Küçükken Yaptığımız En Fena Yaramazlıklarr

5 yaşındayken annemin misafirleri için sofra hazırladığı masanın üzerine çıkıp, bir kutu kibrit ile kendi çapımda kamp ateşi yaktım.
Akabinde masa ve örtüsü tutuştu. Masanın altına saklandım, bu arada masa yanmaya devam ediyor tabi. Güç bela söndürdüler.

6 yaşındayken, eve yanmayan kumaşla kaplanmış koltuklar alındı. Gece kalktım, çakmağı çakıp bir bir bütün koltukları yaktım. Sonra "ee yanıyormuş ya bu" dedim geri yattım.

Havanın sıcak olduğu bir gün annemden dondurma istedim. O da bademciklerin şişler olmaz dedi. Gittim buzdolabına açtım buzluğu başladım karları yalamaya. Birkaç dakika sonra dilim yapıştı tabi buzluğa. "Ağğağa Ağağağağa" diye çığırabildiğim kadar çığırdım annem duydu kurtardı.

Kepçe ile akvaryumdaki japon balıklarını tek tek avlayıp kedime yedirdim.

Kaplumbağa'nın kabuğunun altında evi varmış, acaba yatağı nasıl diye merak ettiğimden yalvara yalvara kaplumbağa aldırdım. Hayvancağızın kabuğunu zorla açmaya çalıştım neyse ki açılmadı. Annem faaliyetlerimi görüp aldı elimden.

4 yaşındayken evimizin karşısında okul vardı inanılmaz hevesleniyordum okula gitmek için ama yaşım küçük olduğundan ana sınıfına bile almıyorlardı. Bir sabah kalktım, annemin kardeşim için hazırladığı biberonu aldım balkona çıktım. Öğrenciler balkonun altından geçiyordu, mamayı boşalttım üstlerine.

Küçükken böcekten falan hiç korkmazdım. Bu kakalak denilen kanatlı hamamböceklerinden yakaladım bir tane, eve getirdim. Sonra bahçede oynarken yakaladığım çıyan, çekirge, yeşil sinek derken koleksiyonum baya genişledi. Bunları üzerine hava alsınlar ama kaçamasınlar diye bez gerdiğim bir yoğurt kutusunda besliyordum.
Annem odamı temizlerken yogurt kabını gördü. Ne var bunun içinde diye açmasıyla beraber börtü böcek kadının üzerine sıçradı. Kafayı sıyırdığını söyleyebilirim.

Anlatcam.
4 yaşında var mıyım bilmiyorum, olmayabilirim bile. Anlık olarak hayal meyal aklımda ama biliyorum yani yaptığımı.
Bi gün kakam gelmiş, evde sıkılmışım galiba. Tuvalete gitmem gerektiğini biliyorum, önce bi yöneldim tuvalete iki adım attım. Sonra durdum. Aklıma gelebilecek en pis yaramazlık geldi, nasıl bir amaçla hiç bilmiyorum ama aklımda böyle "birileri uğraşacak ihhihihi" gibi şeytani bi hisle gittim, kimse yokken annemlerin yatak odasına girdim, neyse ki halı olmayan bi noktaya çömelip oracıkta yaptım. Yaparkenki odanın kalanı gözümün önünde sadece başka bişey hatırlamıyorum. Bi de içimdeki acayip korku, bi yandan bi heyecan falan.. asdasf..
Sonra annemi çağırdım galiba, kadıncağız şok geçirdi, ama önce beni telaşla alıp banyoya soktu. Kucakta banyoya gittiğimi biliyom yani bi de, o kadar, sonra ne oldu dayak mı yedim azar mı işittim hafızamdan silinmiş. asdasf

İlk okuldayım, 5'teyim. Benden küçük kardeşim var. Ben o zamanlar hala annemin bana banyo yaptırıyo olmasına çok uyuz oluyordum, kendim yıkancam diye tutturuyordum. Bi gün kadın zırlamamdan bezdi, iyi tamam kendin gir dedi. Yanıma kardeşimi de verdi, onu da yıka madem dedi. O da beş altı yaşında falan. Ben kendim yıkandım, kardeşimi de yıkamaya başladım. Sonra onu yıkarken, banyodan sonra annemler "temiz yıkamamışsın çocuğu" diye kızacaklar diye korktum. Lifle sırtını ovalamam gerekirken, raftan topuk taşı diye bi taş vardı onu aldım. Baya sert taş yalnızi, üstü de pütürlü. Çocuğu bi güzel yatırdım, sırtını o taşlan bi güzel bastıra bastıra ovaladım. Çocuk benden tırstığı için sesini çıkartamamış meğersem, çıktıktan sonra bir sürü ağlamış. Annemler de sırtındaki kızarıklık ne anlamamışlar önce. Sonra ben çıktım temiz olsun diye yaptım dedim. Sonrasını gene hatırlamıyorum.
Bu olaydan birkaç gün sonra çocuk grip olmuş doktora gitmişler bizimkiler, doktor sırtını dinlemek için açmış, sonra bakıp annemlere "bu çocuğa evde işkence mi yapılıyo bu ne" demiş. Sonra noldu bilmiyom da şimdi hatırlayınca çok kötü oluyom ya.

