Kürtaj sonrası gebelik.

Rbauu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2022
8
2
23
Kürtaj olalı üç buçuk ayı geçti ve artık korunmuyoruz. Doktorum 2 ay süre vermişti. Sizce hamile kalır mıyım. Hamile kalmayı ve çocuk sahibi olmayı çok istiyoruz. Bu dönemlerde hayatım oldukça stresli sizce buna etkisi olurmu?

Ne kadar stres o kadar hamile kalmanı oranı düşük demektir. Rahat davranın vakit geldiğinde olacaktır

merhaba ben boş gebelik sonrası kürtaj oldum 1 yıl geçti hsg filmide çektirdim ama gebe kalamıyorum. Kürtaj sonrası ağır enfeksiyon geçirdim ama şimdi iyim ama olmuyor.

Merhabalar bende mart ayinda bos gebelik sebebiyle kürtaj oldum. 3 adet donemi gecirdim doktor 2 ay korunma vermisti. Simdi yeniden dusunuyorum fakat tekrar aynisi olacak diye de cok korkuyorum acikcasi. Ne kadar sure sonra hamile kalacagimi da bilmiyorum tabi. Yumurtlama takibi yapmiyorum oluruna birakacagim biraz.

merhaba ben boş gebelik sonrası kürtaj oldum 1 yıl geçti hsg filmide çektirdim ama gebe kalamıyorum. Kürtaj sonrası ağır enfeksiyon geçirdim ama şimdi iyim ama olmuyor.
Merhaba tüpler açık mıydı acaba hsg sonucunuzda

Kürtaj olalı üç buçuk ayı geçti ve artık korunmuyoruz. Doktorum 2 ay süre vermişti. Sizce hamile kalır mıyım. Hamile kalmayı ve çocuk sahibi olmayı çok istiyoruz. Bu dönemlerde hayatım oldukça stresli sizce buna etkisi olurmu?
Merhaba Nisan ayında boş gebelik sebebi ile kürtaj oldum. Şimdi yeniden hamileyim ve hamileliğimi idrar yolu enfeksiyonu ile öğrendim. Tabii daha çok yeni inşallah her şey yolunda gider 🙏 darısı isteyen herkese nasip olur inşallah 🙏

Ben birşey sormak istiyorum 18 Haziran da hamile olduğumu öğrendim tabi sevincimiz kursağımızda kaldı 4 ağustosta kesenin yapısı bozulmuştu ama kalbi attığı için bekledik 9 Ağustos ta 6 haftalıkken hala kalbi atarken kürtaj olmak zorunda kaldım kesenin içi ve rahmin içi kan dolmuştu ve bebeğim kanda boğulmuştu 😞😞😞. Kürtajdan sonra kontrol için gittim doktor rahmin temiz dedi ama polikistik över görüntüsü var dedi o an ikinci kez yıkıldım ilk gebeliğimdi düşük oldu ve polikistik över gebeliği zorlaştırıyor diye doktor gecikmeden hamile kal dedi ve bana Yasmin doğum kontrol hapı verdi 21 gün sonra adet olucaksın ondan sonra korunma dedi benim sorum şu hapın hemen içtiğim gibi koruduğunu düşünüyordum daha önce kullanmadım o yüzden bilmiyordum . doktor da korunmayla alakalı birşey söylemedi , bunu verdiyse korunmam için vermiştir sandım ama o pko için vermiş yani ilaca güvenip korunmasız ilişkiye girdim çok üzgünüm şimdi napıcağimi bilmiyorum hap işe yarıyor mudur sizce hamile kalmam değil mi çünkü daha çok erken 😞😞😞😞

X