Küçük Düşün Büyük Olsun!

Kızlar selam
İyi akşamlar.kızı uyuttum. İki gündür yine öksürük. Uyuyunca öksürdü öksürdü uyandırdık hava verdik şurup verdim. Alerji için. Ayın başından bu yana hiç durmadı. Hafifliyor sonra yine artıyor. Burun akıntı tıkanma yok ateş yok,enerji süper. Kesin aletji bence.
Neyse bugün arkadaş geldi annesiyle oturduk çocuklar oynadı.
Gidince yemek yaptım yedik. Eşim geldi.,
Patronunun oğlu kıza lego hediye almış. Fiyatı var diyor 500-600 tl. Ben de lafı soktum. Aaa niye para vermiyor dedim onun dediğini ona sattım. Doğum günü hediyesi almış dedi. Neyse akşam da gelmiş. Diyorki işte bizim kıza o hediye aldı, diğer iş arkadaşı var bayan o da iki gün önce hediye göndermişti. İşte o da aldı, onların çocuklara da doğum günlerinde hediye almak lazım diyor. Ama hiç ablan hediye aldı ona da ev hediyesi almak lazım demiyor. Tabi giderken eli boş gitmez. Ama sürekli kendi çevresini ön plana atar gibi bu tarz konuşması hiç hoşuma gitmiyor. Genel de böyle çünkü.
Bir de izin konusunu söylüyordu. Ben de açtım konuyu ablam böyle diyordu diye. Bana hiö bahsetmedi dedi. Ben de bana bahsetti senle konuşacağımı söyledim dedim. Valla izin ayarlamasan da çok sorun değil gitmesek de olur, sadece kız teklif etti diye sana söyleyeyim dedim.
Ayy neyse yine gömdüm kocayı, bu günlerde gömülmeyi hakediyır

Altın dolar dibe düşmeye başladı
Millet galeyana gelip satacak piyasa biraz
Millet elindekileri satsın diye yaptılar sanki bana öyle geliyo
Yaaaa valla o ne düşüş öyle. Arkadaş da mesaj yazmış gitti paracıklar diye
Düşsün ya ama ev fiyatları düşmesin. Dün baktım bizim ev en düşüğü 1100 olmuş ben şooook

Kızzz bozduraydın yaaa keşkeeee

Hanımlar merhaba elimdeki tüm birikimi (azıcık ama 5 senede dilimden tırnağımdan biriktirdiğim 10 bin lira) altına çevirdim annemin çeyiz baskısıyla. Şuan 2.5 bin TL zarardayım. Sizce altın tekrar yükselir mi bozayım mı?

Lafi gedige koymuşsunanlamistir bence

Su fiyatlardan aldıysan zor 1 bini hemen görmesi ama Türkiye'de çok oynak kur altın vs bı savaş polemik yetiyor yükselmesine kısa zamanda lazımsa en yüksek gördüğün yerde zarar kes yap uzun vadade yine görecektir önümüz seçim sert yükseldi sert düşüyor fiyatlar yunsekti bu fiyatlardan hiç almam ben al sat yapmıyorsam düşerken bıçak tutulmaz derler düşerken alıp yunselince yada ihtiyacta mecburiyet varsa bozuyorum ytd değildir

Sanki bana yeniden yükselir gibi geliyor. Sanırım alıştık hergün yükselmesine. Düştüğünü ve yükselmediğini düşünemez olduk sanırım. Uzun vadede birikim düşünüyorsan bence kalsın öyle elbet er yada geç yükselecek.

Bugün ben de alacaktım altın, biz oto koltuğunu sattık. Eşim parasını bana verdi.,o parayla alayım üç beş ne gelirse dedim. Arkadaş oturmaya gelince kaldı. İyiki gelmiş :) dedim sayende param cebimde kaldı
Yine bu saate kaldım.dün çok ev baktım saat 4 ü geçiyordu uyuduğumda. Sonra kız uyandı. Bugün erken yatarım dedim. Kız uyudu sonra çamaşır katla,evi toparla..sulu köfte için köfte yaptım. Ancak uyuyacağım

Günaydın kızlar

Eltim yılbaşı için 1 erkek deodorantı 2 kinder reigel çocuk çikolatası ,2 pakette hind cevizli rafaelo çikolata yollamış. Bide fierro roche 1 pkt. Bana yazlık babet alacaktı parasını verip istedim , kabul etmedi ücretini bir de onu yollamış.. O zaman indirimde siyahının fiyatı 25 Euroydu.. 2 tane al dedim. Bulamamış siyahın numarasını.. maviye dönük 1 tane gri almış 50 euroymuş fiyatı. Poşetin içine faturasını falan koymuş.. Bir daha parasını teklif ederim. Hatta siyahını yaza doğru sipariş ederim. Kesesine bereket..

