Kürtaj sonrasi adet olmadan hamile kalan varmi kizlarrr

Meriy1

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2023
1.007
310
25
Hizlar on gun once bos gebelik nedeni ile kurtaj oldum on gunu tamam ladim kanmam kesildi suan konurumuyorum ve hemen hamile kalmak istiyorum hcg ye bakdirmadm doktor bakmadi sorum su kurtaj sonrasi hic adet olmadan gebe kalan varmi ve kaldiysa nasil anladi cunku yumurtlama gunleri deyisiyormus sanirsam ve yumurtlama kurtajdan kac gun sonra gerceklesebilir kurtaj sonrasi gebe kalmak kolaylasiyormus oyle bir makale okumusdum siz bu durumu nasil yasadiniz lutfen bilgi verin hemen yeniden hamile kalmak istiyorum

Gebelikte gebelik diyorsun da kürtaj olmuşsun bırak biraz vücudun bi toparlansın daha ne yaşadığını anlamadan tekrar gebe kalmak bu kadar önemli mi ? Vücuduna yazık kendine gel.

Gebelikte gebelik diyorsun da kürtaj olmuşsun bırak biraz vücudun bi toparlansın daha ne yaşadığını anlamadan tekrar gebe kalmak bu kadar önemli mi ? Vücuduna yazık kendine gel.
Sen ne yasadimi anlamadan nasil boyle konusabiliyorsun bence sen kendine gelmelisin insanlarin karalarini yargilamak kimsenin haddi deyil burada bu durumu yasayan birinden tecrubesini anlatmasini istiyorum kimseden yargi dagitmasini istemedim bilgin varsa yazarsin yoksa okumaz gecersin kimseyi zorunlu tutmuyoruz insanlarin ne yasadini bilmeden konusamazsin

Sakin ol champ, senin için demiştim.

Ay ne yaptığınız kaç çocuk doğurduğunuz zaten beni alakadar etmez ben sadece yeni kürtaj olmuşsun hem fiziksel hem psikolojik yıpranmışsın kendine zaman ver dedim sen de hamile kalamamanın tüm stresini benden çıkart harikasın.

Duydum kadarıyla kürtaj ve kimyasaldan sonra gebe kalma ihitimali yüksekliyormuş bir arkadaşım kürtaj olmuştu kalbi durmuştu dr 2 ay korun demişti sonuçta cerahi bir işlem biraz ara vermen senin için iyi arkdaş onu demek istemiş hamile kalırsan belki bir sıkıntı bir şey olabilir acısından yazmış olabilir gerilmene gerek yok seni anlıyorum üzüntünüde ama arkadaşın dediği doğru en azından rahim bir kendine gelsin toparlansın inşallah en yakın zaman da güzel haberler alırsın

Canim arkadas duzgun bi sekilde soyleseydi anlardim ama gebelikde gebelik diye tutturmussun seklinde kosnusunca sinirlerimi bozdu yani usluplu birsekilde soyleyemek varken o sekilde demesine gerildim ben 2 ay korundukdan sonra gebelik olusdumu arkadasinizda

Tabii bir kızı oldu

doktorunuzla konusun bence bu konuyu. genelde doktorlar kürtaj sonrası bir regl dönemi beklemenizi önerir. aonucta bir işlem oldu, rahim kendini toparlasın ve oluşan gebelik sağlıklı ilerleyebilsin diye. ama dediğim gibi bu süreye doktor karar verir. muayene yapıp rahminiz, yumurtalıklarınız ne durumda, kan değerleriniz nasıl görmesi gerekir. ama genelde bir regl dönemi bekleyin deniliyor benim gördüğüm.

Yalan mı ? Ara sıra insanı kendine getirmek için böyle diiirekt yüzüne yüzüne söylemek gerekiyor senin durumunda da öyleymiş.

Ben ilk hamileliğim kürtajla sonuçlandı 7 haftada kalbi durduğu için .. kürtaj oldum doktor 3 ay bekle sonra gel konuşalım demişti ..
Sonra bende bi uyku halı bir halsizlik en son aşırı derecede tavuktan tiksinmiştim eşim o kadar net konuşuyordu olmayacagı konusunda bende bir bildiği vardır diye pek ki ben ihtimal vermiyordum sonra degerlerım mı düşüktü kürtajdan sonra diye kan verince öğrendim. Başta çok korkmuştum ama vücudun ile alakalı eğer mental ve fiziken hazırsan sıkıntı olmaz

kürtajdan hemen sonra adet görmeden mi hamile kalmışsınız?

Benim iki kere kürtaj olmam gerekti. İlkinden sonra doktor 3 ay korun dedi. Sanırım ilk hamileliğim olduğu içindi. Diğerinde beklemene hiç gerek yok, kanaman bitince çalışmalara başla demişti ama ben o ay vücudum bi dinlensin istedim. Sonraki ay hemen hamile kaldım, kızım dünyaya geldi.
Kanamanız bitince gün aşırı denersiniz. İsterseniz ovulasyon testi falan da yapabilirsiniz.
Doktor size bir şey demedi mi bekle ya da bekleme diye?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…