Salon ve Günlük Oda Dekorasyonu Küçük Yatak Odası- Yardım :(((

Salon ve günlük odalarınızın dizaynı, dekorasyonu ve tavsiye yorumları

RebelAngel

Kayıtlı Üye
15 Eylül 2009
2.486
881
Kızlar merhaba,
Temmuz ayında evleniyorum.
Bu hafta içi evimizi tuttu Ev 100 m2, salonu epey geniş
Ama yatak odası dar ve uzun
O yüzden eşyaları nasıl sığdırıcaz nasıl bi düzen oturtucaz bilmiyoruz.
Odanın uzunluğu 480, genişliği ise 200.
Resmini de ekliyorum.
Yatağı cam kenarına enlemesine koyalım diyoruz ama diğerleri nasıl sığacak bilmiyorum
Nasıl olur sizce? Önerilerinizi bekliyorum.

Hayırlı olsun :)
Yatak odası takımı almadığınızı umarak yazıyorum...Takım olarak almayın derim:)

160 cm eninde bazalı bir yatak alabilirsiniz.Yatak başını pencere olarak düşünebilirsiniz.Bu size en azından 1 tane komidin için yer sağlar. 30 cm lik komidinler var veya aynı işlev için ikeada yüksek sehpa tarzı aksesuarlar var.

Dolabınızı ayrı olarak ve yerinizin elverdiği ölçüde alabilirsiniz.Mesela kapının olduğu duvardan kalan alan tahminen 100 cm dir.Eğer sığabilirseniz ikeada bu ölçüde çift kapılı dolaplar var.Sığmam derseniz kapıdan girince sağdaki duvara biraz daha büyük bir dolap yerleştirebilirsiniz.Dolabı yerleştirdikten sonra kalan yere göre ince bir şifonyer veya tuvalet masası alırsınız.
Mümkün olduğu kadar az eşya,az aksesuar ve açık-düz renkler uygun olur.
Yatak başı hiç olmayabilir veya olursa kaloriferi engellememek için alçak olabilir.Perdeniz yatakbaşı gibi durursa daha şık olur gibi canlandı gözümde.
Bence hepsini birden almayın.Önce yatağı alın,yerleştirin.Sonra adım adım gidersiniz.
Kolay gelsin :)

Haftasonu maskoya gittik mobilyacıları gezdik
Bir yerde tam istediğim gibi takım beğendim ama sığmayacağından şüphelendim
Adam biz ölçülere göre yerleştirme yaparız dedi
Oturduk birlikte, adam taslağını çıkarttı yatağın, dolabın, şifonyerin ve odanın ölçülerine göre.
Ama bizim planımız asla yatak başını pencere önüne getirmek değil. Camı açmakta çok zorlanırım öyle.
Yan şekilde sığdırabileceğimizi söyledi, bunu ölçülerle bizde gördük
Şifonyer istiyorum fakat komidin almayacağız sanırım, çünkü sıkışacak biraz.
Mobilyayı olabildiğine kibar seçmeye çalıştık
Son kez ölçü alıp haftasonu ona göre kesinleştirmeye gidicez
Umarım sığar
Teşekkür ederim bu arada :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…