Dudak Makyajı Kurun ieren rujlar(doru mu?)

Dudak Bakımı (rujlar, kalemler)

qamzeLi

pamuşum
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2008
491
0
Kurşun içeriği arttıkça kanser riski de artar. Y.S.L rujlarının en çok kurşun içeren ruj olduğu saptanmıştır. Özellikle kalıcı rujlara dikkat edin. Nedeni kurşunun miktaridir. İşte size kendi kendinize uygulayabileceğiniz bir test:

1. Elinize biraz ruj sürünüz.
2. 24-14 ayar altın bir yüzüğü ruja sürtünüz.
3. İcinde kurşun var ise rujun rengi siyaha döner.

Korkunç ama gerçek, gerçekten simsiyah oluyor. Hiç önemsemediğimiz Avon ve Pastel'de renk değişmedi. Listeye ilaveten Vepa da da değişiklik oluyor.

Dikkat... İşte size rujunuzda kurşun bulunup bulunmadığını incelemenin yolu..
Okumaya devam edin.

Kurşun, kansere yol açan bir kimyasaldir. Kurşun içeren markalar:

1. CHRISTIAN DIOR
2. LANCOME
3. CLINIQUE
4. Y.S.L
5. ESTEE LAUDER
6. SHISEIDO
7. RED EARTH (Lip Gloss)
8. CHANEL (Lip Conditioner)
9. Market America-Motives lipstick

arkadaşlar buna pek inanasım gelmedi ama sizlerle paylaşmak istedim...

maşallah hepsindede varmış aman neyde yokki kanser etkisi atın ölümü arpadan hesabı:):):)

bu ürünlerde varmı yokmu bilemiyorum ruj kullanmıyorum lipstick kullandıgım için... ama erkek arkadaşıma sordum altın olmasada gümüşte kararma yapar diyor.. yani kullanılıyosa içinde.. ve kanserojen maddeymiş

bende inanıyorum o olaya 3 tane rujumu attım o yüzden.benm babam labaratuarda doktor ve oda öle olabileceğini söyledi tabii ben tam soramadım çünkü kızar öle şeyleri nie sürüyosun die... :) baba işte

aaa valla benmde inanasm gelmiyo özellikle cliniqueeyvahedigeldismile

Arkadaslar ben bu testi cok once duymustum ve yaptim bende butun rujlarima rujlarimin hepside M.A.C. ,ve hepside kursun iceriyo bu teste gore ama genede atamadim cunku pahalilar kaydirigubbakcemile3,ee napicam ben bu kadar ruju hepside ayni marka .

arkadaşlar konuyla ilgili bir yazı

Rujlardaki kanser tehlikesi!!!

Bu yazıyı herkes okumalı! Özellikle de kadınlar...
Çünkü, her bir satırı, bilimsel verilere dayanıyor.
Bir ay kadar önce, posta kutuma bir ileti geldi.
"Rujlarda bulunan kurşun, kansere yol açan bir kimyasaldır!" diyordu iletide. Ve kullanılan rujda kurşun bulunup bulunmadığını incelemenin yolu açıklanıyordu. Siz de kolayca uygulayabilirsiniz bu testi:
Elinize biraz ruj süreceksiniz. Sonra da altın yüzüğünüzü ya da metal parayı ruja sürteceksiniz. İçinde kurşun varsa, rujun rengi siyaha dönecek.
Elimde ne kadar ruj varsa denedim. Sonuç şaşırtıcıydı. Çünkü rujların çoğu kararmıştı.
Bu sonucu sizlere yazma kolaycılığına sığınmadım. Serde eczacılık vardı... Derinlemesine bir araştırma yapıp öyle yazmalıydım.
Bunun için de profesyonel bir yardım gerekiyordu. Yüksek lisans eğitimi alan kimyager dostum Binnur Akıneri'ye rica ettim. Yaptığı geniş araştırmanın sonuçları ürkütücü.
İşte, kadınların vazgeçilmezi olan rujdaki büyük tehlike...

KİMYASAL AÇIKLAMASI

Yaptığımız deneydeki kararma, kimyasal bir "yanma" olayı. Bunun için de enerji gerekiyor. Rujdaki ağır metal, derideki ısıyla yanma enerjisine kavuşuyor ve olay gerçekleşiyor.
Aynı deneyi kağıt üzerinde de yapabilirsiniz. Kağıt organik madde. Sürtünmeyle orada da enerji oluşabiliyor.
Bütün bunlar, rujda ağır metal dediğimiz ve sağlık için son derece zararlı maddelerin bulunduğunun göstergesi. Özellikle kurşunun!

KOLAYCILIK

Kurşun kullanımı, renk maddesinin tutması için kolay ve ucuz yolu! Rujun kalıcı olması buna bağlı.
Metal kullanmadan ruju oluşturmak pahalıya mal oluyor. Bazı rujlarda bu maddeler eser miktarda. Ama onlar da kalıcı değil.
Tehlike büyük! Çünkü ruj, dudak tarafından emiliyor. Hiçbir şey yemeseniz bile kendi kendine silindiğini bilirsiniz... Her rujunuzu tazelediğinizde, biraz daha kurşun girer bedeninize.
Kurşun içeriği arttıkça kanser riski de artıyor. Özellikle kalıcı rujlar çok sakıncalı...

ÜNLÜ MARKALAR

Elimde bir liste var. Marka marka, rujların analiz sonuçları... Bunları açıklamak, ticari yönden yakışık almaz. Ancak şu kadarını söyleyebilirim ki; en kötü sonuçlar en pahalı ve en ünlü markalarda.
Mantar gibi mübarekler! Mantarların da rengarenk ve gösterişli olanları zehirlidir ya...
Bize düşen; alacağımız rujun rengi, kalıcılığı ve parlaklığından önce yukarıdaki testi yapmak. Ben üzerime düşeni yaptım; gerisi size kalmış..

bu arada benim bütün rujlarım flormar ben denedim hepsinhe hiç biri kararmadı....:lepi:

bu testi maybelline, flormar, catherine arley, avon, oriflame ve hatta sosyeteden 2 tl ye aldığım çakma lancome ve çakma lorealde denedim ve hiç biri kararmadı :)

Onların içinde kurşun yoktur belki ama kimbilir başka neler vardır. Zaten her şey kanserojen tencere, tava, kozmetik, telefon, modem...bu böyle uzar gider. Ne kullancağımızı şaşırdık.

bu testi maybelline, flormar, catherine arley, avon, oriflame ve hatta sosyeteden 2 tl ye aldığım çakma lancome ve çakma lorealde denedim ve hiç biri kararmadı :)

benim için iyi haber:)

çünküm hiç pahalı rujum yok gibi bi şeyysempatiksalakcinni

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…