Örgü Kzmn etegi

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,

acigul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2009
679
7

isterseniz tarifinide yazarım. gecen sene örmüştüm. 2 fırfırı vardı bu sene küçüldü ve 1 kat daha ekledim. en alt kısmada süs olcak ama ipim kalmadığı için sade oldu.

ETEĞıN YAPILIŞI

uzun zamandan sonra orjinal haliyle. sizlere eteğin yapılışı bayanlar umarım yardımcı olmuşumdur :))

bendedikiş payı ile birlişkte 84 başlamışım ama benimki 2 yaşa göre oldu ipin kalınlığına göre başlayın sayısını. işte benim örnek aldığım hali ile...

resimler alıntıdır
80 ıLMEK BAŞLANIR
20 SIRA LASTıK ÖRÜLÜR. (EN SON BURASI KATLANIP ıÇıNE LASTıK TAKILACAK)
ARTTIRMA YAPMADAN ÇOCUĞUN KALÇA KISMINA KADAR DÜZ ÖRÜLÜR. BU KISIM BıTıNCE;
ÖN SIRADA, 7 ÖR 1 ARTTIR, BU SIRAYI BÖYLE DEVAM ET.
ARKA TARAFI ARTIRMA YAPMADAN HAROŞA YAP GEL.
BU SEFER 8 ÖR ÇÜNKÜ DAHA ÖNCE 1 ARTTIRMIŞTIK, 8 ÖR VE ARTTIR, BU SIRAYIDA BÖYLE DEVAM ET.
6 SIRA ARTTIRMA YAPIP BıTıNCE, YANı AŞAĞIYA DOĞRU SAYINCA 6 DELıK OLACAK,
6 SIRA HAROŞA YAP KES. ŞEKıLDE GÖRDÜĞÜNÜZ GıBı.
1. KAT BıTTı.

2. KATA BAŞLARKEN RESıMDE DE GÖRDÜĞÜNÜZ GıBı ARKA TARAFTAN ıLMEK ALACAKSINIZ, TAKTIĞINIZ ıLMEKTE 80 OLACAK,
BURAYI ARTTIRMA YAPMADAN 19- 20 SIRA ÖRÜN VE ÜSTEKı GıBı ARTTIRMA YAPIP BURAYIDA KESıP BıTıRıN.
3. KATTA AYNI
SONRA ıSTEDıĞıNıZ GıBı SÜSLEYıN
KOLAY GELSıN.
ben ilmek takmadan ayrı örüp diktim çünkü ağır oldu siz kolayınıza hangisi gelirse öyle yapın resimdeki iple ölçüsü 14 kg 4-5 yaş içinmiş.

buda bolerosu. ben örmedim simli ip olduğu için takım örmek isterseniz buyrun

60 ıLMEK BAŞLANIR.
ıSTEDıĞıNıZ UZUNLUKTA BOYUN KISMINA KADAR ÖRÜLÜR.
3 PARÇAYA BÖLÜNÜR
20 ıLMEK ÖRÜLÜR, DEVAMINDA 20 ıLMEK KESıLıR (BOYUN, YAKA KISMI YANı)
KALAN 20 ıLMEK ıSE 2 PARÇAYA BÖLÜNÜR, ŞEKıLDEKı GıBı YARIYA KADAR ÖRÜLÜR GERı DÖNÜLÜR VE BU SIRADA ÖRÜLÜR DÖNÜLÜR, BURADA TAM ÖRÜLÜR. DÖNÜŞTE TEKRAR YARIYA KADAR ÖRÜLÜR VE DÖNÜLÜR, SONRA YıNE HEYSıNı ÖR.
YANı AMAÇ ıKı YE BÖLDÜK YA; 2 DEFA DÖNÜP ÖRDÜĞÜMÜZ YER YUVARLANIYOR, TEK ÖRDÜĞÜMÜZ YER DAHA KISA KALIYOR, BÖYLELıKLE MODEL ORTAYA ÇIKIYOR.
SONRA ETRAFINI ıSTEDıĞıNıZ ŞEKıLDE TIĞ ıLE SÜSLEYıN.
KOLAY GELSıN

resimler alıntıdır

hepsi bu kadar umarım faydam olmuştur. kolay gelsin örenlerea.s.

Son düzenleme:
çok hoş olmuş emeğine sağlık kızınada maşallah nazar değmesin

allahim bu ne böyle :1shok::1shok:

yaw bu ne tatlilik, bu ne sirinlik yirim ben kizini yaaa, cok tatli cookk...
etekte harika olmus ve cok yakismis cok begendim..
masallah masallah... allah nazarlardan korusun...

eteekten daha çok kızına baktım maşallah çok tatlı allah bağışlasın

Etekten çok kızın dikkatimi çekti. Maaşallah.. :)

maşşallah Allah nazardan korusun yavrun pek tatlı
bu kıza ne giyse yakışır, ama etekte çok şık ve zor görünüyor ama değer bu fıstığa ellerinize sağlık.

Örgu ormeyı yenı ogrenıyorum.Kızım kocaman ona olmaz ama bı yıgenım var ona super olur.Tarıfını yazarsan bı denerım yapmayı.Cok hosuma gıttı.Yok ben yapamasam da anneme yaptırırım.
Ne enteresan belı oldugu muddetce de boyu uzatılır uzun sure gıyılır.Emegıne saglık...

bir kaç kelimeyle anlat istersen etek yapımını bende kuzuma yapaayım...

eteği yaynladıktan sonra uzun süre foruma girememiştim yazılan mesajlarıda göremedim taki kedijik arkadaşım bana teşekkür yollayana kadar :)) cevap için geciktim özrünüze sığınıyorum bayanlar. birazdan örneği aldığım orjinal tarifi yayınlayacağım inşallah...teşekkürler :)

ben daha öncede yazmıştım ama görünce kızını ısırasım geldi valla.maşallah çok tatlı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…