Kzlar size bi soru sorabilir miyim

S

sekreter18282

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi sekreter18282
ya kıslar iki gündür kafama takılan bi şey var....CADIARZU
daha öncede demiştim size ben devlet hastanesinde dogum yapmak zorundayım diye ama dün dr la konuştum ve kafam daha da karıştı eger normal dogum olursa ki biliyorsunuz onun saati gecesi gündüzü belli olmuyo dr umu hastaneye cagırıp dogumu onun yaptırmasını isteme şansım yokmuş malesef nöbetci dr oluyor ya hastanede eger acil bi şey olursa bebekte yada annede dogum esnasında bi sorun olursa öyle giriyormuş diger türlü ebeler yaptırıyormuş dogumu
eger sezeryan istersem yani daha önceden karar verirsem buna kendi dr um nöbetci oldugu bi güne gün veriyo ancak öyle yaptırabiliyormuş sezeryanı..
cok sinir oldum kıslar ya insan 9 ay hangi dr takip ettiyse onu istiyo yanında sonuçta ona güveniyoruz artık.
şimdi düşünüyorum acaba epidural sezeryanlamı olsa dogumum diye:sm_confused:
siz olsanınz neya karar verirdiniz:uhm:

çok üzüldüm canım ya, böyle bir karar vermek zorunda bırakmaları ne kötü. ne demek nöbetçiysem girerim doğuma? bütün devlet hastanelerinde böyle mi acaba? yoksa o doktorun kendi keyfi tavrı mı? sırf bu yüzden sezaryen olmak çok zor ya. insan hep gittiği doktoru yanında istiyor tabi. başka doktorlar da böyle mi yapıyor acaba?

evet malesef burda ki bütün dr lar için gecerli bu bende yeni ögrendim işte ve kafam cok karıştı aslında ebelerin eline kalmak ta istemiyorum cünkü gercekten cok katılar
yani anlayacagınız normal dogumda dr cagırma şansım yok ya
daha önce varmış aslında ama burda dr a para vermek yasak cünkü devlet karşılıyordu normalde olsa sezeryanda olsa verilmemesi gerekiyormuş gectigimiz yıl burda dr un biri para alırken yakalanmış daha dogrusu şikayet edilmişti bu yüzden bizim de secme şansımız engellendi işte

sekretercim ben de devlet hastanesinde doğum yapmak istiyorum ve aynı şehirde yaşadığımız için aynı durumdan benimde haberim var, doktorumla ben de konuşmuştum bu durumu çok sinir olmuştum ama yapabilecekleri bişey yok doktorlarında anladığım kadarıyla onların da elinde olan bişey değil. Yalnız canım doğruluğundan emin olmamakla birlikte benim öğrendiğim bir kötü haber daha var, malesef bizim devlet hastanesinde dolayısıyla senin de devlet hastanesinde epidural normal doğum da yokmuş. ben bir-iki görüşme öne doktora epidural normal istiyorum olur mu diye sormuştum burada yok demişti, çünkü anestezi uzmanımı ne, bir tane varmış ee doğumun ne zaman başlayacağı da belli olmadığı için her an doğumhanede bulundurmak mümkün olmuyormuş o uzmanı, sezeryan olursa eğer önceden randevulu olduğu için o zaman bulunabiliyormuş. Ben de şaşırdım kaldım ne yapacağımı bilmiyorum.

valla beyazmelekcim bizim halimiz ne olacak bilmiyorum peki sen ne düşünüyorsun :uhm:
valla ben dedim ya burda ki ebelerden cok korkuyorum bi keresinde resmen kendi gözlerimle gördüm hastanede normal dogum yapan kadının göbeginin üstüne oturdu ebenin biri o görüntü gözümün önünden gitmiyo valla o günden beri korkuyorum ben burdaki ebelerden :bbo:

bu bütün devlet hastanelerinde var sanırım araştırmadım ama
ben özelde yapacağım için orada hangi doktoru istersen o giriyorr

canim maalesef devlet hastanelerinde Turkiyenin her yerinde bu durum boyle.yani sansina kalmis normal dogumda o anda kim varsa doguma o giriyor.ama ozel bir hastaneyle senin dr un anlasabilir.benim bir arkadasim oyle yapmisti.devlette calisan bir kadin dogumcuda takibini yaptirdi .dogum zamani da dr.u ozel bir hastanenin dogum odasini kiraladi.ve dogumunu ozel de yaptirdi.yani devletin dr.u ozel hastane de hastasina dogum yaptirdi.bunun icin extra para odediler tabi.

