Kürtaj sonrası adet görememe

Beyza3402

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2023
54
2
20
Merhabalar ben 8+4 haftalık gebeliğimde vakumlu kürtaj oldum 15 gün sonra muayeneye gittiğimde doktorum bebeğin haftası dolayısıyla rahimde kan biriktiğini söyledi 10 gün içinde o kanı pıhtılı ve yoğun bi şekilde attım. 1.5 ay sonra geri çekilme yöntemi ile ilişkiye girdim sonrasında her ihtimale karşı ertesi gün hapı kullandım şimdi kürtaj olalı 2 ay oldu ama halen adet olmadım en son rahimdeki kanı atmıştım psikolojikmen hamilelikten de çok korkuyorum hatta test yapmaya bile korkuyorum kürtaj psikolojisini hala atmadım arada bi kahverengi lekelenmelerim olunca iyice korktum bundan bi hafta önce de tekrar ultrasona gittim kontrol için doktorum da adet olursun yakın zamanda dedi ama korkuyorum yine de kürtajdan sonra adet süresinin bu kadar uzaması normal mi psikoloji kalmadı artık

40 45 güne kadar olmayabilirsin
Benimde 1 ayı geçti kırkim çıksın giderim
Ertesi gün hapindan dolayıdır bence

Kızlar merhaba ben de 12 temmuzda 7haftalık bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj oldum. Öğrendiğimde 11.haftaydı. Kürtajdan sonra ilk hafta hiç kanamam olmadı. Tam kontrole gideceğim gün kırmızı bir kanama başladı. Ultrasonda içeride kan biriktiği için bana bir hap çiğnetti içerideki pıhtıyı atacağını söyledi. O gün yine az bi kanama oldu o kadar. Bugün 37.gün ve kanamanın başladığından beri kahverengi lekelenmelerim var. 33.günde beta 10,7 çıktı ve 33 ve 34.günler sarımtırak bir akıntım olup tekrar kahverengi oldu. Doktorumu aradım 40güne kadar adet olmazsan gel dedi lekelenmeleri önemsemedi. Sizce bu kadar lekelenme normal mi? Ve hala benim adet ile ilgili bir belirtim yok ilk ay böyle mi oluyor? Lütfen yaşayan varsa bilgi verir misiniz

Selam ben de 1 Ağustos 2023’te mecburen kürtaj oldum 4+1 haftalıktı hemen aynı dakika kanamam başladı 2 gün sürdü sonra bir sıkıntı çıkmadı ama çok zor bir süreçti hastaneye gidemedim travma sebebi oldu. 49 gün oldu hâlâ adet olmadım 3-4 gündür çok yoğun akıntım ve ara ara ağrılarım var korkup 2 gebelik testi yaptım geçen ay silik testle pozitif çıkmıştım bu ay ikisi de negatif çıktı yani gebe değilim. Gecikme sebebi nedir acaba bu düzensizlik hep böyle mi devam edecek Bir de kontrole özele mi gitmek zorundayım devlette acilden girsem bakarlar mı? Teşekkür ederim şimdiden

Oncelikle gecmis olsun Bende aynı gün 1 ağustosta kurtaj oldum 8 haftaliik olarak ve hala adet olamadım bugün 50. Gün hastaneyede hala gitmedim umarım hemen oluruz heyecanla bekliyorum çünkü

Selam, 19 temmuz’da kürtaj oldum, tam 30 gün sonra adet gördüm, 2. Adet ise 32 gün geçti ve olmamıştı, adetlerim cok düzenlidir diye cok korktum. Hatta sabah test yaptım 2. Çizgi silik cıktı ancak hamile kalmam imkansızdı, bu sebeple kan verdim ve değerim 0.2 cıktı yani hamile değilim ancak 2 ay önce kürtaj oldugum için değerler öyle çıkabiliyormus kaset testte. Sonra doktora sordum ve adaçayı - papatya içebileceğimi söyledi, içtikten sonra adet söküldü. Bu sebeple doğal yöntemleri öneririm ama 40 günü geçtiği için önce doktor kontrol etmeli, kist vs olusmus olabilir ya da rahim yapısıklıgı yasıyor olabilirsiniz.

