kürtaj sonrasi agri normal mi?

yesim25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2008
106
0
kizlar pazartesi kürtaj oldum.ilk iki gün birsey olmadi ama daha sonra ev temizledim kendime dikkat etmedim.ve simdi ara ara agrilarim var.igne gibi batmalar oluyor kasigimda.sizce normal mi?yoksa birsey tersmi gidiyor?

Üşütmemeye çalışın doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli olarak kullanın ve bir hafta ağır iş yapmaktan kaçının kanama ve şiddetli ağrınız varsa doktorunuza başvurun geçmiş olsun.

kizlar pazartesi kürtaj oldum.ilk iki gün birsey olmadi ama daha sonra ev temizledim kendime dikkat etmedim.ve simdi ara ara agrilarim var.igne gibi batmalar oluyor kasigimda.sizce normal mi?yoksa birsey tersmi gidiyor?

geçmiş olsun cnm bende de olmuştu 8 haftalık bebeğim 6 haftalık gözüküyordu.. kürtajdan 3,4 gün sonra bıçak saplanır gibi oldu sancılarım doktoruma sordum rahim eski haline döndüğünden bu ağrılarımın normal oldugunu söledi etol fort diye ağrı kesici verdi..
bide kesinlikle ayaklarını sıcak tut, banyo yaparkende ılık duş almanı tavsiye ederim.

Aynen iki gün sonra benimde feci bir ağrım olmuştu hatta ağrı kesici aldım (minoset) bir dahada olmadı çok şükür. Geçmiş olsun

ya ben de de aynı durum var p.tesi kürtaj oldum 7 haftalık bebeğimiz 5 haftalık görünüodu ilk gün hiç ağrım olmadı ama ertesi gün akşam felaket bi sancım olmaya başladı ve kanamam sadece ilk gün oldu bu normal mi?

Çok geçmiş olsun canım.
Kanamanın olmaması olabilir, benim de ilk gün azıcık gelip durmuştu. Doktorum bir sorun olmadığını, rahim iyice temizlendiği için kanama olmama ihtimalinin de olduğunu söylemişti.
Ama sancım falan hiç olmadı benim.
Bence çok beklemeden bir doktorla görüş de için rahat etsin.

canım çok çok geçmiş olsun ben kürtaj olalı 1 buçuk ay oluyor kendimi yorduğum zaman hala kasıklarım ağrır gayet normal sonuçta bi operasyon geçiriyosun kolay değil kendini yorma 15 gün dinlen iş felan yapma dr nin verdiği ilaçları kullan bana antibiyotik vermişti iki kutu ve dinlen canım

çok teşekkürler.. benim dr. da antibiyotik ve ağrı kesici vermişti 2.gün kanamam tekrar başladı ve ağrım kesildi bugün 10.günüm ve akıntı şeklinde kanamam devam ediyo hala 2 gün önce kontrole gittim ama ultrasonla bakmadı dr.um kan tahlili yaptırdı ve şu an için bi sorun görünmüomuş.. umarım en kısa zamanda yeniden hamile kalabilirim.. ve sizlere de geçmiş olsun arkadaşlar..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…