Kurtulalım şu kilolardan...

prensesss016

53' e yolculuk.....
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2009
4.107
5.562
selam yıllardır evlendiği kiloya düşmek isteyip ama sadece kilosunu koruyabilen biri olaraktan tekrar denemeye karar verdim.
hamileliklerim dışında 17 yıldır aynı kilolardayım. Ama olmak istediğim yerde değilim. salınca daha da alıyorum.
şimdi yeniden başlıyoruz...

başlangıç bu sabah 60.8 kg.
hedef 53 kg

hergün ne yediğimi ve tartıldığım zamanlar kilomu paylaşacağım.

umarım bu sefer başarılı olurum. bu arada grıp oldum ama yinede dikkat etmeye çalışacağım.

şöyle gün gün yazayım sayfanın başınaki benide motive etsin bakınca. yada veremezsem bi derlesin toparlasın

18.09.2024 - 60.8
19.09.2024 - 60.8
20.09.2024 - 60.0
23.09.2024 - 59.6
26.09.2024 - 59.1
27.09.2024 - 59.1
02.10.2024 - 58.6
04.10.2024 - 58
18.10.2024 - 57.2 veee 1 ay sonunda fark 3.6 kg kendimi çok tebrik ediyorum

Son düzenleme:
Masallah 60kilo çok değil 17yıl o kiloda kalmış olmanız bile bence cok büyük başarı ben evlendim 2 yıl sonra 61dim.simdi biraz düştüm 57.5-58arasıyım. Daha da düşer miyim bilmiyorum hamileliğim yok henuz. İnsallah 53e düşersiniz bizim kilolarda zayıflamak cok daha zor normal aralıktayız cunku.
Aralıklı oruc öneririm hızlı ve kalıcı sonuc veriyor

teşekkür ederim. evet yaşım 39. artık 58-60 aralığı benim normalim oldu. ama bu kiloyu istemiyorum hiçbir zamanda istemedim ama kalıcı bir kilo kaybıda sağlayamadım. ben 54-53 gibi olmak istiyorum. çünkü bel bölgem yağlı giydiğim herşeyde dışarıya taşıyor ve güzel bir görüntü olmuyor. aralıklı oruç gibi besleniyorum zaten. çalıştığım için ilk öğünüm 12 de başlıyor hep. ama evde yemeğim hep 8-9 arasına kalıyor. buda çok geç bir saat. bu yüzden veremiyorum zaten.

Ben evlendim 2 yılda 62 den 79 a çıktım şuan cok vermeye cabaliyorum siz maşallah cok iyisiniz
teşekkür ederim ama inanın herkes kendini iyi hissettiği kiloda iyidir. size göre iyi olan bana iyi gelmiyor malesef. bende hamileliklerimde çok aldım. ilkinde 18, ikincisinde 30 kilo aldım ama 1 yılda verdim çok şükür.
ben evlenirken 52 kiloydum. 3 ay içinde 58 olmuştum. bidahada hiç 52 olamadım

selam
başlagıç 60.80
1. gün 60.8

menüm
sabah

leblebi
3 adet erik

öğle
bulgur pilavı
ayran

ara
hurmalı kurabiye
dukan bira
erik 1 adet
leblebi 1 fincan

akşam
et çorbası

ara
kağıt helva arası dondurma

toplam 1389 kalori
yakılan hiç yok.

çok azmış gibi düşünsemde yazınca ne kadar çok yediğimi farkettim. bu yüzden bu sabah eksi çıkmadım malesef.
kötü bir başlangıç oldu benim için. bu yüzden bugün daha dikkatliyim yarın daha iyi çıkacağım.

selam
başlangıç 60.8
2. gün 60
fark -800 kg

sabah
leblebi 1 avuç

öğle
yeşil salata
1 dilim kepek ekmeği
ayran

ara
şekersiz türk kahvesi
2 adet oreo

ara
1 erik+1 armut
1 avuç leblebi
actıvıa yoğurt
4 adet form bisküvi

akşam
yarım tabak pilav
2 kaşık yoğurt

toplam1087 kalori
1 saat yürüyüş yapıldı.