Ben 2 hafta önce rahim filmi de çektirmiştim yapısıklık olup olmadıgını kontrol ettirmek için

Ben 2 hafta önce rahim filmi de çektirmiştim yapısıklık olup olmadıgını kontrol ettirmek için
Merhaba yapışıklık çıktı mı acaba ben de 13 haziranda kürtaj oldum beta yaklaşık iki ayda sıfırlandı ilk adeti 34. Gün oldum beta henüz sıfırlanmamıştı ama adettir dedi doktor ikincisinde minik bir pıhtı kaldığı için doğum kontrol hapı verdi 36. Gün oldum hap bitikten sonra pıhtı da gitmişti kist falan bi şey demiyorlar bana temiz diyorlar şimdi 32 gün oldu belirtim de yok. Öncesinde adetlerim hep düzenliydi. Korkmaya başladım açıkçası çoğusu hemen eski düzenine dönmüş adetlerim de diğer adetlere göre az ama bunu da normal karşıladılar rahim kendini toparlıyor diye artık bıktım doktora gitmekten de.

Selam ilk adeti gördüğünüze göre yapısıklık yoktur, benim de hayatımda en düzenli şey adetlerimdi:) ilk adeti 30 ikinci adeti 33 gün sonra oldum. Tansiyon probleminiz yoksa adacayı içmenizi tavsiye ederim. Doktora gitmek bıktırıcı bile olsa kist olusmus mu diye gitmenizi tavsiye ederim. Ben adet olamasaydım doktora gidecektim. Hamile olma ihtimaliniz olmasın?

Bugün gittim doktora içerisi temiz yumurtalıklar normal dedi bi önceki ay doğum kontrol hapı kullandım onun etkisi olabilir dedi ama saçma geldi bana bir ay geçmiş sonuçta. Rahim duvarını ince olarak yazmış rapora acaba o yüzden mi adet olamıyorum dediğiniz gibi benim de en düzenli şeyim adetlerimdi bu hayatta :) adet söktürücü verdi ama kullanıp kullanmamak arasındayım

Ben size yine de adaçayını tavsiye ediyorum, adet söktürücü içmek istemedim, aldım bir poşet adaçayı bitkisi, demledim içtim. Ancak tansiyon yükseltiyor, ertesi gün hemen adetim söküldü. Hatta papatya çayı sabah aksam da adaçayı içtim , normalde bitkisel çözümlere inanmam ama tuttu:))

Selam kızlar ısrarla ne adet söktürücü kullandım ne de hastane korkumu yenebildim eşim ısrar da etse hayır gitmicem dedim gitmedim. En sonunda dün ikna oldum cuma gidelim cuma 60. günüm dedim. Bu sabah söylemesi ayıp cinsel ilişkimiz sonrası kasıklarımda batma ve ağrı olmuştu geçer diye düşündüm geçmedi akşamına regl oldum. :) Kısacası benim regl olmam 59 gün sürdü. 18 eylülde akıntılarım çok olduğu için eşime ‘sanırım yumurtlama dönemim daha yeni oluyor rahim kendini yeni toparladı demek ki 10 gün sonra olurum belki’ demişim dediğim gibi de oldu.. Kanama miktarım normal her zamanki gibi, ağrım da öyle yani hiçbir sıkıntı yokmuş… Gebelik testim de negatif çıkmıştı zaten gerçi de yapışıklık olmasından korkmuştum Allah’a şükür bugün adet gördüm, hiç adet gördüğüme bu kadar sevineceğimi tahmin etmezdim. :) Yine de günü 40-50 günü geçenler siz benim yaptığımı yapmayın doktora gidin bende bir şey çıkmadı diye sizde de çıkmayacak garantisi yok sonuçta sevgiler <3

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…