Aile Planlaması Kürtaj ve sonrasında kullanılan Yasmin

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

sitareyildiz1407

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2019
62
26
Merhaba.
Gectigimiz gunlerde 5hafta 5 gunluk gebeligimi sonlandirdim. O gun cok az lekelenme oldu. Kurtajin ertesi gunu doktorun onerisiyle Yasmin hapina basladim. Kurtajdan sonraki 3.gun kanamam oldu ve halen az miktarda devam ediyor. Doktorum bunun normal oldugunu ilaca ara vermemem gerektigini soyledi. Henuz kontrole de gidemedim. Merak ettigim sey su;
1) kurtajin ertesi gunu yasmine baslayip kanama yasayan oldu mu?
2)kanama ile birlikte et parcasi gibi gelen en fazla bilye buyuklugundeki kan pihtilari normal mi?
3) ilerleyen gunlerde dugunumuz var dugunden 6 gun once yasminin ilk tableti bitmis oluyor. Ara vermem gereken surecte 2.tablete baslasam adetimi erteleyebilirmiyim? Bunu yalnizca dugun icin degil korunmak icin de istiyorum o 7 gunluk surecte yeniden bir gebelik istemiyorum.
Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler.

Arkadaslar konumu goren varsa cevap yazarmisiniz lutfen. Kimseye soramiyorum kasik agrim devam ediyor. Kanama surekli degisiyor lutfen yasayan varsa cevap yazarmisiniz

Kanama devam edebilir bu normal sanırım.
Hapta ara kanama yapabiliyor çünkü.
Adet olmak istemiyorsanız 7 gün ara vermeden ilk tablet bitince ikinciye başlamanız gerek. Ara verildiğinin 3-4. Günleri genelde adet başlar çünkü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…