Küçük Düşün Büyük Olsun!

Kızlar naparsınız,
Ben kızı uyuttum. Bugün de benim annem şarkısını istedi uyumadan önce. Onu açtım. Bu şarkıyı duyunca gözlerim dolu dolu oluyır. O bebekken hep bu şarkıyla uyutuyordum. Her defasında ağlamadan duramazdım. Lohusa psikolojisimi neyse
Bugün niyetim evde durmaktı. Arkadaş aradı oğlunu okula göndermemiş illa gelin oynasınlar dedi. Israr edince gittim 2 saatlik. Kahve içtik. Çocuklar oynadı. Mantı yapacaktım kız pişi istedi. İki gündür istiyor. Un yok yapamadım. Diğer unu da kullanmıyorum. İade alırlar belki.
Arkadaştan dönüşte sitedeki carrefoura uğradım. 5 kilo un, 2 kutu saç boyası ( loreal kampanyası vardı) bir el kremi ( onun da kampanyası vardı neotrugena 12.90 çok iyi fiyat) elma, domates pil limon aldım 136 tl tuttu.
Eve geldik hamur yaptım. Sonra kendime yemek yaptım. Mantının içini hazırladım. Kızla sebzeli mercimek çorbası içtik. Babasıyla pişi yerler dedim.
Sonra eşim aradı donut istedi ondan. Benden istemişti almanışfım. Çünkü yemiyordu. Ben sana yaparım dedim. Hamırla çikolata eritip üzerini süsleyiverdim al sana donut.
Eşim geldi yediler. Sonra kızla oynuyoruz. Tabi Ela yerinde oturma sorunu var oynarken bile bir oyana bir buyana toto yer görmüyor hiç. Koltuğun arkasına doğru kafası aşağı sarktı İki ayağı yerden kesildi, ben de panikle tuttum ayağını biraz yüksek sesle napıyorsun Elaa dedim.( koltuğun arkasında bayağı boşluk var) eşim beyefendi de film izliyordu. Bir baktım ona nasıl bağırdı Kız da ağladı.Babası Bırakın o kartları dedi. Dedim ne oluyor Sana benim şarteller attı. Hem gelip film izliyorsun hem çocukla oynadığımız oyuna laf ediyorsun. İki de sen oyna çocukla film izleyeceğine oyna da görelim dedim. Neymiş odada oynasaymışız. Tabi laf ettim sinirlendi ya basbas bağırıyor. Tabi ela da korktu hiç bizi öyle tartışırken görmedi.neye dellendiyse bugün. Sonra lafı yeyince tv yi kapattı gitti mutfağa hala söyleniyor.biz devam ettik oyuna.
Yani ben anlamıyorum izleme ya o kadar önemlimi film tv ben çocuk uyuyunca izliyorum. Ya da Ela birşey izlerken.
Bir de bana diyor uyutacağım dedin oyun oynatıyorsun. Uyutacağım dememim sebebi tableti verecek eline sonra çocuğun bırakması diş fırçala hazırlan kitap oku uykuya dalsın 11-12 olacak. Dedim.yani oyunu bıraktırmak daha kolay oluyor. Bir de gerek yok tablete. Oyunla geçen zaman daha kaliteli.
Neyse yani şimdilik konuşmuyorum.
Kız gitti konuştu. Kitap okuttu babasına. :)
Bir de zamanında kardeşimin eşine laf ederdi niye sürekli tvden çizgi film açıyorsunuz diye. Kınardı onu. Senin farkın me şimdi. Bunu da desem aileni kayırıyorum olur. Çenesiyle bitiriyor o kadar söyleyeyim.
Çocuk konusunda da kızım istedi alayım kızım istedi yapayım, kızına laf ettirmek. Ama filmi sonra da izlerim, kızımla az oynayayım karım da az dinlensin bir evi toparlasın ona da vakit kalsın diye düşünmez. Allahtan yemek yapıyor arasıra mutfağu evi topluyor, akşama yemek istemiyor. Böyle olmasa heralde çocukla hiç çekemezdim
Çok uzun yazdım kıZlar kusura bakmayın, hakkınızı helal edin. Biraz içimi dökmek istedim

Ben anlatmışmıydım bilmiyorum.
Bu evi aldığımızda temizlik için kadın çağırdım. Aynı gün buzdolabımda gelecekti. Ben de izin almıştım. Baktım kadım yetiştiremez. Stor lamba, badana ve mutfağa geçiş açık yerini kapattırdık inşaat boya pisliği vardı. Giriştim mutfağın dolaplarının alt kısmı aspiratör inanılmaz yağ kalıp kalıp zor çıkartmıştım.
Ben her ocak silince silerim.

VAlla biz bir çivi çaktık tek ben çıkacağım hafta camını sılıyorum cikarken süpürüp Vileda yapıyorum mutlaka eşimde gelem temizliycek diyor a ben nasıl bırakayım ddigin gibi pismi desinler
Ben de eski evimi süpürüp silip çıktım. Sonuçta niye başkası benim pisliğimi temizlesin.

Biz kendi evimizde kolona çakmıyoruz millet ne rahat ya. BiZim perde beton kolonlarda öyle...duvarda biraz zorlayan bölgeler olabiliyor.kolon için de proje müellifinden onay almak gerekir diye biliyorum. Çünkü tehlike arzediyor.

70 miiii hangi fabrikatörmüş bu maşallah diyemeyeceğim :)

Benim eşim kiracı olduğumuz evden çıkarken, ufacık iki çivi yerini alçıyla kapatıp boyamıştı.

