Küllerden Doğmak Vol.2

Perdeleri yıkayıp asmak için eşime ihtiyacım var, tek başıma yetişmem imkansız. O da bu hafta çok yorgun geliyor eve, adama gece vakti hadi kalk perde çıkar diyemem bu akşam dolap düzenlemesini yapacağım böylece 5 te 4 oluyor ama bu hafta günlük ödevlerden hiç kaçırmadım sanırım. Muhabbetlere çok karışamıyorum çünkü cevap yazınca takip edemiyorum, dikkatim çok dağınık. Ama her sayfayı mutlaka okuyorum ve burayı çok seviyorum, iyi ki kurmuş bu grubu chentiq teşekkür ediyorum kendisine ve sizlere. Burası olmasa hiç yapmayacağım ya da sürekli erteleyeceğim işler var, hepinizin güzel günleri, sağlıklı ve Mutlu anları olsun

ben bu hafta yokum listede,perde kalmisti bi tek ama onu hayatda yikayaamam chentiq
ister atin beni ister satin siz bilirisniz :)

gunluk odevde yapamiyorum, turlu yemegi koydum ocaga acikan yesin valla onu zor yaptim parmagimdan

canım niye atılasın ki

5'te 4 yapmışsın

1 görev eksik olduğu durumlarda GÜNLÜK ÖDEVLER kontrol edilir, onları da düzenli yapıyorsun sen hiiiiiiiç sıkıntı yok

5'TE 4 yapmış olursun canım ki o da sıkıntı değil, günlükleri yaptıysan tamamdır

olur canım benim olur, kullandıklarını düzenle tamamdır tabii senin bugün için yapman gereken başka şeyler de var onları unutma jillian abla seni bekler

Haftalıklardan yetiştirebileceklerimi yapıcam artık ki bazıları yok bende
Zaten görevlerin çoğu yapılmış oluyo benim sanırım dimi???

aynen canım senin durum rahat, güvendesin chentiq 'in hışmına uğramayacaksın

Canım ben geçen yazmıştım listeden çıkmak için, centiq etiketlemişti sanırım. Yoğun gidiyor şimdilik, pek ev işi yapamıyorum maalesef

anladım canım benim kolay gelsin sana o zaman

Canım etkinlik falan çok fırsat kalmıyor daha onları düşünemedim bile, her şey planladığım gibi gitmiyor. O gün işlenen konuya göre evde gelip çalışma kağıdı hazırlıyorum. Misal bugün yoğunum çünkü yarına her dersten çalışma kağıtlarını hazırlamam lazım hafta sonu ödevi olarak. Konular bittikçe değerlendirme yapıyorum ki yeni konuya geçeyim mi geçmeyeyim mi diye, sonra onları okuyorum; problem varsa tekrar çalışma kağıtları hazırlıyorum. Bir yandan 4 işlemle ilgili pekiştirmeler yapıyorum geometri işlerken unutmasınlar diye. Ertesi güne hazırlanıyorum, özellikle fenden morpha ve okulistik haricinde video bulmam gerekiyor ki dikkatlerini çekebileyim; bazen gidip malzeme temin etmem gerekiyor, evde kesme biçme işleri oluyor, netten öğrenci takibi yapıyorum kim ne yapmış, ne kadar yanlışı var diye. Şu an sınıf kitaplığı için hikaye araştırıyorum, önce ben okuyorum uygun mu değil mi diye. Şimdi 29 Ekim geliyor, ne yapacağıma karar verdim ama ona uygun malzemeleri araştırmam lazım, sınıf ve okul panosu düzenlenecek ayrıca tören komisyonundayım tören hazırlanacak derken bitmeyen bir döngü. Sonra yazılı vakti gelecek ve bir haftada bütün derslerden sınav yapıp okuyacağım, Allahım sana geliyorum

Canım sen sınıf öğretmenimisin merak ettim. allah kolaylık versin inşallah. bilmiyorum inanırmısın ama ben böyle çok işim olduğu zaman işlere başlamadan 33 sübhanallah 33 elhamdülillah 33 te allahüekber okuyorum ve allahım işimi kolaylaştır zorlaştırma deyip işe başlıyorum sanki işler daha yolunda gidiyor.

selam canlaarr... nihayet koca evi bastan asagi temizleyip gelebildim cok sukur inanin sabahtan beri ugrasiyorum anca bitti aslinda bitmedide banyo temizlenecek ben biraktim artik
bugunki gorevi ben guzel bir sofra hazirlayarak yapsam olmazmi? yada bilmem kek daha kolay galiba oooff simdilik bilmiyorum once biraz dinleneyim

