Kekler - Pastalar Küçük köstebek pasta

eates

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2008
527
2
46
Yumurta,şeker,sıvı yağ,su,un,kabartma tozu,vanilya ve kakao karıştırılıp mikserle çırpılır.Yağlanıp unlanmış büyük bir tepsiye dökülür.(Ben börek tepsisi kullandım.)Soğuk fırına konulur.Yaklaşık 5-6 dakikada pişiyor.İnce bir şekilde döküldüğünden dolayı.

Krem şanti,hazır krema(Cremole) ve süt mikserle çırpılıp buzdolabında bir süre bekletilir.(Ben ayrıca krema sertleştirici de kullandım.)

Keki için
3 yumurta
1,5 bardak şeker
1 bardak sıvı yağ
1 bardak su
11 kaşık un
1 paket hamur kabartma tozu
1 paket vanilya
1 büyük paket kakao
Kreması
1 paket krem şanti
1 paket Cremole
3 su bardağı süt
Islatmak için
1 su bardağı süt
1 çorba kaşığı neskafe
1,5 çorba kaşığı şeker

Fırından aldığımız keki çay bardağıyla yuvarlak dairelere bölelim ve ayrı bir tepsiye alalım.Kalan parçaları elimizle ufalayalım.Yuvarlak kek parçalarının üzerini neskafe,süt ve şekerli karışımla ıslatalım.Üzerlerine hazırlamış olduğumuz kremadan koyalım.En üstünü de ufalanan kek parçalarıyla kapatalım.Bir süre buzdolabında beklettikten sonra servise hazırdır.
Afiyet olsun.

İlk kez yemek tarifi ekledim,biraz karışık olmuş sıralama,kusura bakmayın.Zorlandım konuyu açarken.Bu arada birazdan fotoğraf ekleyeceğim.

canım ellerine sağlık çok güzel görünüyor ben çok seviyorum kremalı pastaları
ama birşey soracağım,krem şanti ve krema demişsin bahsettiğin hazır kremamı hani kutuda satılan ve birde krema ve şantiyi aynı kapta beraber karıştırıyorsun değilmi ve son soru keki büyük kalıptamı yapıyorsun kalınlığı açısından,benim sorularımda çok karışık oldu ama anladın sen onu

Krema dr.oetkerrin 3 dakikada yapılan kakaolu cremolesi canım.Açıkça yazmamışım kusura bakma.Keki de evet büyük bir tepside yapmak gerekiyor ince olması için.Mutlaka deneyin,çok güzel oluyor.

evde bütün malzemeler var bitek cremole yok onsuz olmazmı acaba?yarın yapardım:)

ben bizzat bugün o küçük pastalardan tattım.gerçekten nefisti.ellerine sağlık eates.yalnız biraz ayrıntılı verseydin tarifi daha iyi olurdu sanırım.acemilik iştelülülülülülü
yapmak isteyenlere tavsiye ederim. naniknanikyapan pişman olmaz

Son düzenleme:
Beğenilerinizi Göstermek İçin Teşekkür Butonunu Kullanınız.

benede yaptım gerçekten çok hoş bir pasta ikramıda çok kolay ve hoş görünüyor.

Ya resim eklemiştim aslında ama görünmüyor şimdi.Tekrar yaptığımda ancak çekip ekleyebilirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…