3 saat sonra lokal anestezi etkisi geçti ve işte o zaman nasıl bir yanma acı var derin nefesler yaklaşık bu ağrı ve acı 4 saat sürdü. ben buz kompresini hiç bırakmadım. ilk 48 saat küçük adımlar(tuvalet mutfak v.b) dışında hiç bir adım atmadım. pansumanımı 4 saat de bir yeniden yaptım. Buz sürekli var. 3. gün kan sızıntısı azaldı hafif bir morarma oldu ama şişlik hala var. 4. günde kesinlikle oturmuyorum pansuman devam buz kompresi hala devam oturamasam bile yürüyebiliyorum en azından biraz daha normal bir şekilde. Kontrole rahat bir şekilde gidebildim. Doktorum sağolsun hiç bir sıkıntı yok dedi. 5. gün işe geri döndüm kesinlikle oturamıyorum yaylanarak hep pansumana hala devam. Şu an sekizinci günüm ağrım çok %20 rahat oturabiliyorum (ilk kez pantolan giydim ama geniş) kaşıntı %70 ama dayanılmayacak gibi bir sinek ısırığı kaşıntısı değil yani. Yalnız şunu belirtmek isterim 4 sene boyunca iğneli epilasyon yaptırmış bir insanım ayrıca göz kapaklarıma bile kalıcı makyaj yaptırdım(oda iğne benzeri bir alet ile olur) acı eşiğim yüksek olduğunu düşünüyorum.

kendi deneyimi özet geçersek;
*Kesinlikle en az 5 gün boyunca yatmanız gerekli minumum hareketle yaşamanızı devam edin. ilk saatler acı hissetmiyorum diye fazla hareket yapmayın.
*Pansumanızı ertelemeyin buz kompresini bırakmayın.
* oturmaya veya pantolan giymeye çalışmayın. Evde rahat rahat gezin.
* uyurken ben bacaklarımın arasına yastık alıp yan uyuyorum. sırt üstüne yatamadığım için

Bilgilerinizden dolayı teşekkür ederim. Bugün 5. Gunum. Sanırım batikona alerjim gelismis genital bölgemde yaralar oluştu. Sürekli yatıyorum tuvalete kalkmak ve yemek yemek dışında ayağa kalktigim ya da oturduğum bir vakit yok. Kaşıntı olayım çok yok ama sizi şeklinde batmalarim çok fazla oluyor. Bir sorum olacaktı size. Dikişleriniz ne durumda düştü mü yoksa hala var mı ?

Kime olmuştunuz ki?

Dikislerin dusmesi 20 25 gunu bulur gecmis olsun bu arada.Kremi muhakkak degistirin doktorunuza sorun enfekte olmasi daha cok aciya sebep olur.

Merhabalar bende labioplasti amelyatı oldum bugün 5. Günüm şekli çok berbat görünüyor çok pişman oldum düzelirmi zamanla

Doktorum Burçak Erdinç daha önce meme protezi taktırdım ondan çok memnun kaldım oyüzden labioplasti için onu seçtim umarım hata yapmamışımdır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…