Bugün bana yine yol gözüktü.. Eltim kayınvalideme de bir paket yollamış.. Bir de kız kardeşine.. Hepsi kapıya teslim

Nufus kağıdımı değiştirmemiştim.. Onun için başvuru yapıcam.. Bankaya gidip hesap numarası açtırıp diğer bankadan parayı çekip ötekine atıcam.. Ehliyet içinde başvurmam lazım.. Pfff hepsi bir araya gelince dünya iş

Bu arada da çok az akşamdan bezelyem var akşam yemeğe kaynanama ekşisem süper olur

O kadar çok teoriler atıldı ki ortaya bende zaten beklemeye karar verdim. Devletimiz için iyi olur inşallah.

Günaydınlar
70 tl g.dolaps bakiyem var gidem de 5 usd alam bari:)
Düssün ya ins markette pazarda da yansır fiyatlara.
Bu rakamlar ne?150 tl wc kagıdı yuh yani.
Arac fiyatları da insin ,ev fiyatları da insin.
30 binlik sahin,60-70 bin yani insaf.
Enflasyon bu kar değil.
Benim arabam üce katladı 1 yılda,keske katlamasaydı,cünkü yerine araba alamıyorm.
Benimki artarken,0 arac durmuyor o da artıyor.
Bilmiyorm artıslar beni üzüyor

Yaaa yiyor mu kuru meyve şifa olsun kan yapar kara üzüm
Bende kuru incir kuru hurma veriyorum kuru üzüm daha vermedim.
Verim bakım sevecek mi

Günaydın kızlar dün bı ara doları bizdursammi ddim döviz burelosuna kadarda gitmiştim yanıma almamistim nasıl düştü bı iki saatte inşallah pazara çarşıya yansır bu fiyatlar esim çıktı kahvaltı ettik az etrafı topladım çay içiyorum mugeye bakıp reklamda satisim oldu dun aksam onu vercem çıkıp hazirliyim oğlusun astronot mont vardı toplasan kaç kez giymiş yepyeni

Selamm
Dolarda kaybımız var malesef şuan.
Duşse Bi dert çıksa Bi dert.
Düşerse fiyatlara yansıtmaları lazım doları bahane edip çıkardılar malum.
Yılbaşı sonrası çok çakılı kalacağını zannetmiyorum eşime Bi acele etme dedim.
Dün baya gerildi kaybım var diye.
Hemen lazım değil bozdurmicaz Bi sakin kal dedim.
Altında sert düştü.
Hiç döviz almıyorum bu sebeple dövize soğugum.

Ata 7bini görmüştüm dün akşam saatlerinde 5.600lere gerilemiş.
Benimde şuan bilezikden 1000tl kadar kaybım var.
Ama lütfen uzun vadede alanlar takılmasın böyle şeylere.
Zaten hep diyoruz bunu uzun vadede kazanırsınız
Ben bozdurmalik almadım alıp kenara atmalikti o sebeple 2bin de düşse takılmıyorum.

Ama dolar için takip etmem lazım piyasayı 15lerin üzerine çok cikmicaksa satmak mantıklı
Çünkü o para lazım bize.
Kısa vadede malesef böyle zararlar olabiliyor.
Hersey Allahdan onuda dert etmem bilerek aliyoruz nasip böyleymiş.

Altın dolar dibe düşmeye başladı
Millet galeyana gelip satacak piyasa biraz
Millet elindekileri satsın diye yaptılar sanki bana öyle geliyo
İhtiyacı olan panikleyen satacak.
Eşim bile panikledi sakin kal dedim.
Yılbaşından sonra düşeceğini sanmıyorum şahsen ben
Ortam gerilimli.

O kadar çok teoriler atıldı ki ortaya bende zaten beklemeye karar verdim. Devletimiz için iyi olur inşallah.
Önceki altınlarımda hep kazandım. (3.500 ata almıştım mayıs gibi)
Bende geçen haftalarda 9binkusure bilezik aldim şuan zararım var.
Ama panik yapma ben yapmıyorum.
3-4 ay içinde lazım değilse yani bozmayacaksan illa kazanacaksin.

Ama altini hep şöyle düşün al sat da zarar ederim uzun vadede almalıyım.
Mesela 1 sene 3 sene vs
Bir kaç aylığına altin alırsan çok Bi getirisi olmaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…