2. ara olmamalıydı. bugün daha çok dikkat edeceğim. yazdığım zaman yine ne kadar fazla yediğimi gördüm. eğer 2. ara olmasaydı bu sabah 59 görürdüm. ama yarın sabah göreceğim 59 u

selam
başlangıç 60.8
5. gün 59.6 kg
fark 1.2 kg

az az gidiyor çok şükür. hafta sonu biraz kaçamaklı oldu ama olsun morelimi bozmuyorum. bugünde iş arkadaşımın doğum günü var biraz pasta yiyeceğim akşam yemek yemeyeceğim dengelerim.
önemli olan bırakmamak aynen devam.
59 u görücem demiştim ve cumartesi sabahı gördüm. şimdi bu hafta cumartesi hedef 58 görmek

merhaba boyunuz kaç ve de topiğiniz hayırlı olsun. ben de 56 kilodan 53'e düştüm şu an o kadar mutluyum ki. her giydiğim yakışmaya başladı yine. ama hedefim 52. daha doğrusu 52 olunca durup bi bakıcam beğenirsem o kiloda kalıcam. ben 3 kiloyu yaklaşık 2 ayda bilerek yavaş yavaş verdim. kas kaybetmek istemediğim için ve kalori saydım. bu arada basit karbonhidrat neredeyse hiç yemedim hep sağlıklı beslendim. hemen hemen herseyden de yedim. aralıklı oruç yapmadım ama kalori saydım.
size bir tüyo vereyim. geç yediğiniz için üzülmeyin asıl mesele toplam aldığınız kalori. kolaylıklar dilerim

Merhaba teşekkür ederim. ne güzel tam istediğim kilodasınız. aslında bizim gibi düşük kilodakilerin kilo vermesi çok zor ve dediğiniz gibi bende kalori sayıyorum aslında. ama işte akşamları geç yemekte bence kilo vermemi engelliyor. teşekkür ederim tavsiyeniz için inşallah en kısa zamanda bende 52-53 leri görürüm

selam
dün bol kalorili bir gündü o yüzden bu sabah tartılmadım.

sabah
1 avuç badem ve leblebi

öğle
mercimek çorbası
2 kaşık taze fasulye
kıymalı nohut yemeği
ayran

ara
1 baklava
1 dilim pasta

akşam
mercimek çorbası

ara
2 avuç çekirdek
4-5 adet bisküvi

yuuuuuuhhhh yemediğim şey kalmamış dün. utanır insan bu menüyü diyet günlüğüne yazmaya. toparlanmam gerek gerçekten.

Beslenme şekliniz kas kaybettirir yağ yakamazsınız, muhtemelen en ufak yemeye başladığınızda hızla yağ depolarsınız ‘morel’ bozmak gibi olmasın hiç protein yok aksine rafine şeker tüketiyorsunuz
Beslenme alışkanlıklarınız diyete uygun değil.

tavsiyeniz için teşekkür ederim. farkındayım belkide bu yüzden bi ileri bi geri gidip geliyorum. çalıştığım için malesef evdeki gibi olmuyor beslenme şeklimiz. bi el atıcam ama buna

En kötü sabah yumurta yiyin öğlen çorba götürüp için akşama da basit bi salata mercimekten bile olur.
ben akşamları işten çok geç geliyorum yemek yememiz 8 hatta 8.30 olabiliyo. bu yüzden sabahları kahvaltı etmiyorum. ilk öğünüm iş yerinde saat 12 de yapıyorum. aslında bi nevi aralıklı oruç gibi. akşamları eve gittiğimde yediğimde yani saat 8 de kilo alıyorum. işten çıkmadan saat 5.30 gibi yediğimde ise evdekiler onlarla yemediğim için sorun yapıyor. aslında iki arada bir derede kaldım. ama yarın itibari ile yanımda omlet peynir zeytin domates falan gibi kahvatılıklar getiricem. akşamlarıda 8 gibi et balık köfte salata gibi yerim. ara öğün içinde yeşil elma ve hurma tüketebilirim

bugünkü menümü paylaşayım gün bitmeden. daha iyi bir gün geçirdim.

6. gün
sabah

1 avuç leblebi (ilaç altı)

öğle 13.00
yeşil salata
ayran
tahıllı bisküvi

ara
1 hurma
3 tahıllı mısır patlağı
1 yeşil elma

akşam 20:00
fırında yarım uskumru
salata

öğle arası 1 saat yürüyüş yapıldı
2 lt su bitirdim daha içerim
dukan bira içildi

ben de bununla ilgili öğrendiğim yeni bir şey ekleyeyim. bazal metabolizma için almamız gereken kalorinin altına düşersek kas kaybı yaşıyormuşuz. örneğin benim 53 kiloda bazal metabolizma kalorim 1220. bu kalorinin altına inersem kas kaybedermişim.
ben dün ölçüm yaptırdım. kas kaybetmemişim çok sevindim ama kazanmamışım da. bu kalorinin altına inmemeye çalışacağım ben de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…