Aile Planlaması Kürtaj sonrasi ilk regl ve agrilar .

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Kozlenmis patates

Güçlü bir kadın:)
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2010
5.146
13.429
Kızlar kürtaj sonrası ilk regl döneminiz cok agrilimiydi?henüz olmadım leke leke geliyor ilk defa reglm. acaba içeri kanama mi yapiyör iki buklum yürüyorum bağırsak ve mide gazı sıkısmasindan ölüyorum sanki ve ishalim.oksurmeye hapşırma korkuyorum çünkü karnıma bıçak saplanıyor gibi oluyor. Midem bulandı biraz önce ve korkudan karnıma ağrı girer diye kusmadim çok fenayim iki gundur.yani tuvalet iytiyacim da bile yapmak canimi acitiyor sanki popom yere dusucek gibi..hastaneye gidicem devam ederse eşim de yok kızımla giderim..ya da bu ishal ve bulantı tesaduf mu ? ilk regliniz nasıldı? böylemi onu öğrenmek istedim.Teşekkürler.

Hastaneye gittim ve neden olduğu henüz anlaşılmayan bir durum var crp yüksek normal aralık 5 in altı olması gerekirken benim 102 çıkmış kızlar ve yatış yapılacak yüksek ihtmal kürtaj sonrası enf.gibi duruyormuş.ağrıdan duramıyorum.

canım ne yapacağımı şaşırdım eşim yok kızımla zaten akşama kadar hastanede idim acil dr u yatış yapılması lazım dedi ben evdeyim kıvranıyorum adet oldum bugün ama dr crp çok yüksek dedi araştırılıcak ama kızımı kime bırakacağım tabi daha kötü olsam gideceğim başka çarem yok .sana da çok geçmiş olsun benimde ağrım var sorma hem bu enfeksiyon ne ise onun ağrısı hem de adet sancısı nasıl acı çekiyorum o kadar serum ağrı kesici inan işe yaramadı:KK42::KK42:

Moralim çok bozuldu zaten çiko.kistim vardı şimdi bir de anekoik kist çıktı başıma en büyüğü 17mm olan kistler izlenmiş sıvıda varmış Allahım ya sinirlerim bozuldu acaba kürtaj yüzünden mi oldu bu lanet olası kistler .belkide tüm şikayetim bu bilmiyorum kızlar canım çok yanıyor çok yüksek enfeksiyon var ..

Moralim çok bozuldu zaten çiko.kistim vardı şimdi bir de anekoik kist çıktı başıma en büyüğü 17mm olan kistler izlenmiş sıvıda varmış Allahım ya sinirlerim bozuldu acaba kürtaj yüzünden mi oldu bu lanet olası kistler .belkide tüm şikayetim bu bilmiyorum kızlar canım çok yanıyor çok yüksek enfeksiyon var ..

Cnm benm üzme kendini iyi olacaksın inşallah. Naptin hastanedemisn ?

Sağol canim ya bugün gittim Dr a sonuç için gittim crp 93 du bugün 144 olmus yükseliyor malesef .yatış yaptırmadı hastenede yer yoktu galiba benim de isime geldi kızım bensiz uyumaz diye .ama gece ağrı artarsa gel dedi yüksek ihtimal kürtaj sonrası enfsiyon olmuş ben öyle anladım ama onlar demiyor birsey .sadece bugün gittiğimde iki kislerde biri diğerine bu kürtaj olan hasta dedi diğer aaa öylemi tamam dedi muayene edebede telde neden supheleniyorsuniz dedi ben anlamadım hicbirsey

konuya yazıyım başına gelen olursa yardım olun.Rahimde yumuşak doku enfeksiyonu geçirmişim o dönem devamında antibiyotik kullanarak bu durumu atlattım .Kürtajla bağlantısı var ya da yok denilemez olabiliyormuş bu tarz şeyler.

X