Kürtaj materyali genetik test sonucu

mavikelebek3434

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2024
12
1
32

Merhabalar. Sekiz haftalık hamileliğim embriyonun gelişim göstermemesi nedeniyle maalesef kürtajla sonuçlandı. Genetik incelemeye gönderildi, sonuçtan hiçbir şey anlamadım doktora soracağız. Buradan anlayan herhangi bir çıkarımda bulunabilen var mı acaba? Şimdiden teşekkür ederim

Tek anladığım kromozomları normal olduğu down vs kromozomsal hastalığı yokmuş gibi duruyo, umarım anlayan biri çıkar

Bir de internette bir makalede benzeri bi raporda trizomi olarak yazılmış. Doktor doğrusunu söyler tabi. Allah tekrarını sağlıkla nasip etsin inşallah

Ya kusura bakmayın raporda bişey yazmıyor dedim ama yazıyormuş. Evet trizomi 13. Dr değilim sizi yanlış yönlendirmek istemem ama… 13. Kromozomda 1 kromatit in 1 eşi olması gerekirken aynısından 2 tane oluyor bu genetik bozuklukta. Nedeni ya sizden yada eşinizden gelen kromozom yapısının bozukluğundan dolayı. Ama her gebelikte de böyle olacak diye bir kaide yok. Bir arkadaşım da düşük yaşadı, onun da genetik incelemesi yapıldı. Daha sonra tekrar hamile kaldı ve şu an 8 yaşında kızı var. Unutmayın her şer de bir hayır vardır. Sıkmayın canınızı

Öncelikle çok geçmiş olsun bende yaşadım bu durumu subat ayında ve hala hamile kalmaya calisiyorum tekrardan.anladigim kadarıyla koyu renkle yazailan konulan teşhis siz oraya odaklanın bence çünkü diger yazıların aynısı bende de yaziyodu bundan sonraki süreç inşallah kolay olur sizin bu durumu bı an önce atlatıp önünüze bakın size tavsiyem herkes evine işine gidiyor kalan tek başımıza yine biz o yüzden bı an önce toparlanmaya bakın inşallah rabbim hayırlı sağlıklı evlat nasip eder en kısa sürede benim içinde dua ederseniz çok mutlu olurum

Allah sağlıklı hayırlı çocuklar versin size
Teşekkür ederim bir arkadaş trizomi 13 olabileceğini yazmış sizce olabilir mi, nedeni nedir üstelik tüp bebekti
Ama biz eşimle genetik test yaptırmıştık hamilelik öncesi temiz gelmişti, nasıl bizden kaynaklı oluyor

Teşekkürler sizinde mi trizomi 13 tü acaba neden kaynaklanıyor sonrasında neler yaptınız perinatoloğa falan gittiniz mi? İnşallah sizin de benim de sağlıklı gebeliğimiz olur hayırlı zamanda

Merhabalar çok geçmiş olsun. Trizomi 13 değil bu durum. 13 kromozomda 2 kol vardır. Uzun kol ve kısa kol. Bu kollar milyonlarca gen barındırır. Sizdeki bebeğin gelişmeme durumu 13. kromozomun q yani uzun kolundaki çok büyük bir alanın silinmesinden kaynaklı. Bu alan silindiği için ve büyük bir alanda milyonlarca gen olduğu için bu durumu tetiklemiştir. Del olarak belirttiği kısım delesyon, yani silinme durumudur.

Merhaba evet bebeğinizin kromozom yapısı normal ve erkek bebekmiş anladığım kadarıyla ama koyu bir bildirim yazmışlar o konu hakkında bilgi sahibi değilim acaba doktorunuz ne söyledi.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…