teravilere gderdi annemler , komşu kızıyla yalvarırdık bızde gdelım dıye. baktık muthıs bır atmosfer.
secdeye varınca onumuzdekı teyze ve dolaylı olarak bız teyzemın etegı kafama gecerdı secdeden kalkarken kafa yarıda kalıp basım teyzemın poposuna grmeye calısırdı
allahım affet bızı.. sırf bunun ıcın camıye gderdık vazgecılmezımızde tesbıh namazıydı uzun surdugu ıcın.
sonrada dedıkodusunu yapardık cocuk aklı kadın yarım corap gymıs donunu gordum vsvs dıe

Amcamın kızıyla piknik yaparken ben evden bir kutu Bebe aspirini aşırmıştım. veee tabii ki hepsini yedim. Burun damarımı çatlatmış oda. Sonuç burnumdan oluk oluk akan kan hastane telaşı yediğim azar da cabası

Allah iyiliğinizi versin :)
ilk paragraf beni gülme krizine tuttu

bende bebekken bir büyük krem kutusunun hepsini saçıma ve yüzüme sürmüşüm, sadece gözlerim görünüyormuş annemgil beni bulduğunda: )

Arabaların egzozlarını oyun hamuruyla tıkardık.
Gardolabın üstüne tırmanıp yatağa atlardık.

bizde kardeşimle karyolanın başına çıkar gözlerimizi kapar kollarımızı açar kendimizi yatağa bırakırdık, birgün bir baktımki gözümüz kapalı olunca kardeşim benden önce atlamış görmemişim onu, bende onun üzerine atlamışım, kolu çıkmıştı kuzumun: (

marifetli kız: D

Bende bir yaramazlığımı anlatayım...
Nokia'nın eski telefon modellerini hatırlarsınız...Hani renksiz ve uzay oyunu olan model... :)
Annemin işte o eski model telefonu vardı.Sene de 2003-2004 yılları o zamanda can sıkıntısıyla yaramazlık yapacağım yaa işte... :)
O yıllarda hatırlarsanız, bilindik kanallarda alt yazı olarak ....numarayı yazıp mesaj atın, şu ünlünün fotoğrafı cebinize gelsin diye reklamlar oluyordu... Hiç unutmuyorum o ünlü resmi de KEREM CEM'di...
O zamanlar böyle telefon mu yaygın...Okula anamız ziyarete geldiğinde hava atmak için telefonu isteyip arkadaşların başımıza toplandığı güzel yıllardı
Neyse işte ben saftirik, resimleri merak ettiğim için renksiz de nasıl gözükür? diye düşünerek mesaj atıyorum annemden habersiz.mesaj geliyor resim yok.. ara ara anneme mesaj geliyor böyle 1 ay mıydı 2 ay mı ne fatura ücreti 30-40 TL geldi...
o zamanlar az para değil babam kızmıştı

Sonra bu telefonla 2. vakam: Bir gün çocuk odasındayız ailecek...Babam bilgisayarda oyun oynuyor bizde onu izlemeyi seviyoruz.Neyse işte hangi ara şeytan dürttü de elime telefonu aldım,hatırlamıyorum...Telefon tuşlarına basıp çıkan sesi duymayı seviyordum Hehh .işte şeytan o sıra dürttü. kafadan numara tuşladım ve arama tuşına tuşladım.Aramada adam sesi duyunca korktum teli kapadım.Baktım adam arıyor hemi dee üst üste Bende sessize aldım hala arıyor..Neyse o ara annem gördü işte babama verdi..Babam açtı işte bu numarayı aramışsınız falan diye..Sonra söylenen şeyleri hatırlamıyorum.En sonunda adam küfretmişti.Babamda sinirlenip ona edip teli kapamıştı
Bende o sıra renk menk kaçtı Tövbe bir daha teli elime almadım Yaşta 8-9 arası bir şeydi...
AHHH... AHHH... çocukluk işte...

Son düzenleme:

çocukluk yaşanılası zaman....
şimdş telin varmı: ))))))

Ben de 9 10 yaşlarındayken bir gun bizim sokakta eve doğru gidiyordum. O zamanlar komsumuzun gicik oldugum cocuklari ( 7 8 yaşlarında) bana camdan laf atmaya basladilar deeli deeeli kulakları küpeli diye, cocukluk sacmalilari iste sonra ben bunlara bagirdim cagirdim içeri kactilar. Ben hirsimi alamadım binanin acik olan giris kapisindan iceri bi taş firlattim ve tas bula bula babalarının motorunun camini buldu. cam kirildi ve ben korkuyla kactim tabi cok yasli bi teyze vardi benim yaptigimi soylemis. Aksam olunca dogru mu diye sormaya geldiler. ben o zamana kadar bos durmayip bi yalan buldum tabi. ben oradan geçerken tanimadigim 2 cocugun elinde sapan gordugumu ve cami da onların kirdigini söyledim neyse ki adam iyi birisi de inanmamistir belki ama konuyu kapatti.ben tabi bi süre baya bi tirstim ve evlerinin önünden gecemedim

çocukluk işte yaa insanın hatırladıkça yüzünü gülümseten anılar çocukken yaşananlar bir başka

Annem hazırlık yapıp beklediği misafirleri gecikince nerde kaldılar bunlar akşam oldu diye söylendiğini duyup .Küçük kırmızı terliklerimi giyip gelecek misafirin kapısına gidip annem gelceklerse gelsinler yoksa bu saatten sonra hiç gelmesinler diyor diyip eve dönmüştüm
Sonuç : Misafirler gelmedi arayıp çocukdan al haberi dediler annem babam bülbül yuvası alıp akşam onlara özür oturmasına gidip beni orda konuşturdular :))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…