Kürtajdan 8 gün sonra aşırı kanama ve kan pıhtıları

shams

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2024
16
1
24
Merhaba! Çok acil!

8 gün önce 8 haftalık bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj yapıldı(vakum) Fakat dün gece beklenmedim şekilde çok aşırı kanamam oldu. Kürtaj sonrasında ilk 3 gün kanama hiç olmazken, 5. gün kırmızı kanamam başladı ve ara ara lekelenme, ara ara ise koyu kırmızı regl kanı gibi kanama oldu. Fakat düm gece, kürtajdan sonraki 8. gün aşırı kanama başladı. Kanama o kadar fazlaydı ki bir saatten bir ultra gece pedi doluyordu. Kanama esnasında 5-6 parça kan pıhtısı gibi birşeyler geldi(erik büyüklüğünde). Bu böylece 5 saat sürdü. Sabaha yakın saat 7 civarlarında kanama azaldı fakat hala devam ediyordu. Şu an öğle vakitleri ve kanamam çok hafif lekelenme şeklinde. Açıkcası gece çok korktum kanamam anormal diye, tansiyonum da çok düşmüştü. Fakat ağrı kasılma çok hafif oldu hep, regl krampları gibi, hatta daha hafif. Doktoruma sordum bunun normal olduğunu ama tekrarlarsa muayene ultrason ve s yayılması gerektiğini söyledi. Fakat kesinlikle ateşim çıkmadı ve kusma yaşanmadı. Kan şu an durmuş durumda. Başınıza böyle birşey geldi mi? Endişelenmem gereker mi? Rahim parçası kalmışsa kendiliğden düşer mi tamamen?

X