Küllerden Doğmak Vol.2

hoş geldin aramıza, hadi canım kalk kalk Rabbim ne güzel nimetler vermiş sana, mis gibi yeni ev yeni eşyalar, senin güzel ellerinin değmesini bekliyor, sen güçlü bir annesin az çok biliyorum tek başına 3 kız büyütüyorsun ki süper takdire şayan bir durum, ben bu kadar insan arasında iki çocukla delleniyorum, kendine plan yap her gün bir odayı düzenlemeye başla, inan insan hemen alışıyor insanoğlu nelere alışmıyor ki, eminim evin düzene girince sende alışacaksın
Canım ya seni okudukça şükürsüzlüğüme kızıyorum Rabbim gücünü kuvvetini artırsın Şafi ismiyle şifa versin
ya nasıl başarıyorsun böyle olmayı lütfen bana yol göster çok ciddiyim, benim sinirlerim çok yıprandı çocuk konusunda

Çok hastayım ölüyorum bu sefer kesin
çok geçmiş olsun canım ya bak ben hala ayaktayım ilaç vermedi doktor emziriyorum diye
kizlar parmagim çok aciyor benim
dr azalrak geçer demisti geçmiyorki, çocugu emzirmek için memeyi açana kdr çekdigil izdirabi bilemezsiniz
dolama dedikleri sey oldu galiba
napicam ben
canım dolama çok zor olurmuş ablam olmuştu, o da parmağına karton sarmıştı bir şey değmesin diye, o zaman yeğenim küçüktü dokununca aklım çıkıyor diyordu, parmağının etrafına karton sar biraz uzun yap bir şey değmesin
Bir ara nette tencerede kek tarifi görmüştüm ama denemedim...
sağol canım bakayım:)
Kızlar kek yapamayanlar @Bi kahve ve Nego güzel bir sofra hazırlayın akşam için, çocuklarla, eşinizle misafir sofrası tadında bir akşam yemeği olsun
olabilir bakalım:)

15 Ekim odevi

Sevdiklerimizle paylasacagimiz guzel anlar icin begenecekleriyiyecekler hazirlamak.

Guncelledim nasil olmus?

güzel olmuş:)

Tabii ki canım

canım bu kek yarışmaya katılmıştı, sen mi yapmıştın, hiç dikkat etmemişim isme, kaçıncı oldun, ben yumurta kabuğunda keke vermiştim oyumu

İstersen çok güzel ve basit bir tarif verebilirim her zaman yaptıgım tariftir. Herkeste çook begenir. :)

CANLARIM OKUYALIM, ÖĞRENELİM,

Nego
cnntrm
E eniyikadinoyuncu
dagci
Evelynn
@NAZ__24
@sosyoloji12
A anathema8
ftemiz
catuke
areser
Koalina (pek görünmüyorsun canım sen yaaa, halledebildin mi okul işlerini:)
Feraceli
@seyhan77
yesilkubbe
@statistician
mirjam
MaRaL_
eshma
@anka_misali
@__ATALANTE
Nill41
@Bi kahve
bendimahi
@_VUSLAT_
@ruzgarinannesii
@elifcino
nnightsaill
Efser
ayseyma
E esrb
@La_vinya
@niglibe (sen de yoksun canım
Littlebutterfly
patoloji
zambak86
K kelebek25
D denizyagmur4

Kızlar bir kaç kişiyi eklemedim çooook uzun zaman oldu yazmayalı yine de beni de ekleyin diyen olursa mesaj atabilirsiniz

valla süper olur canım :) Kakao 'lu olursa bir de tadından yenmez

Malzemeler
2 yumurta
1,5 su bardagı şeker
1 su bardağı sıvı yağ
2 su bardagı süt
2 kabartma tozu
vanilya
Kakao
3 - 3,5 su bardagı un biraz kayışkan olcak koyu olmucak kek hamurumuz

Yapılışı : Mikser kullanmaya bilirsiniz size kalmış ben normal el çırpıcı ile yapıyorum Kekin iyi kabarması için öncelikle aynı yöne dogru karıştırın. Şeker ve yumurtayı beraber 1-2 dakika çırpın sonra un hariç tüm malzemeleri katın karıştırın üzerinede yavaş yavaş un ekleyin. En sonda vanilya ve kabartma tozunu ekleyip karıştırın. Kekimizin hamuru bu kadar. Kare borcamın altını ve yanlarını iyice sıvı yag ile yaglayın. keki tam ortaya boca edip dökün o kenarlara kendisi dagılacaktır. Son olarak bir püf noktada ortasının kocaman şişip kenarlarının çökmemesi için borcamı tezgaha 7-8 kere vurun içindeki kabarcıklar patlasın. sonrada fırına atın 180 derecede 35-40 dk pişirin. :) Normal olarakda yiyebilirsiniz. Ben kek çıkınca üzerine 1 bardak süt döküyorum ıslak kek olarak daha çok seviyoruzz :)

Ya ben unlu şeyler yapıp yemiyorrum tatlılardan muaf olsam

Ama size çok kolay kek tarifi vereyim heemmmeen Ben sürekli yapıyorum enfes oluyor hemde aşırı masrafsız ..

Kremalı kek ;

Keki için:

• 2 adet yumurta
  • Bir su bardağından 1 parmak az şeker
  • Yarım su bardağı sıvı yağ
  • Yarım su bardağı süt
  • 1 su bardağı un
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilya
  • 2 yemek kaşığı kakao
Keki ıslatmak için:

• 1 su bardağı süt
  • 1 yemek kaşığı kakao
Krema için:

• 3 su bardağı süt
  • 1 çay bardağı şeker
  • 1 çay bardağı un
  • 200 ml sıvı krema
Üzeri için:

• Kakao

Asla tereddüt etmeyin en pimpirik insan bile beğenir :) Parmaklarınızı yiyeceksiniz :)

İlk olarak keki hazırlıyoruz. Yumurta ve şekeri güzelce 8 dakika çırpıyoruz. Sonra sıvı yağı, sütü, unu, kabartma tozu ve vanilini katıp tekrar mikserle en düşük seviyede karıştırıyoruz. En son kakaoyu ekleyip karıştırıyoruz.

Ben yuvarlak borcam kullandım, yağlamış olduğunuz borcama ( veya herhangi bir fırın kabına ) malzemeyi döküp önceden ısıtılmış 180 derecedeki fırına atıyoruz. Benim kekim 30 dakika da pişti siz gene de kontrol edin kürdanla.
    Kek pişince çıkartıp 1-2 dakika ılınmasını bekliyoruz. Süt, kakao karışımını kaşıkla üstüne yayıyoruz. Sonra kremayı hazırlamaya başlıyoruz. Süt, şeker ve unu tencereye alarak karıştırarak koyulaşıp göz göz olana kadar pişiriyoruz. Sonra ocaktan alarak soğumaya bırakıyoruz.

Ilınmış olan kremaya son olarak sıvı kremayı ilave edin ve mikser ile güzelce çırpıyoruz. Kekin üzerine dökerek yayıyoruz. Kekin en üstünü kakao ile kaplıyoruz. Soğuduktan sonra buzdolabına kaldırıp 1 gün dolapta bekletiyoruz. Beklemesi lezzetinin oturmasına sebep olur ama acelesi olanlar 4-5 saat dolapta bekletebilir:)

resimleride şöyle :

bekletebilir:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…