Saç Bakım Ürünleri Küllü Su ile Yumuşacık ve Işıl ışıl saçlar

mavi misket

Guru
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2007
177
4
Arkadaşlaar, arkadaşlar... az evvel anneannemden duydum; banyodan çıkmadan evvel saçlarını küllü su ile durularmış. Topladığı çalıyı çırpıyı yakıp çıkan külleri 1 lt suyun içine atarmış. (kül miktarı için yaklaşık 6-7 avuç dedi) 1 hafta kadar bu şişeyi dinlendirdikten sonra, küllerinden arındırmadan durulama suyu olarak kullanırmış... anneannem 70 yaşında ve inanamazsınız benden çok saçı var :çok üzgünüm:

"nasıl olurdu saçlarımız inanamazsın," dedi bir de...

Herkese kolay gelsin
a.s.

iyi güzel hoş da biz bu koca binaların arasında calı cırpıyı nerden bulcaz hadi bulduk diyelim eskiden soba felan vardı simdi doğal gaz var enrde ateş yakcaaz?

şehirlerin arka taraflarını deneyin... hafta sonlarında hala bolluca, tayakadın gibi şehir hayatının daha istila edemediği yerler var... (istanbul için konuşuyorum :))

hele ki siz bursa gibi adı yeşil rengiyle beraber anılan bir ilde ikamet ediyorsunuz...

canımcım evet benim anneannemde öyle yapamış yumuşacık olurmuş saçları...ama bildiğim halde denemek için hiç fırsat bulamadım

annanemde anlatmıstı, eskiden herkes küllü suyla yıkarmıs.

:Roflol:bir bbu kalmıştı heralde denemediğimiz.denemek isterdim ama evdekiler ben i iyice deli sanartatlicadiarzu

Nası yanı küllü su mu iyi geliyormus bi denemediğimiz bu kalmıstıdelikafadulden iyide küllü su zaten pis bi su saçımızı o kadar temizleyip son durulama suyuna bunu koyup tekrar mı kırletecegız anlamadım bu olayı benım babam da kızıyor bırakın kulu turp kaynatmama bıle kızıyor kafamı her sarılı gordugunde bağırıyor kul surmeye cesaret edemem nolur nolmaz ılk defa duyuyorum bendedelikafadulden deneyenler olursa yorumlarını yazsın

kızlar saça nasıl gelir bilmiyorum ama ben de çamaşırlara kullanıldığını biliyorum. eskiden sabun yokken köylerde çamaşırları külle ovarlarmış kaynatıp ve bembeyaz olurmuş. babannem sölemişti. temizleme özelliği var demek ki. hani artık die düşünüyoruz pis gibi geliyo bize. demekki pis değil şakkıdı temizleme özelliği de var oh miss cokacimcoook uygulayan vaarrr mıııııı ???????*

Çoook Eskiden bulaşıkları da külle ovarak yıkarmış bizimkiler.

evet külün temizleme özelliği var hatta çoğu sabun külden yapılıyor ama durulama suyuna eklenmesi garip. :S
bulamıyorsanız dert etmeyin 40 fırın sigara için zhe zhe

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…