Kulak Estetiği hakkında merak ettikleriniz

tiamo03

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2014
5
0
Kulak estetiği en sık kulak boyutunu küçültme ya da kepçe durumunu düzeltmek amacıyla yapılır. Plastik cerrahide kulağın kepçesinin normalden daha fazla öne doğru kıvrık olması durumuna kepçe kulak veya yelken kulak (protruding ear) adı verilmektedir.
Kulak kepçesindeki “Y” şeklindeki kıvrımın yetersiz gelişmesi ya da düz olası, genellikle temel sebeptir. Kulak estetiği ameliyatı ile bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz.
Kepçe Kulak Ameliyatı Nedir?
Kepçe kulak deformitesi, normal anatomik pozisyonun aksine, kulak kepçesinin öne doğru kıvrık olması durumudur. Kepçe kulak çocuklarda önemli psikososyal, duygusal veya davranışsal sorunların kaynağı olabilen sık karşılaşılan bir problemdir.
Doğumsal kulak deformiteleri arasında en sık görülenidir. Kepçe kulak operasyonları güvenli işlemlerdir. Kepçe kulak estetiğinde kulağın sadece dış kısmına müdahale edildiğinden işitme ile ilgili bir sorun yaratmaz.
Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?
Saç bandını çıkarıp ilk pansuman yapıldığında kulaklarınızı ödemli ve kızarık olacaktır. Ödemler ortalama 5-7 gün içerisinde geçecektir.
Kulak arkasında herhangi bir ameliyat izi olmamaktadır. Hem kesiyi kulak arkasında yaparak gizlenir ve hem de estetik gizli dikişlerle kapatılarak bu olası sorun önlenmiş olunur.
Kepçe Kulak Ameliyatı İçin Yaş Sınırı Kaçtır?
Kulak kepçesi gelişimini yaklaşık 6 yaş civarında tamamlar. Önerilen kepçe kulak estetiği için en uygun dönem okul öncesi dönemdir. Okula başlama çağında çocukların iletişim kurduğu arkadaş çevreleri genişler ve bu dönem çocuklar için çok kırılgan ve hassastır.
Kulak görünümleri ile alay edilmesi ve lakap takılması gibi durumlardan etkilenirler. Bu durum özgüven eksikliğine neden olabilir ve ileri
yaşlarda kulaklarını saçları ile saklama ihtiyacı hissedebilir. Kulak Estetiği Ameliyatı daha sonra ki her yaşta da düzeltilebilir.

istanbul anadolu ve avrupa yakası ankara,izmir almanya,ırak gibi bir çok yerde şubemiz bulunmaktadır Daha detaylı bilgi almak için ....online yardım,mail veya telefonlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Burada bir çok operasyon geçirdim gerçekten harika o yüzden sizlerle paylaşmak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben devlet hastanesinde oldum uygun bi fiyata devlet hast araştırın

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Arkadaşlar,
Ercan Beye kepçe kulak ameliyatı yaptırdım kendisi alanında çok iyi bir doktor. Ameliyat 3 saate yakın sürdü çıkışta bira ağrım sızım olmadı. Sargı da çabuk açılıyor iki gün kalıyor sonra normal hayatınıza dönüyorsunuz hele ki kıkırdak içinde probleminiz yoksa beinm gibi çok çabuk iyileşirsiniz benim az problemli olan kulağım 3 güne tamamen iyileşti diğer kulağım biraz daha geç iyiyleşiyor. Kıkırdağının içi şekillendirildi. Son derece doğal görünüm başarılı bir ameliyat. Şöyle böyle olsun demenize hiç gerek yok işinin ehli biri. Uzmanlık tezi bu konuda vakaları çok başarılı ve sürekli bu işi yapıyor. Medikal Park göztepe hastanesinde ücreti arayarak öğrenin hastaneye göre değişebiliyormuş. Kendisi çok güvenilir özellikle söylüyorum. O kadar kafam rahat ki bu kadar sıkıntı çekip söyle böyle olur mu ki demekten kendinizi uzaklaştırabilmenizi sağlayan bir hekim. Bence Türkiye de alanının en iyisi. Şahsen 30 yaşıma kadar bu ameliyatı yaptırmadım ne vaktim vardı ne de risk almayı seven biriyim estetik beni korkutur ama gerekliydi Ercan Bey beni pişman etmedi bir muayene olun kendisine sordum numaranızı yazabilir miyim diye tabiki isteyen asistanına ulaşabilir: .....saygılarımla...

Ne kadara oldun nerde bu hastane hangi şehirdesiniz siz.

Ne kadara oldun nerde bu hastane hangi şehirdesiniz siz.
İstanbul da oldum benim kardeşim hekim o nedenle özel bir fiyata oldum yazmam doğru olmaz. Asistanını ararsanız fiyat konusunda bilgi edinebilirsiniz. Deniz Hanım:

Sağol canım ama ben izmirdeyim malesef :\
İstanbul da oldum benim kardeşim hekim o nedenle özel bir fiyata oldum yazmam doğru olmaz. Asistanını ararsanız fiyat konusunda bilgi edinebilirsiniz. Deniz Hanım:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…