kzlar!! 17 gndr adetim gecikdi fakat geeb deilim ne olabilir

karamelli neskafe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2008
252
0
Kızlar sormayın dogal yolla gebe kalmam imkansız fakat 17 gündür adetim geçikti dahada uzun süre olacak gibi degilim evde gebelik testi yaptım fakat sonuç negtif kandada yaptırsammı acaba ama geb olamamki olsa muzice olur ve ilk defa bu kadar geçikiorum acaba diorum hormonal dengesizlikmi başladı bende eşimin zaten çocugu olmuo bendedemi bi problem çıkacak die korkuorum aranızda benim gibi olan varmı? bilgi verin ne olur?senağlama

o hıc bellı olmaz mucıze neden olsun...Allah verırse her sekılde olur...Meryem anamızında kocası yoktu ve hz isa dogdu ....Allah_ü tealanın gucunun yetmıycegı hıcbırsey yoktur...Ayrıca gecen ay benımde 10 gun gectı ve bıanda anı kanamam oldu dusuk yaptım sandım...ama adetler bazen boyle olabılıyormus doktorum soyledı bunu...ve 1 ayda hıc olmamıstım evlılıgımın ılk gunlerı....hormon dengelerı degısebılıyormus bazen...ama yınede bıraz daha bekle olmazssan doktora gıt derım ...

o hıc bellı olmaz mucıze neden olsun...Allah verırse her sekılde olur...Meryem anamızında kocası yoktu ve hz isa dogdu ....Allah_ü tealanın gucunun yetmıycegı hıcbırsey yoktur...Ayrıca gecen ay benımde 10 gun gectı ve bıanda anı kanamam oldu dusuk yaptım sandım...ama adetler bazen boyle olabılıyormus doktorum soyledı bunu...ve 1 ayda hıc olmamıstım evlılıgımın ılk gunlerı....hormon dengelerı degısebılıyormus bazen...ama yınede bıraz daha bekle olmazssan doktora gıt derım ...

cnm benim çok haklısında benim eşimin sperm sayısı çok düşük dr. dogal yolla gebe kalman imkansız demişti zaten geçen ayda tüp bebek yaptırdım sonuç negatif dr zor bi hasta oldugumuzu söyledi bende o yüzden dedim bilmiorum keşke gebe olsm herhalda bukadar olumsuzluk ve sanşsızlıktan sonra ilaç olurdu bu bana sevinçden ne yapacagımı sasırırdım herhalde yarın dr. gidicem bakalım ne dicek korkuorum kötü bişey çıkıcak diye ama yinede morelin içn çok saol cnm..:çok üzgünüm:

Kızlar sormayın dogal yolla gebe kalmam imkansız fakat 17 gündür adetim geçikti dahada uzun süre olacak gibi degilim evde gebelik testi yaptım fakat sonuç negtif kandada yaptırsammı acaba ama geb olamamki olsa muzice olur ve ilk defa bu kadar geçikiorum acaba diorum hormonal dengesizlikmi başladı bende eşimin zaten çocugu olmuo bendedemi bi problem çıkacak die korkuorum aranızda benim gibi olan varmı? bilgi verin ne olur?senağlama

canım benım 17 gun diyosun nasıl bekleyebildın oncelıkle sasırdım
biraz daha beklemen hıc bıse degiştirmıycek..
beklersen kafanın karısıklığı suankı stresını dahada arttırıcak
doğal yolla olcak veya olmuycak takdırı ılahı bişe denılemez..ama
sorun hormamal olabilirmıkı demıssın?hayırda dıyemeyız evetde dıyemeyız mutlaka doktora gorun ama içini ferah tut bi sorun varsa bile ogren ve tebrini al ..normalde adet suren duzenlıyse ve ılk defa yasıyorsan adet sılkunu baya gecıkmış bunun için gozukmen gerekıyor eger gebe degilsen adetının sokulmesı ıcın ilaç vericektır..
morelını sakın bozma :1hug:insallah bebişinden dolayı böle bı durum yasıyorsundur Allah hakkında hayırlısını versın tatlım..

Son düzenleme:
Canım geçmiş olsun, yılda 1 kere böyle bir gecikmeyi dr. normal karşılıyorlar yani yıl dönümü diyorlar: ancak benim fikrim eğer gebelik oluşmuş olsaydı yani hamile olsaydın üzgünüm ama şimdiye kadar o koyu çizgi çok bariz bir şekilde çıkardı, kist olabilir, strese, hava değişimine bağlı bir gecikme olabilir ayırıcı tanıların yapılması için bir dr. muayene ol tatlım daha fazla beklemen sana bişey kazandırmaz bir an önce dr. git muayeneni ol ve biran önce adet olki gebelik yakalayacağın gün yaklaşsın

canım bu korkuları okadar iyi bilirimki ben,ilk önce düzensizleşti sabrettim,ama heray 5-10 gün sonra geliyordu ve ben hep umutlanıyordum,sonra 55 günde bir adet görmeye başladım,ve yine inat ettim ama enson 5 ay adet göremeyince ve hiçbir adet söktürücü işe yaramayınca,gebelik testleri hep negatif çıkınca,doktora en sonunda gittim,korkularım vardı,çok korkuyordum,bebeğin olmaz diyecek,büyük bir sorun var diyecek,ama herşeyim normal çıktı,yumurtalıkların bukadar süre yavaş çalışmış ama bunu düzeltmek için tedavide görmeyince yumurtalıkların tembelleşmiş dedi,hemen tedaviye başladık,ben korktuğum için bekleyerek bebeğimin gelişini 1 yıl erteledim boşuna,hala tedavi görüyorum...
canım bunca şey yazmamın tek sebebi nolur gecikme,anlıyorum korkuyorsun ama git,ne olduğunu öğren,gerekliyse tedaviye başla,belkide herşey normal sadece mevsim,stres vsdir,yada belkide bebişin seninledir,herşey gönlünce olsun canım...

Kızlar 19. günde adet oldum yani doktora gittigim gün doktor sende polikistik over var dedi. Şimdi tedavi görücem ama kötü olan eylülde tüp bebek olucaktım nasıl yani şimdi bi sene beklememmi gerekicek nasıl olucak.. doktor tedaviyle ilgili bişey demedi..

canim senin durumunu cok iyi anliyorum benim kiz kardesimin esininde ayni sperm sayisi cok düsüktü ve kiz kardesime doktor kelimesini dahi yasaklamisti kardesim bizlerin bebegi oldukca bizim adimiza sevindigini söylerdi ama üzüntüden yorgan dösek yatardi cok hastalanirdi kardesim hic bir zaman ümidini yitirmedi Allahim banada yasatacak anneligi derdi 10 seneden sonra bir oglu oldu agustosta yasina girecek sende ümidini hic bir zaman yirtirme hic doktor kontrollerine gitmeden kaldi......

X