Küllerden Doğmak Vol.2

Günaydın kızlar

Bugün ki 5 linin 3 ü ütü :)))

1. Ütü yapmak
2. Ütü yapmak
3. Ütü yapmak
4. Evi üsten toplamak
5. Yemek yapmak

Herkese kolay gelsin , Cumamız mübarek olsun

Kolay gelsin canımm.bitti mi ütün:)
Bugün çok işin var be badim.benimde tembellik günüm.anca evi mutfağı topladım küçükle ilgilendim 1 saatte spor yaptım.birazdan yemeğe kalkıcam .patlıcanlı bişey yapıcam.musakka mı karnıyarık mı yapsam kararsızım hala.mutfağa gidince o anki ruh halime bağlı artık

Bende eskisi gibi değilim yoğun geçen bir günün ardından ertesi gün baya yorgun oluyorum.bence biraz yaşla birazda kasların zayıf olması ile alakalı.insan asıl yaşı ilerledikçe egzersizlere önem vermeliki bu gibi sıkıntıları yaşamasın.kendini yormadan kuvvet egzersizleri yapabilirsin.birde kan tahlili yaptırıp kan ve vitamin değerlerine baktırabilirsin.benim baya düşük çıkmıştı.

Ayrıca tibet yogasını tavsiye ederim.ben çarşamba tekrar başlamayı düşünüyorum.katılmak isteyen olursa beraber başlayabiliriz .tabi sende dahil

ha_mim sağol badim kk sağolsun temizletiyor da güzel duruyor arada tamamını bitirebilirsem gösteririm :))) yakın olaydık şu dostluklarla ne güzel olurdu :/

Ayneeen.şu görseldeki kupalarla karşılıklı gayfe içerdik...canımız sağolsun napalım... yeter kii gönüller bir olsun...

İnsan vardır dibindedir yüreğin yanında buz keser.İnsan vardır binlerce km uzaktadır güneş gibi içini ısıtır...

Simdi eve gidicem
30 dk sonra baslayalim

Simdi eve gidicem
30 dk sonra baslayalim

Mia- sana iş versek yapar mısın?

-Eve gidince öncelikle eline bir poşet ve bir çamaşır sepeti gibi bir sepet al.
-Tüm odaları dolaş.
-Atılacakları poşete, banyoya veya katlanıp dolaba konulacakları sepete koy. Tüm dağınıklığı toplayınca, her bir odaya girdiğinde sepette o odaya ait bir şey varsa hemen katla yerleştir. Oyuncak varsa oyuncak kutusunu koy vs...
-Yemeğin yoksa bugün kolay yollu bir şeyler yap ve yiyin.
-Yemek sonrası mutfağı toparla, makineni çalıştır.
-Yatak odasına geç nevresim değiştir. Kirlileri makineye at.
-Çamaşır makinesi çalışırken, banyo+wc+lavabo temizliğini yap.

yarın da hafta sonu; ailenle vakit geçirmek istersen elini çabuk tutup süpürüp silebilirsen senin için çok motive edici olur.

Maraton sonucu: Bulasıklar yıkandı, tezgah ocak silindi, 2 kapak mutfak dolabi silindi duzenlendi,Sirkeli suya konan bardaklar durulandı,Mutfak halısı süpürülüp kaldırıldı,yerler supuruldu silindi hali geri serildi,kısır ve corba yapıldı yenildi,çay yapıldı simdi namaz kilma vakti sonra da mutfak toplanacak ,oturma odasi toplanip supurulecek, ha bir de makine calistirilacak.

Ben de 15.00-17.30 maraton sonucu icin geldim
Öğlen yemeği yendi masa toplandı,
Mutfak tezgahı toparlandı,
Bulaşık makinası çalıştırıldı,
Çamaşır makinası açıldı,
Markete gidildi,
Dünden artan yemekler hayvanlara verildi (ödev yerine geçerse oraya da ekleme yapayım
Çöp atıldı,
Fırın makarna için makarna haşlandı, kaşar rendelendi,
Sabah yapılan çorba iki tencereye bölündü,
Birkaç parça bulaşık elde yıkandı,

Bir yemem diyenden korkacaksin, bir de yapmam diyenden
Başlarken bu kadar iş çıkacağını tahmin etmedim açıkçası

Tamam gorevlerime basliyorum gec olsada :)

MasaAllah badim supersin Littlelemon canim sivastrabzon a arada badim diyorum aliskanlik olmus eski badim olunca, alinmiyorsun degil mi?

Bulaşık yıkama✔ Oturma odasi toplama süpürme✔ Makine çalıştırma✔ Arti olarak, Camasirlari atmadan mutfak bezleri, tutacak,havlu vs makineye atildi serildi,Camasir sepeti yikandi,Kuruyan bulasiklar yerlestirildi.Suan makine bitti gidip sereyim

Oncelikle msjin icin sagol
Heveslendim ve bir suru is yaptim
Tum odalar supuruldu
Camasir mak calistirildi
Daginiklik dun toplamistim yine yatak odasi daginikti toplandi
Kirliler sepete atildi
Toz alindi
Ciceklerimi suladim
Mutfagim banyom wc temizdi
Copu sabah yada yemek sonrasi aticam
Camasir serilir bugunluk bu kadar

Ben de 1-2 saat arasinda damlarim. Simdiden hazırlayayim yerimi... alintilari da ekleyeyim ama cevaplarini sonra verecem kaybolmasın diye yazayim
Eki Görüntüle 2130738
Bana gel başkaaaannnn :)))) chentiq

ha_mim daha ütüye geçemedim bile :/

Simdi eve gidicem
30 dk sonra baslayalim

MasaAllah badim supersin Littlelemon canim sivastrabzon a arada badim diyorum aliskanlik olmus eski badim olunca, alinmiyorsun degil mi?

K klbk33 dünkü ödevi bugün verseydin keşke.aynen dediğin gibi kendime vakit ayırdım.totoyu bi sağa devirdim bi sola.sonrada kalktım spor yaptım devrilenleri topladım.ele işte
arada da amuda kalksaydin
Bana bir gun bile is vermedin. Kac aydir badiyiz. Ask olsun sana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…