Geçmiş olsun canım ilaç kullanıyorsundur ama bu tür şeylerde koca karı yöntemleride işe yarar. Bi araştır bakalım.. Kuru soğan ve lokum doymuştum ben

saolun kizalr sabah sogani ahsladim içine sabun rendelredim once yakdi sonra acisini aldi ama koz yaziyor çogu yerde
onuda yapicam, lokumu da duydum evde lokum yok
sogan nasil kozluycem onu bilmiyorumkii, içi macun gibi olacakmis o kdr nasil yumusaticam ocakda
ilaçlar bi halta yaramiyor zaaten ((((

merhaba kızlar.
bu hafta çok bitkin geçiriyorum.
dün ki ödevi unuttum akşam.çok bir iş değildi ama evi topladım ancak.

kek yaparım bugün çocuklara.:)

ben de ilk kez geçen yıl yaşadım.çok fena bir ağrı.
gece yatmadan ocakda közlenen soğanın içini çıkarıp hafif sıcakken sardım.
sabaha kadar bekledi.
sabah sönmüştü.
bu yıl da soğan iltihabı toplayınca elimle sıktım,baya çıktı.bir iki gün sürmedi.

çok geçmiş olsun canım.

Evet canım sınıf öğretmeniyim. Benim hemen her günüm böyle geçiyor, yapmasam yapmam zorunlu şeyler değil yani sınav yapmak ve okumak dışında her gün yapmam gereken şeyler yok ama ben böyle tercih ediyorum. Ev işi yapınca kıymeti yok, kimseye faydası da yok, ona harcayacağım vakti çocuklara ekstra bir şeyler düşünerek harcamak daha çok işime geliyor
Sağol canım bunu deneyeyim

dünkü ödevi bende yapamadım . eşim yoktu bizde kızımla yattık. sözde onu uyutup bende kontrolü yapacaktım. ama uyuyakalmışım. aslında şu an regl yim sanırım onun 5 veya 7 . günü yapmak daha iyi diye okumuştum. olmadı o günlerde yaparım. bugünkü ödev eve gidince bi bakıcam kek mi güzel bir sofra mı diye ?

elim
canim iltihap yok dr igneyle deldi akitti
gerçekten oyle çok etkilimii hemen kalkip yapiyorum
gecede yaparim ayrca

saf zeytinyagim var onuda koyum içine
insanin biyerinin acimasi nasil feci yaaa hayattan sogudum çoluk çcouk hiçbisey gormuyor gozul aklim parmagimin ucunda ((
Allahim kimseleri sagligiyla sinamasin

tam bitmemiştir iltihap.
yoksa acımaz.
evet etkili canım.ben de pek inanmamıştım.
sıcak sararsan daha iyi.

benim kız okuldan gelince sürekli ilgi istiyor ve ben yemek ev işi falan dalınca hırçın ve sürekli ağlayan bir çocuk oluyor. hani ev işi dediğimde günlük acil işler. dün akşam yemeğe kv ye gidecektik yemek sıkıntısı yok diye kızımla daha bir vakit geçireyim dedim. markete gittik ordan parka götürdüm sonra eve geldik odasının perdelerini makineye attım bitene kadarda onunla oyun oynadık. gerçekten daha sakin ve mutlu oldu.

ay ben nasıl yapsam bilmiyorum kzım erken uyusa o uyurken yemek yapıp işten dönüşte vaktimi onunla geçiririrm ama erkende uyumuyorki . çalışan bayanlar siz özellikle yemek işini nasıl hallediyorsunuz ?

esinden yardim alsan?
valla ben çalismiyorum ama bende zorlabiyom yemekde :)
hergun hergin ne pisir derdinden yildim artik

benim yarın için çok güzel bi günlük ödev fikrim var ama ben erken gelip ödev veremiyorum. hani uyansam bile o saatte evde telefon salon dışında pek internete girmiyor. orasını da kız girmesin diye kitliyoruz falan.

ben burda bi yazayım belki erken gelen biri vermek ister
"yarın cuma günü birilerine birşey vermek yada dağıtmak ( sadaka niyetine) "

evle ilgisi yok ama bizler çocuklarımız sevdiklerimiz hep dışarlardayız ve her türlü tehlike ile karşı karşıyayız.

esinden yardim alsan?
valla ben çalismiyorum ama bende zorlabiyom yemekde :)
hergun hergin ne pisir derdinden yildim artik
sanırım bana yardımı olacak en son kişi eşim. sabah 6 buçukta çıkıp akşam 8 de geliyor. gelincede çocukla bile zor ilgileniyor. tv karşısında elinde telefonla.

Allah yardımcın olsun :) Bende hep evde düşünürüm şuna ne dilekçe yazsam nası lbir cümle kursam nasıl bir yargıtay kararı sunsam, Şu borçluya ne zaman hacize gitsem fila ndiye sürekli ajandam elimde plan yaparım ama seninki daha zor

Fırında yüksek ısıda közleyebilirsin canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…