Labiaplasti olan var mı?

B

buket143

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi buket143
Bu ameliyatta fazla olan kısımları çıkarılarak labiumlar küçültülür. Benzer şekilde dış dudakların asimetrik olması durumu da hem psikolojik hem de fonksiyonel olarak cinsel hayatı olumsuz etkileyebilir ve yine labioplasti gerekli olabilir. Evli veya bekar, doğum yapmış ya da yapmamış dileyen herkese bu operasyon yapılabilir. Lokal anestezi altında, ameliyathane şartlarında küçük dudaklar olması gerektiği kadar küçültülebilir. Kendiliğinden eriyen dikişlerle yara dikilir. Ameliyat süresi, yarım saat civarında sürebilir. Bu cinsel estetik ameliyat kızlık zarına zarar vermez, cinsel ilişkiye, orgazma, gebe kalmaya ve doğum yapmaya herhangi bir zararı veya engeli yoktur. Ameliyattan sonra iyileşme süreci tamamlandığında iz kalmaz, ameliyat edildiği anlaşılamaz. Ameliyattan sonra idrar yapma ile ilgili bir sorun olmaz, doktor tarafından önerilen temizlik yöntemleri ile bakım yapılır. Rahatsızlık verecek derecede ağrı ve yanma olmaz. Ameliyatın ertesi günü duş alınabilir, normal hayata dönülebilir. Yara iyileşmesi bir haftada tamamlanır. Ameliyattan 3-4 hafta sonra cinsel ilişkiye girilebilir. Dıştan bakıldığında ameliyat izi fark edilmez.

• Konu Sahibi buket143
1.000 - 1.800 YTL olduğunu biliyorum... Ama fazla bi ayrıntı bilmiyorum maalesef...
XXXXXXXXXXXXXXX burdan ayrıntılı bilgi alabilirsin heralde canım!!!

• Konu Sahibi buket143
bende bu operasyonla ilgili bilgi almak istiyorum.arkadaşlar bu operasyonu geçirenler var mı???bilgilerinizi paylaşır mısınız...

• Konu Sahibi buket143
bu operasyon ilgimi çekiyor.
özellikle çok yakın bir akrabam için bilgi istiyorum.,
yaptıran varmı aranızda

• Konu Sahibi buket143
istanbul'da prof.dr deniz işcen çek yaptı operasyonu
çok da memnunum

• Konu Sahibi buket143
bende bugünlerde bunu araştırıyorum
ben labioplasti ve vulva liposuctıon araştırıyorum.ikisi olunca plastik cerrah yapması gerekiyormuş.ama fiyat 2000-3000 ytl civarı çokçok pahalı geldi bana
misticriver arkadaşım sen kaça yaptırdın.hastanedemi yapıldı.doktorun kadın doğumcumu yoksa plastik cerrahmı?

• Konu Sahibi buket143
labioplasti ne kadara mal oldu, sonrasında çok zorluk çektin mi.bu dr nerede ? ne çok soru sordum.cvplarsan sevinirim.

• Konu Sahibi buket143
sorularını tabi ki de yanıtlarım, yardımcı olabilirsem de çok sevinirim. çünkü bu konu herkese soru sorulabilecek türden bişey değil. ben 2 sene önce oldum(2006da)o zaman doktorum 1500ytl istemişti sonradan birazcık daha indirim yapmıştı bana.Doktorum Deniz hanım İstanbul'da oymak plastik cerrahide çalışıyordu(muhtemelen hala da orada çalışıyordur.)Ameliyatını mecidiyeköyde özel bir hastanede yapıyor.Muayene oldum ertesi gün sabah da ameliyatımı oldum. Çok fazla bir zorluğu yok, ilk hafta temizliğe çok dikkat etmek gerekiyor sadece. Her tuvalete gidişinden sonra o bölegeyi tendürdiyotlu suyla yıkamanı istiyor doktor. dikişler kendiliğinden kaynayan türden oluyor yani sonradan dikiş alma derdi de yok.böyle işte canım başka sorun olursa yanıtlarım.:teytey:

• Konu Sahibi buket143
Çok teşekkür ederim.Lokal anestezi ile mi oldun? Sonrasında normal hayatına hemen devam ettin mi? Doktorsitesinden bir jinekolog dr a danıştım lokal anesteziyi tercih etmiyormuş ağrı çok hissedildiği için.

