Gebeliğe Hazırlık kürtaj sonrası parça kalması

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

hayatkiraz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2017
37
33
Arkadaşlar maalesef 8 haftalık bebeğimi kalp durması sonucunda kaybettim.Hiç bir belirti vermemişti.Doktora genel kontrol için gittiğimde kalbinin durduğunu öğrendim maalesef.Özel bir klinikte kürtaj yaptırmak zorunda kaldım.Bir hafta sonra gittiğimde parça kaldığını söyledi doktor.ve cytotec adlı ilaçtan sayıyla tam dört tane verdi.Bir gün içinde dördünüde kullandım ama herhangi bir parça düşürmedim ve tekrar bir operasyon yapacakmış.Ama ben istemiyorum çünkü yaşım 35 oldu tekrar kürtaj riskli olur gibi geldi bana, acaba ben kalan parçaları bitkisel yöntemlerle düşürebilir miyim.Çünkü vücudum toparlandıktan sonra bir an önce tekrar hamile kalmak istiyorum.İkinci operasyona gerek kalmadan bildiğiniz bitkiler var mı acaba ve civanperçeminin böyle bir özelliği var mı acaba

merhaba. öncelikle sizin sorunuz için soğan kürünü araştırmanızı tavsiye ediyorum. benim problemim ise bende sizin gibi yedi haftalıkken bebeğin kalbinin durması sonucu kürtaj oldum.yaklaşık 1 ay lekelenme oldu. daha sonra doktora gittiğimde ,doktor rahmin temizlenmiş dedi fakat yaptığı beta testi 21 çıktı. parça kalmış olma ihtimali var mı ? Şu ana kadar sıfırlanması gerekmez miydi beta değerinin. henüz doktora gidemedim sonuçları internetten öğrendim. yardımcı olursanız sevinirim.

bu çocuk oyuncağımı öyle şey olurmu? iki kere kürtaj ne demek bir hafta arayla kürtaj yapıldığı anda dikkatli temizlenir biter gider ilk kez duyuyorum açıkcası.ben olsam tepki gösterirdim basit birşey değil.ben mayıs ayında kendim wc de düşük yaptım dr a hittim ultrasondan bakıldı ve parça kalmış dendi kürtaj yapıldı sonrasında şimdi tekrar gebeyim.

Kurtaj olmazsaniz rahim temizlenmezse eger hamile kalma olasiligi dusuk oluyor.

Merhaba canım çok geçmiş olsun ve basın sagolsun, ben de yaşadım benzer bir durum, benim bebeğim rahmetli olduğunda 17 haftalıktı ve bahsettigin ilacı fitil olarak rahmin ağzına yerleştirerek rahim ağzını açtılar ve normal Doğum yaptırdılar, yaklaşık bir ay kadar kanamam devam etti sonra normal adet gördüm iyi oldum derken eşim banyoda beni kanlar içinde baygın buluyor, afedersin vajinama hortum takılmış gibi fışkırarak kanama böyle ciğer gibi parçalı falan, ambulanslar aciller.. neyse anlıyoruz ki parça kalmış ama doktorumuz strese bağlı rahim kalınlaşması raporu veriyor neyse parça kalma durumlarında probe küretaj diye basit bir işlem yapıyorlar bak istersen netten, genel anesteziyle istersen. Zaten fazla kazıma işlemi olmuyor, ne kadar çabuk temizlenirsen ve rahmin istenen inceliğe gelirse o kadar kolay hamile kalırsın, doktordan başka bir yol deneme bence, Allah yardımcın olsun, en kısa zamanda bebeğine kavuşmayı nasip etsin yüce mevlam inşallah

Aynı durum bende de oldu ve tekrar kürtaj oldum..sizin son durumunuz nedir acaba inşallah tekrar kürtaja gerek kalmaz:/

Hamile olma ihtimali varmıydı

Aynı durum bende de oldu ve tekrar kürtaj oldum..sizin son durumunuz nedir acaba inşallah tekrar kürtaja gerek kalmaz:/
Merhaba bende aynı durumdayım şuan. Perşembe günü histereskopi yapılarak kalan plesenta parçası temizlendi. Siz nasılsınız şimdi. Gebelik falan var mı

Nasıl yaptınız banada yardımcı olursanız bende şuan aynı durum içindeyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…