Baby iyi cesaret, kırmızı iddialı bir renk, çıkarken eskisi gibi döşeyin derse yandınız

Geçmiş olsun. İnşallah elinize karlı para kalır.Döviz altın sürekli artıyor.Uzun vadeli yatırım yapılabilir aslında.
Bizim de düşüncemiz ilerleyen yıllarda kızın okulu için başka yere taşınmak. Mecburuz da. Buradaki okullara göndermek istemiyoruz. Bu evi satıp başka almak da zor. Bir kez daha krediye bu dönemde hiç girilmez. Ayrıca küçük yere taşınsak ev alsak da istanbulda ev olması daha mantıklı. Her zaman değeri daha çok katlanır.
Kiracı derdi zor kirada oturmak zor. Öyle kara kara düşünüyoruz :)
Allahtan taşınırken siteden tüm borcunu ödemeden eşyaları çıkartmıyorlar. Tabi evi eşyalı kiraya verirsek, tabi risk var.
Bakalım hayırlısı.

Aynen döviz altına yatırılsa daha çok kazanılır.Eşim de bazen diyor evi satıp parayı yatırım yapalım da, ben ona güvenmiyorum bu konuda.sonra o parada gidecek yok paramız var harcayalım gezelim alalım, yok onun ihtiyacı var verelim. Niye evimi ziyan edeyimki, varım yoğum o.

Kızlar yatırım döviz altın vs deyince ben kızın ve benim birikimimle altın alana kadar altın yükseldi.1 er gram iki tane almıştım. Tekrar yükseldi. Şimdi az miktar yine var yine gidip alamadım. Hergün yükseliyor, hızına yetişmek ne münkün.kıza bisiklet alacaktım. Kış gününü bekledim.bahara fiyatlar uçar. En iyisi o parayı da ona kullanayım diyorum. Yoksa içim rahat etmeyecek altından kazanmadım diye
Önereceğiniz bisiklet varmı. Bir kolaçan edeyim.

Baby iyi cesaret, kırmızı iddialı bir renk, çıkarken eskisi gibi döşeyin derse yandınız
Hic demez ama derse kpdere müracat ederiz
Bizim ev sahibi rahat demez öyle Seyler
Kirayı bile ister 1 yıllık toplu yatırın ister aylık diyor.
Biz aylık yatırıyorz toplu daha zor ödenir diye.

Günaydınlar
Ay kızlar size garip geldi sanırım ama bizim ev sahibi cidden rahattır
Ben hic görmedim koci de 1 kez gördü senelerdir.Ablası teyzmlerin ahbabı onu görüyorz ara ara.
Koci de söyle gördü;biz bu eve tasındkk 6 sene önce.
Su faturası gelmiyor 3-4 ay gelmedi
Aradık muhasebeciyi.
Otomatik ödemededir sorun değil dedi
Üzerimize alalım dedik olmaz öyle,dask lazım oldu cagırmıslar ofise kociyi bi topar dask policesi vermis kociye muhasebeci
Sizin daireninkini bulun burdan demis ,daire sayısını da ordan biliyorz yani 70 e yakın dı dedi koci.

Ben evi satıp altın alsaydım milyonluk olmuştum.
Çünkü ozamanlar altının gr(evden ciktigimda) 60-65tl falandı.(2010-2011 zamanlari)
Ulan kafa iste ne bilcen.

Adam ölünce kapış kapış bolusurler

Selamm öğlen mi olmuş ya bize sabah daha ama
Bir uyumuşum kızla bir uyumuşum masallah bize.
Erbaslari saldım geri yattım.
Kızda gece 2 de uyudu
Miss gibi uyumuşum kız uyanmasa daha uyurdum.
2 tane yumurta yedi kız peynirli yanına pekmezi su
O yedi ben doydum.
1 hurma yedim cnm bisi istemiyordu baklava gelecek bugün tüm haklarımı baklavadan yana kullanıyorum.
Güzelse 1 tepsi alicam valla 3kilo geliyormus sabah öğlen akşam yeriz

Az yayla çorbası var
Az makarna ve tavuk yemeğinden var ama yetmez.
Mercimek çorbası yapim yanına mantı.
Eşim kalan yemekleri yesin artık napim mantı yemiyor.
Biz yeriz çocuklarla.

Eşimle yine gerginim bisi demiyor ama sürekli Bi sınırlı konuşmuyor falan.
İse sinirlendim diyor ama annesi mevzu.
Kadin rahat edemiyorum yok orda rahat edemiyorum buna bık bık dertleniyor.
Ee sus tut çeneni.
İstiyor ki kimse olmasın yiyin içim oğlum yağdırsın başıma ama kimse yemesin hep ben yiyim.
Ozaman 6 kardeşsiniz oturun herkes para versin ev tutun.
Asla vermezler kadına bilet almıyorlar ilaç parasını hattının faturasına kadar eşimden istiyorlar verirler mi.
Eşim tutacak o alacak o yapacak.
Kadin kimseye huzur vermiyor ki.
Gelene karışır, gidene karışır, yiyene karışır, çocuklara bile karışıyor.
Misal odada konuşuyorsun gidin odadan başım ağrıyor diyor kovuyor seni kim olursa olsun.
Kimseyi odada istemiyor ee kadinin başka odası yok nereye gitcek oradakiler mutfağa ancak.
Tam cins yani.
Burayada gelemediğinden (amacı kesinlikle o Bi yol bulsada gelse diye) eşime dertleniyor.
Köyde rahattı kızı çalışıyor kendi yalnızdı gündüz istediği gibi ee gelmeseydin ozaman.
Hiç de derdim diil hayirda yani ne yüzle gelecek yüzsüzlük bunlarda genetik onu anladım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…