Benim doktorum plastik cerrahtı. Lokal anesteziyle oldum, ameliyat esnasında bişey hissetmedim. ameliyattan sonra da doktorum ihtiyacın olursa ağrı kesici al dedi ama hiç almadım öyle söyliyim. sadece antibiyotik bi krem verdi sürekli onu sürdüm.Benim bildiğim kadarıyla labiaplastide genel anestezi yapmıyorlar, vajen daraltma fln gibi operasyonlarda genel anestezi tercih ediliyor diye biliyorum.
hemen ertesi gün işe gidemezsin tabi, çünkü ilk bikaç gün minik minik adınlarla yürüyosun mecburen, ama 1 hafta sonra iyi olursun:-)

millet bu fiyatlar acayi değişken
mesela vulva liposuctıon ve labioplasti için
bir doktor 4500 ytl dedi
diğer doktor 2000 ytl dedi
şimdi ne farkı var bunların anlamadım.(hastane biraz lüx ama bu kadar fark edermi? )
acaba yaptıkları işlemlermi farklı.ben netten aldım fiyat

misticriver
bu labioplasti ameliyatında parçayı labiumların içindenmi kesiyorlar yoksa uç bölgesinimi alıyorlar
benim görüştüğüm bi doktor uçtan keseceğini söyledi.ortadan alınca kan akışında problem olabiliyormuş

arkadasalr bende oldum bu amelıyatı ve cok memnumun ustumden buyuk bır yuk kalkmıs gıbı ben manısada oldum doktorumdanda cok memnunum eger o cıvarlarda bu amelıyatı olmayı dusunen varsa doktorun adını telefonun falan verebılırım ben cok memnun kaldım ve 700 ytl ye oldum herkese saglıklı gunlerfisfisfis

bende izmirdeyim ,doktorun telefonunu almak isterim,
gorusmek isterim,

bu ameliyatı olan arkadaşlar
tam olarak kaç hafta sonra tamamen iyileştiniz.yani sızılar kaşıntılar tam olarak ne zaman bitti

merhaba arkadaşlarım burayı okuyunca yalnız olmadığımı anladım cunku bu konur herkese acılabilecek bir konu değil ama psikolojik olarak kendimi rahatsız ettiğim takıntı yaptığım bir konuydu misticriver arkadaşım bunun çok da zor bir ameliyat olmadıgını okudum ve içim rahatladı biraz maliyetli de olsa sanırım yaptırırsam çok daha iyi hissedecem kendımı tek korkum olmaktan değilde sonrakı kotu komplikasyonlardan korktum çok nazik bir yer olduğu için ama 1 hafta kadar biraz hijyenine dikkat etmek zorunda olduğumuzu gordum Prof. Dr. Deniz İşcan sanırım tavsiyelerinize göre konusunda profesyonel bir ınan cunku burda yaptıran bir arkadaşımız asimetrik oldugundan bahsetmiş benimde olmamda bir sakınca yok misticriver arkadasım teşekkür ederim...

Sevgili Gülen, Nisan ayında sorduktan sonra ameliyatı geçirdinmi? geçirdiysen ne oldu ?

1 haftada ııyılesıyosun ama tam anlamıyla bı 15 gun falan gecmesı gerekıyo ama sadece dıkıısların oldugu ıcın bıraz kasıntı oluyo hepsı okdar yoksa 3-4 gun ıcınde ıılesıyosun

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana:-) Benim dikişlerim kendisi kaynayan türdendi daha önce de söylediğim gibi, yani dikiş alma derdi yoktu
asimetri problemini ben yaşamadım çok şükür. Deniz hanım benimle çok ilgilendi, moral verdi, iyileşme durumunu kontrol etmek için 1 hafta sonra çağırdı beni. Ameliyatın ertesi günü nasılsın diye aradı.
ben memnun kaldım.

X