Kürtaj sonrasi rahim ne zaman kalınlaşır

naifruhlum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2021
89
66
27
40 gün önce kürtaj oldum henüz regl olmadım bugün doktora muayene oldum rahim duvari 4 mm civarı dedi açıkçası korktum tekrar kalinlasir mi rahime zarar mı vermiş olabilirler yoksa daha zamanı var mı toparlanması için?

Kürtajı bilmiyorum ama ben ameliyatla kist aldırdım. Bildiğin kestiler sezeryan gibi. 3 ay sürdü tamamen iyileşmesi. Kürtajda rahimi bildiğim kadar kesmiyorlar vs. Belki oda yarı zamanı kadardır. Doktor birşetydedimi?

Açıkçası bu yapan doktorun iyi yapması ile de alakalı ama belki hormonlarin tam olarak düzelmedi düzelince tekrar kalınlaşır kontrolde ol mutlaka takip etttir

Nasıl oldunuz kürtajı kazıyarak mı vakumla mı kazıma ise böyle şeyler olabiliyor 4 mm olduğu için henüz adet göremediniz muhtemelen. Aksatmayın kontrol ettirin yapışıklık falan olmasın.

Şuan ufak kanamalarim başladı az önce sanirim adet oldum ama 4mm iken adetim az gelir büyük ihtimalle neden kalinlasmadi çözemedim ufak ufak kazıma sonrasi vakumla çekti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…