Kürtaj sonrası gebelik testi nezaman negatife döner

Sunahakan

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2021
24
4
35
Merhaba ben 15 yıllık evliyim çocuğum olmuyor du özel bir nedeni yok eşimde bende gayet sağlıklyz ama Rabbim nasip etmeyince olmuyor sizlerinde bildiği gibi tüp Bebek aşılama vs hepsinden geçtik ama olmadı 15 yıln üzerinden evlat edinmeyi düşünürken artık benim için herşey bitmisken hamile olduğumu öğrendim üstelik ikiz mucize gibiydi 7. Haftasında bebeklerinin kalbi durdu ilaçlarla düşük olmadığı için vakumlu kürtaj yolu ile alındı Dr kontrole vs hiç birşeye cagrmadi sadece birtane ağrı jesici brtane antibiyotik verdi ilk gün kanama oldu ikinci gün tamamen yok Muş gibi bitti sonrasında 12. Gün özür dilerim pembe bir akıntı geldi peçete ile silince oda gtti sonrasında hiç birsetim ilmadi bugün 18.gun âdet te olmadm henuz hiç bir belirti de yok eşimle de korunmadan bu süreçte bir kere beraber olduk test yaptım dün ve silik bir ikinci çizgi var bu durum sizce nedir başına gelen varmı hamile olabilir miyim yoksa hala eski gebelikten kalan sonucumu görüyorum artık kafayı yicem

Çok geçmiş olsun canım umarim tekrar hamile kalirsin ve bu sefer muradiniza erersiniz..bende 1 ekimde kurtaj olmak zorunda kaldim dusuk yaptım aşırı derecede beklenen istenen bir bebekti sizin gibi ama nasip diyelim. 2 hafta boyunca minik minik kırmızılar gordum.sonrasinda normale döndü birkac gun once ufak ufak lekeler geldi ve bugun itibariyle de adet gormeye başladım. Zaten 28 gunde bir adet goruyodum bende pek bi değişiklik olmadi yani. Ama bu rahim kısmı gerçekten kendi özgürlüğünü ilan etmis gibi kendi kafasina göre takiliyor :)herkeste farklı tepkiler veriyor. Bende cok arastirmistim kurtajdan sonra en fazla 45 gun beklenirmis adet icin. 45 i gecerse doktora görünmek lazim.

Merhabalar çok geçmiş olsun biz de çok bekledik ama nasip olmadi inşallah sende bir an önce kavuşursun bebeğine bugün 22. Günüm ben hâlâ adet olmadım benim kanamam ağrım sadece ilk gün oldu ben daha leke ağrı vs hiç görmedim sadece 12. Günde pembe bir akıntı geldi peçete ile oda başka yok adet belirtim de yok test yaptım bugün yine silik çizgi var kafam bir dünya Perşembe kan verdm değer 15 küsur çıktı pazartesi yine vericem düştümü yoksa yükselme varmı bakalm hayrlısı

Sağol canım inşallah nasibiyle gelecekler kucaklarimiza ben inaniyorum. Hamile kalabilmek vucudumuza bu mesaji verebilmek bile bir başarı bence..bu kadar isterken tekrar vucudumuz toplarlanip gebelige en iyi sekilde hazır olacaktır:) kurtajdan sonra kanamanin olmamasi bence operasyonun gayet başarılı olduğunu gosteriyor. 30 ila 45 arasi zaten adet gormemiz gereken sure. Bu sureyi asarsan doktoruna bir muane ol derim ama icimden bir ses adet olacagini söylüyor. Normalde döngün kac gunde bir? Benim 28 di ve tam 28 inde adet oldum. Ama 40 gune ciksaydi da panik olmaz 5 gun daha beklerdim.

Ben 21 günden 21 güne adet oluyorum canım hiç sekmez bugün kan tahlili verdim değer 8 e düşmüş geçen verdiğimde 15 ti belki 0 lanmadan adet olmam hayırlısı olsun inşallah Rabbim yeniden nasip eder ne diyelim takvime göre geçti ama hala bekliyorum olacak hissediyorum ama bakalm her an eli kulağında gibi

Canım yanlış anlama olmasin kurtajdan sonra herkes dongusune göre adet olmuyor. Benimki tesadufen de olabilir hem 30 45 gun arasi normal kabul ediliyor. 21 gun sonra adet gormen de mumkun tabi ama erken olur gibime geldi. Bide ben kurtajdan sonra hic bhcg ye baktirmadim sonuçta hamile degildim artik. Doktorum 10 gun sonra gel kontrol edelim dedi ultrasonla bakti sadece.Siz neden baktiriyorsunuz kana doktorunuz mu istedi?

Yok canım ben test yaptım hala pozitif dinkanamam da milletin anlatması gibi olmayınca düşüş varmı dye baktırdım ama daha yaptırmam yani çünkü 15 ten 8 e düşmüş ve hâlâ adet olmadım bugün 25 . Gün günlerde geçmiyor en azından olsam rahatlcm ama olmadm daha

Aynen canım artık yaptirma ozellikle psikolojine iyi gelmez artık. Bide kollarimiz da isyan ediyodur yeter yaw diye:)) inşallah vakti gelince yavrun zaten gelecek ve hadi annecim şimdi benden haberdar olmak için gidelim kam testimizi yapalım diyecek ama sabır göstermen lazım. O konu artık kapandi ve inşallah saglikla gelecek yavrun icin vucudun hazirlanmaya basladi. Sağlıklı beslen gün icinde ceviz cig fındık badem atistirmayi unutma. Sigara kullaniyorsan birak.kahve nadiren ic yada icme. Kisacasi kendine çok iyi bak ki yumurtalarin da saglikla buyusunler gelişsinler..

Nekadar güzel konuşmuşsun canım amin inşallah inşallah dediğin gibi olur artık gitmem zaten yeni yeni toparlyorum Rabbim herşeyin hayırlısını nasip etsin inşallah sanada sağlıcakla yavrumu kucağına almayı nasip etsin senin durumun ne peki sen naslsn

Normalde kafayı yemem gerekirdi ama Allah sabrını da verdi canım. Hatta sansli bile hissediyorum sonucta hamile kalabildim bu yaşımda:)) tekrar ayni mucizeyi yaşayabilirim Allahın mucizeleri çok bu sure zarfında zihin boşaltma tabiiki çok zor ama ayni hamileyken beslendigim gibi dikkat ediyorum kendime. Olabildigince saglikli besleniyorum kahve sigara icmiyorum ki arada icen biriydim. Bol bol su iciyorum ceviz findik badem her gun 1 avuc kadar tuketiyorum. Ekstra bir takviye daha kullaniyorum ama dillendirmiyim onu. 3 ay kullanicam faydasini görürsem kesinlikle paylasirim. Bende emin degilim o yuzden yazmasam daha iyi olur. Onun dışında bol bol pozitif olmaya devam dualarimizda tabii hic eksik olmuyor:)Allah isteyen tüm mutlu ailelere bebeklerini kavustursun inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…