Aile Planlaması Kullanan Var mı?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

ankamaras11

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2020
48
29
30
3 aylık iğne kullanıyorum korunma iğnesi
İlk önce hiç adet olmadım
İkinci vurulmamda 1 ay önce adet oldum 3/4 gün normal şekilde
Tam bitti dedim 1 gün sonra gene oldum ama yoğun değil çok çok az bi ped kadarlık
Doktora gideceğim daha randevuma 1 hafta var kafama takıldı
Bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim
Adetim hala bitmedi az az lekelenme tarzında devam ediyor 1 ay olacak endişe ettim biraz
Kullanıp aynı sorunu yaşayan var mı

O ignelerin en kotu ozelligi adet duzensizligi yapmalari zaten.
Ben de kullanmayi dusunuyordum ama zaten basta duzenlesin diye doğum kontrol hapi kullaniuorum. Yine duzeni bozacaksa acaba mi dedirtecekse ignenin anlami yok.

İğneler çok fazla hormon bozukluğu yapıyor bu da düzensizlik olarak yansıyor. Normal yani ama siz yine de bir doktora görünün. Başka bir yöntem tercih etmek daha mantıklı olabilir şu durumda.

Tam bitti dedim 1 gün sonra gene oldum ama yoğun değil çok çok az bi ped kadarlık
Adetim hala bitmedi az az lekelenme tarzında devam ediyor 1 ay olacak endişe ettim biraz
İğneler vücut alışana kadar adet düzensizliği yapıyor. Ben aylık olanlarından kullanıyordum, memnundum. İlk bir kaç ay ara kanamalar yaşadım ama sonra düzene girdi. Aylık iğneler daha mantıklı üç aylık iğnelere göre. Sizin kullandığınız düzeni daha fazla alt üst ediyor.

İğneler vücut alışana kadar adet düzensizliği yapıyor. Ben aylık olanlarından kullanıyordum, memnundum. İlk bir kaç ay ara kanamalar yaşadım ama sonra düzene girdi. Aylık iğneler daha mantıklı üç aylık iğnelere göre. Sizin kullandığınız düzeni daha fazla alt üst ediyor.
2 defa vurundum zaten olmadı başka yöntem deneyeceğim artk

İğneler çok fazla hormon bozukluğu yapıyor bu da düzensizlik olarak yansıyor. Normal yani ama siz yine de bir doktora görünün. Başka bir yöntem tercih etmek daha mantıklı olabilir şu durumda.
Evet çok haklısınız ama spiral ile gebe kalmıştım çift korunma yöntemleri deniyorum

hangi doktor yapiyor bu igneleri sasiriyorum,
bugune kadar 3 doktora da korunma yontemi danismistim farkli zamanlarda, hepsi bu 3 aylik igneleri kesinlikle onermediklerini soylemislerdi.
NEden aylik igne dusunmediniz, onun bu kadar yan etkisi yok deniyor.

Evet çok haklısınız ama spiral ile gebe kalmıştım çift korunma yöntemleri deniyorum

prezervatif + hap deneseniz.

Ya da cocugunuz var sanirim, daha dusunmuyorsaniz kalici yontemleri deneseniz, belki esiniz kendisi de operasyon olmayi dusunebilir.
Yazik vucudunuza.

şöyle düşünün günlük aldığınız doğum kontrol hapının üç aylık kısmı birden vücudunuza yükleniyor.

Yaklaşık 3 yıl hap kullandım simsiyah regl oluyordum, 1.5 senedir 3 aylık iğne kullanıyorum ben memnunum şahsen.. Daha yeni yeni düzelmeye başladı regl biliyordum 1 sene boyunca düzensizlik yapıyor olduğunu ve ben lekelenme dışında 1 sene regl olmadım.. Konu korunmak ise ve benim gibi hazzetmeyen varsa o aletlerden hormonlar çıldırsın umrumda bile değil..

Hiç kullanmadım bilmiyorum zaten hormonlarımı bozmam birçok yöntem var bence 3 aylık iğne kullanmayı yeniden düşünün

Yıllarca tedavi ve korunma adı altında bir yığın hormon kullandım, çok çok pişmanım, vücudunuza bunu yapmayın. Çok mecbursanız Ginera türü hormonu minimum seviyede günlük haplar kullanın ama tabi eşinizin korunması en sağlıklısı

X