Kürtajdan sonra kanamam durmuyor

ervaca

Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2022
105
50
30
Merhaba arkadaşlar ben 31 ocakta bebeğimin kalbi durması sonucu kürtaj oldum bir hafta sonra kanamam başladı siyaha yakın koyu renkli kanamalardı yaklaşık 40 gün sürdü. Sonra kırmızı renkli lekelenmelerim başladı 19 martta tamamen adet olduğumu düşünüyorum çünkü kanamam yoğunlaştı. Bu dönemde kanamam hiç kesilmediği için sadece yoğunlaşmasını farkedebildim. 10 gün yoğun bir şekilde adet oldum ama kanamam hala devam ediyor. Adet gibi yoğun değil ama sürekli günlük ped değiştirmek zorunda kalıyorum kırmızı renkli adet kanı gibi akıntım oluyor sürekli iki ayı geçti kürtaj olalı böyle bir durum yaşayan var mı ?

Kürtajdan sonra rahim kontrolü yaptırılmasi gerekiyor kontrol yaptırmış mıydınız? Yaptirmadiysaniz yaptirin hemen. Eger kanama olacaksa kurtajdan hemen sonra olur ve bir kac gun devam edebilir ama sizin bir hafta sonra olup 40 gune yakin sürmüş. O yüzden doktora görünmenizde fayda var. Yogun kanama yasadiginiz dönemde ağrınız fln da olmuş muydu? Belki icerde parca kaldiysa onu atmistir vücut.

canım bende kurtaj oldum 25subatta sonrasında kanamam 5-6 gun surdu kesıldı, 30gun sonra regl oldum.. 40 gun cok fazla surmus ya hıc o surecte kontrole vs gıttın mı ?

Kürtajdan bir hafta sonra kontrolüm vardı herşey temiz dedi bi problem yoktu bir aya kadar kanama sürebilir bir ay sonra adet olursun demişti. Süre biraz uzadı ama öyle oldu sayılır 40 gün sonra adet olduğumu düşünüyorum kanama yoğun olduğu için ama ağrım sızım şikayetim hiç yok sadece adet bile bittikten sonra bitmek bilmeyen kırmızı akıntılarım vardı 60 gün oldu başından sonuna yoğun az çok siyah kırmızı kahve hiç dinmedi dün ilaca başladım kanamayı kesmesi için etkisini gösterdi bile bunu bekliyodu sanki

canım bende kurtaj oldum 25subatta sonrasında kanamam 5-6 gun surdu kesıldı, 30gun sonra regl oldum.. 40 gun cok fazla surmus ya hıc o surecte kontrole vs gıttın mı ?
Gittim kürtaj olduktan bir hafta sonra gittim her şey normaldi hatta söyledi içerde iki pıhtı var onları atacaksın gelince korkma diye öylede oldu iki büyük parça düşürdüm sonra kanama siyaha döndü temizleniyor falan dedim sonra kırmızıya döndü sonra yoğunlaştı adet dedim sonra durmadı işte artık dün gece ilaca başladım 10 gün sonra adet olmam gerekiyor ondan sonra yoluna girmezse muayeneye gideceğim

Rahim kendini bu şekilde toparlamaya çalışıyor olabilir, bu süreçte hormonal ilaçlar kullanmanızı önermem.

Benim vakumlu kürtaj sonrası kanamam hiç durmadı 58 59 gün sürdü bu sürede sürekli doktora gittim 5 6 doktora gittim farklı farklı hepsinin dediği şey rahim iyi durumda yumurtalıklar iyi durumda geçer 58 59 gün sonra durdu 1 gün sonra tekrar leke geldi sonra daha çok leke geldi ondan sonraki günde adet oldum tekrar doktara gittim son doktor bana senin sorunun fizyolojik değil psikolojik dedi bazı kadınlar için düşük yapmanin verdiği acı tüm hormanlari alt üst ediyor bunun sonucunda da kanama durmuyor dedi. Durumu kabullen dedi. Bana kadın doğum hapı yazdı 2 ay kullan dedi ama ben kullanmadım. Eve geldim adetim bitti bu sefer tekrar lekeler başladı gidip testere dişli aslan pençesi aldım içtim lekelenmede bitti. Diyeceğim şu ki bu süreçte HCG takibi yaptır ve durumu kabullen istersen aslan pençesinu araştır ve bolca dua et yoksa geçmiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…