bende ozel bir hastaneye gidiyorum ama ayni durum burda da boyleymis.o anda kim nobetciyse doguma o giriyomus hatta asistanlara yaptiriyolarmis dogumu ki bana bunun daha iyi oldugunu soykediler.cunku asistanlar henuz ogrenci olduklarindan en ince detayi bile atlamiyolarmis.ordaki hemsireler soyledi bana.ben de bazen tereddut ediyorum ama normal istiyorum.bu yuzden deneyip gorcem artik anyayi konyayi :roflol::roflol::roflol:

ne kadar zor bir durum..Benim böyle bi problemim olsa sanırım sezeryanı tercih ederdim..Başından çok korkunç bir normal doğum anısı geçmiş biri olarak:)))

valla beyazmelekcim bizim halimiz ne olacak bilmiyorum peki sen ne düşünüyorsun :uhm:
valla ben dedim ya burda ki ebelerden cok korkuyorum bi keresinde resmen kendi gözlerimle gördüm hastanede normal dogum yapan kadının göbeginin üstüne oturdu ebenin biri o görüntü gözümün önünden gitmiyo valla o günden beri korkuyorum ben burdaki ebelerden :bbo:

bilmiyorum canım yaa hala karar veremedim son aylarda doktorumla tekrar konuşacağım tabi bir yol yöntem bulmaya çalışacağım. Pek çok kişi normal yap diyor ebelerde en az doktorlar kadar iyi biliyorlar bu işi diyorlar annemde öyle diyor ebelerden korkma bişey olmaz diyor bende hatta kadını azarlıyorlarmış falan diye duydum, annem diyor ki her birinin cebine 20şer ytl koyarsak hepsi seninle müthiş ilgilenir hiç merak etme diyor sırnaşık şey ama ben hala karar verebilmiş değilim hala normalden vazgeçmiş değilim ama hamileleğimin seyrine göre şekillenecek tabi olmadı bende kendi doktorumla epidural sezeryan istiyorum

ya kıslar iki gündür kafama takılan bi şey var....CADIARZU
daha öncede demiştim size ben devlet hastanesinde dogum yapmak zorundayım diye ama dün dr la konuştum ve kafam daha da karıştı eger normal dogum olursa ki biliyorsunuz onun saati gecesi gündüzü belli olmuyo dr umu hastaneye cagırıp dogumu onun yaptırmasını isteme şansım yokmuş malesef nöbetci dr oluyor ya hastanede eger acil bi şey olursa bebekte yada annede dogum esnasında bi sorun olursa öyle giriyormuş diger türlü ebeler yaptırıyormuş dogumu
eger sezeryan istersem yani daha önceden karar verirsem buna kendi dr um nöbetci oldugu bi güne gün veriyo ancak öyle yaptırabiliyormuş sezeryanı..
cok sinir oldum kıslar ya insan 9 ay hangi dr takip ettiyse onu istiyo yanında sonuçta ona güveniyoruz artık.
şimdi düşünüyorum acaba epidural sezeryanlamı olsa dogumum diye:sm_confused:
siz olsanınz neya karar verirdiniz:uhm:

canım bu türkiyenin heryerinde böyleymiş bende geçen gün ögrendim normal dogum olursa ebeler yaptırıyormuş.benimde aklıma şu geldi hadi Allah korusun dogum esnasında acil bişey olursa doktor gelene kadar bişey olursa.bende çok kararsız kaldım bu konuda ve çok saçma bişey ne olursa olsun doktorda olmalı dogumda.ne yapcaz hiç bilmiyorum tam da benim aklımda soru işareti olan bir konu açmışsın saol.ama ben sezeryan istemiyorum ne yapcam yaaa

bende seninle aynı durumdayım..normal doğumun sağlık açısından daha iyi olcağını düşünüyorum..ve benimde tek şansım devlet hastanesi..ama ebeler doktorlardan daha çok normal doğum yaptırmış ve bu konuda doktorlardan daha deneyimli oluyorlar..bu yurt dışında da aynen böyle oluyor..bence bunlar gereksiz vesveseler..yolunda bişey gitmezse zaten doğuma yakın sezeryanı önerir doktorun..

