Kunduracı göğsü (pectus excavatum)

Aycalice

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2018
21
2
27
Bende kunduracı göğsü var ve bu konu hakkinda hep erkekler yazmis bu deformeye sahip kadinlar sıkıntılarını, rahatsiz oldugu durumlari yazabilir mi? Vakum bell kullandim fakat göğüslerden dolayi yeterli verimi alamadim ben de işe yaramadi. Saglik yönünden sorun yok ama estetik acidan istersen ameliyat yapariz demisti doktor ve goruntusu beni cok rahatsiz ediyor. Ameliyat olanlar hangi yöntemle oldu ve zorluklari neler tecrubelerinizi paylasirsaniz sevinirim.

Bende kunduracı göğsü var ve bu konu hakkinda hep erkekler yazmis bu deformeye sahip kadinlar sıkıntılarını, rahatsiz oldugu durumlari yazabilir mi? Vakum bell kullandim fakat göğüslerden dolayi yeterli verimi alamadim ben de işe yaramadi. Saglik yönünden sorun yok ama estetik acidan istersen ameliyat yapariz demisti doktor ve goruntusu beni cok rahatsiz ediyor. Ameliyat olanlar hangi yöntemle oldu ve zorluklari neler tecrubelerinizi paylasirsaniz sevinirim.
Benim oğlumda da var. Vakum bell nedir erkeklerde işe yarıyormu peki.. suan yaşı küçük ama büyüyünce o darahatsız olacak bence 😞

benim annemde ve kuzenimde var böyle bir şey, bu mu tam olarak bilmiyorum. annem, küçükken yumurtanın göğsünde düşmeden durduğunu söylüyor. şu an çok dikkat çekmiyor.

dolgu yapılıyormuş, inşaallah sizi mutlu edecek bir yol bulursunuz. :)

Benim oğlumda da var. Vakum bell nedir erkeklerde işe yarıyormu peki.. suan yaşı küçük ama büyüyünce o darahatsız olacak bence 😞
yasi kucukse kesinlikle denemelisiniz cok fazla kisi memnun kalmis. Almanyadan euro uzerinden geldigi icin biraz pahali. Vucut olcunuze gore uygun olani veriyorlar,vakumlayarak yavas yavas kemigi kaldiriyor dis teli tedavisi gibi dusunun aci da olmuyor. İnternet sitesi de acmislar ayrinti icin bakabilirsiniz. Ben gec kaldim kucukken baslamadim ve goguslerim oldugu icin vakumladikca daha cok cok goguslerimi cekti kemigime faydasi olmadi 😁

benim annemde ve kuzenimde var böyle bir şey, bu mu tam olarak bilmiyorum. annem, küçükken yumurtanın göğsünde düşmeden durduğunu söylüyor. şu an çok dikkat çekmiyor.

dolgu yapılıyormuş, inşaallah sizi mutlu edecek bir yol bulursunuz. :)
Evet o olabilir gogus ortasi cukur oluyor. bazi estetisyenin hikayesinde gormustum dolgu yapildigini eger ameliyattan korkarsam onu da arastiracagim

Benim oğlumdada yeni fark ettim 3 gün önce ne yapılı hangi doktora gidicez lütfen bilgi verirmisiniz 5 yaşında
Ben gogus cerrahisine gittim. Beni de 8 9 yaslarindayken aile hekimi farketti ilerlemeden bakilsin demisti annem genetik diye umursamadi simdi surekli basina kakıyorum bunu cunku cocukken vakum bell kullanınca iyilesme orani daha yüksekmiş

X