Kuzenime çok sinirlendim

Hillad

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2018
516
473
arkadaşlar geçen hafta bir operasyon geçirdim burnumdan. Yakınlarım ziyaretime gelmek istedi. 150 km. Kadar uzaktaki bi ilçedeler. Ben merkezdeyim. Bir erkek kuzenim var, teyzemin oğlu. Kendi kızkardeşini, annesini ve kendisi de üç kişi dahil olarak; 4 kişi de yengem, diğer teyzemler falan ve annnanemi getirdi (arabasıyla geçmiş olsuna). Tabi çok sevindim ziyaretlerine.
Geçmiş olsun deyip, oturup üç saat kadar sonra döndüler.
İki gün sonra annemden öğrendim ki annannemden aracının yakıt parası olarak 200 tl almış.
Kuzenim çok olgun değildir ama evli, çocuğu da var. Benden de 7-8 yaş küçük.
Annanneme ben o parayı veririm zaten. Tek başına dedemden kalanla idare ediyor. Asla kıyamam annanneme. Ara sıra pttden harçlık gönderirim hesabına. Asla elim boş gitmem evine. Kuzenimin de annannesi zaten ve kendileri aileden teyzem ve kızkardeşi olarak üç kişi de geldiler zaten.
Yaptığı gerçekten saygısızlık bence..
Şuan hiçbir şey demedim. Annannem de anlatmadı zaten bana üzülmeyim diye eminim
Ama ciddi bir şekilde bu yaptığına tepki göstermek istiyorum.
Siz olsanız ne yapardınız, nasıl tepki verirdiniz peki?

Ay yuh yani. Sırf para koparmak için ziyaretinize gelmiş sanki. İnsanda utanma olur madem maddi açıdan zarara gireceksin geçmiş olsun dileklerini telefondan iletseydi. Ben olsam önce neden para istediğini sorardım yani sonuçta siz zorla ziyaretime gelin dememissiniz kendi isteğiyle gelmiş. Bir de onun parasını istiyor

Yapılan gerçekten ayıp ama bu konuda bir şey yapmak bence size düşmez, siz karışmayın derim ben
Karışmayın diyorsunuz ama ben zaten olayın merkezindeyim. Bir şekilde yaptığı saygısızlığı vurmalıyım yüzüne. Yoksa alışır annannemden ister bu kez de hep.
Çalışıyor oysa ki. İyi de kazanıyor yani.

Terbiyesizlik yapmıs o zaman hıc gelmeseymıs kadının belkide elinde yoktu verdi olanıda.

Off aklıma kendi annanem geldi cok özlemişimm.

Baska zamanda da ananeyi sömürüyordur o.

Aranizin bozulacagini goze aliyorsan soyle

Ama sana ne? Diyebilir.
Ananemle benim aramda kimseyi ilgilendirmez.diyebilir.

Bunlari goze alman gerekir.

Belki anneneniz teklif etti.
Beni götür sana masrafini vereyim diye ..
Belki kuzeniz kendi gelmek istemiyordu ve bunu firsat olarak gördü.

Bir kere orada kuzeniniz para istediğinde teyzenizin müdahale etmesi lazımdk.Bence teyzeniz de çok ayıp etmiş annesine.Benim annem asla böyle birşeye izin vermez bana da çok kızardı.Arabada o kadar kişi varken anneannenizden para aldıkları için hepsi yanlış yapmışlar.Aralarında toplayabilirlerdi.

Başkası olsa karışma derdim de sözkonusu yaşlı geçimi zor olan bir kadın.
Ara kuzenini ver veriştir. Umarım utanır.
Anneanneyi de uyar bir daha vermesin..

Abimi anlatmissiniz resmen. 40 yaşinda evli barkli adam. Ananemin öldugu gün kadinin cebindekileri aldi param yoktu dedi cebine atti bide bana ve babama bakip nasil göturucez cenazeyi memlekete bende hiç para yok siz halledin para işini tamammı canım dedi yüzsüz

Yüzsüz değil abin hırsız ve yağmacı. Ben senin yerinde olsam vasiyet yazarım yazdırırım etrafımda ki herkese abimi cenazemizden uzak tutun diye. Cenaze için değil yagmalamak için gelmiş Allah akıl fikir ahlak versin yazık.

Belki kuzeninin o 200 tlyi karsilayacak durumu yok. Buyuklerini kirmamak icin getirmek zorunda kaldi. Sirf millet sizi ziyaret edecek diye niye cebinden o kadar para versin ki. Belki yapmasi gereken ödemeleri var, evinin cocugunun ihtiyaci var o paraya.

kuzeninizin baska boyle bir davranisi yoksa bilmeden arka plani yargilamayin. benim ananem bazen bana siparis verir corap, krem ne bileyim herhangi bir sey. ve sonra 50 tl verir fiks. yok anane 3 lira bisi de desen asla kabul etmez illa verir. eskiden alir sonra evde bir yere birakirdim cuzdaniniza gizli gizli koyardim filan. sonra seyi fark ettim, kadin mutlu oluyor torunumun bir ihtiyacini giderdim diye. ben de aliyorum artik, sonra kendime yeni bir sey alincq bak anane senin hediyen diyorum ve ya disarida yemek yiyince eline saglik tontisim, kesene bereket diye ariyorum cok mutlu oluyor.

Tamam da 150 km 200lira yakmaz ki? Resmen anneanneden kar etmiş ne insanlar var yahu midem bulandı. Annenannenize parayı siz verin ve kuzeninize tavır koyun. O yaşlı insandan alacağına benden alsaydın taksi şoförü deyin. Herkes de amma uyanık.

Belki anneneniz teklif etti.
Beni götür sana masrafini vereyim diye ..
Belki kuzeniz kendi gelmek istemiyordu ve bunu firsat olarak gördü.

Evet ben de böyle düşündüm

150 km yol sen götür biz gidemeyiz benzinini de koyarız demiştir

Bana çokkkk olağan geldi

Hatta şöyle örnek vereyim babamın kalbi durdu yoğunbakımda kaldı dayım gitti geldi vs yol parası harcadı etti anneme para ver istersen demeye yanına gidiyordum ki elinde para dayıma veriyordu almam vs dedi ama aldı zira hepimiz biliyoruz ki o benzin parası onun o ayki dengesini bozar

Anneannem de verir onu bir yere götürünce kendi çocuklarına zira benzin pahalı ve o 200 lira onun evdeki huzurunu kaçıracaksa vermesi olağan

Anneannenin bir başına yaşıyorsa evi de kira değilse zaten emekli maaşı yeter o para sıkıntı olmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…