canım benim başımada aynısı geldi ve ben epidural doğumu tercih ettim çünki seninde dediğin gibi insan doktorunun yanında olmasını istiyor ve ben iyiki epidural doğumu seçmişim gerçekten çok rahat tabi herkesin düşüncesi farklıdır saygı duyuyorum ama bebeğimi dünyaya getirdiğim nerdeyse hayatımın en mutlu gününde neden acı çekeyim

valla kızlar normal yada sezeryan biraz maddi imkanınız varsa zorlayın özelde yapın.her yerde sistem aynı para yedirmedikçe devlette dr gelmiyo hastanın basına ebelere bırakıyo.

üniversite hastanesine ayrıntılı için gittiğimde başka bir bayan da bu konuyu soruyordu.aynen sana denilen şekilde doktorun ogün nöbetçiyse girebilirmiş.değilse o günkü nöbetçi giriyormuş.
ben işimi şansa bırakmak istemezdim doğrusu bu konuda.devlette doğum yapanlar pek memnun değiller.

hmm karisik bi durum..cünkü o anda anca kendi doktoru sakinlestirir insani birde

herseyini biliyor yani hamileligin nasil devam ettigini filan..devletinde bu yönü kötü iste..

ama illaki kendi doktorum olsun diyorsan sec ozaman epidural sezeryani..en azindan

icin rahat olur.

evet gercekten karışık ve karar vermesi zor bi durum kıslar bugün saat 5 30 da dr gidecegim ayrıntılı olarak konuşacagım artık ondan sonra bi karar veririm diye düşünüyorum umarım verebilirim pek işimi şansa bırakmak istemiyorum cünkü
hepinize fikirlerinden ötürü teşekkür ederim kıslara.s.

kızlar doktorlarınızla doğumu konuşmaya başaladınızmı daha erken değilmi biz hiç konuşmadık daha ilk dönmeler üstün körü olabşlecekleri anlatırken doğumdan bahsederken buna en son karar vericez cünkü bunu ancak o zman değerledirebiliriz gidişata göre demişti acaba o zaman bu zaman mı kine sorayım bende bari kontrole gittiğimizde gerci o sormadan anlatıyoda

kızlar doktorlarınızla doğumu konuşmaya başaladınızmı daha erken değilmi biz hiç konuşmadık daha ilk dönmeler üstün körü olabşlecekleri anlatırken doğumdan bahsederken buna en son karar vericez cünkü bunu ancak o zman değerledirebiliriz gidişata göre demişti acaba o zaman bu zaman mı kine sorayım bende bari kontrole gittiğimizde gerci o sormadan anlatıyoda

ya aslında belki erkendir ama benim dr normal doguma girmedigini söyleyince ben teleş yaptım o yüzden konuşma geregi duydum işte ama girmiyo bu kesin artık gerisi birazda benim kararıma baglı ya normal ya sezeryan bakalım ne olacak yaaa

maalesef benimde aynı sorunum var bende normal doğum istiyorum ve büyük ihtimal devlet hastanesinde doğurucam. Ben kendimi şöyle teselli ediyorum bir ebe iyi yada kötü bir günde kaç tane doğuma giriyor bizim doktorlarımız ise konularında ne kadar uzmanda olsa yılda kaç doğuma giriyolar ? ne haberler okuyoruz doktor hatası yüzünden neler oluyor. bence imkanı olanlar özel hastaneyi tercih edebilir ama devlet hastanesinde bir günde onlarca çocuk doğuyor hepside sıkıntı çekiyor değil ya?

gunaydın benımde kafamı kurcalayan bı soru bu doktoruma sordum oda ben gırıcem egerkı sezeryan veya epıdural sezeryan olursa bızım hastanenın uzmanı gelıcek dedı beraber yapcaz dogumu dedı ama benım aklımda sızınkı gıbı sorular var ıste gecenın bı yarısı sancım tutarsa doktor gelıcekmı acaba dıe dusunuyorum :bbo:

X