Küçük Düşün Büyük Olsun!

Cerez falan yılbasında dedim alamıcaz bu gidisle.
Dedim otur cips ye:S
Kız kaju seviyo kaju alırım biraz ona.
Sorma ya bizde bir süre almadık. Ben zaten diyetteyim. Yemiyorum.Ama kız kaç gündür anne badem diyor.hadi alma. Eşime söyledim, eminönünden alıyıordu daha taze oluyor orada keşfettiğim bir yer vardı. Hep oradan alır. Gidememiş kaç gündür. Eşimle telefonda konuşuyoruz. Anne söyle kuruyemiş alsın babam 😊 neyse gelirken almış bize yakın olan yerden. Badem,kaju, antep fıstığı ceviz, bir de tuzlu fıstık 130 tl ödedim dedi. Ayrıca tuzlu fıstık benim diğerleri kızımın dedi😅
Ben de dedim aaaaa hayırdır bir zamanlar tuzlu fıstığa laf ediyordun🤣🤣🤣 😝
Ben çok severim onu. Kız da seviyordu, kıza diyordu onu yeme al kaju ye. Ben de kızıyordum neyi seviyorsa onu yesin diyordum.

Oğlana yarın hamburger yapicam okula.
Almıyor kantinden pahali diye.
İçecekde dun almıştım içecekde 15tl indirim vardi getirde
4lu aldım 3 çeşit.

Kıza bez alırım haftaya.
İndirim gören söylesin primada.
Hatta herseyde yazın ya wc kagidida lazım.
Carrefourda 32 li solo 76 tl. Filede de papia 24 lü 65 tlydi. Bebek bezi hiç ilgimi çekmedi bakmamışım😄

Çok sevim kuzu
Hamurun yeterki kıvamı tutsun.
Sert hamuru sevmiyor kıvam yumuşak olcak.
Bir de ben fırına koyuyorum ağzını strecliyp(kaptayken) kapağını kapatıyorum havasız ortam ya acayip kabarıyor.
Tepsiye dizincede fırına koyup bekletiyorum öyle 1-2 saat.
Benim şıp sak tarifimdir.
Bende kimlere kimlere verdim tarifi afiyetle yensin.
Aynen ben de fırında mayalandırıyorum. Acelem olursa da 50 derecede açıyorum fırını. Isınınca kapatıyorum. Çabucak mayalanıyor

Peki hamuru akşamdan yogursam , sabaha nerede nasıl bekletebilirim? Hayatımda hiç poğaça, açma yapmadım da ilk kez sizden gaza gelip deneyeceğim😍
Ben akşamdan mayalayıp, fırında üstüne bez örtüp bırakıyorum. Poğaça hamurunu öyle yapmadım ama diğer mayalı hamurları beklettim. Sıkıntı olmadı

Ben de her gün düşünüp üzülüyorum. İnsanlar ne yapacak. Biz de ev borcu bitti tam sevinemedik o derece.yetişemiyoruz hiç. Ama yine de şükrediyorum ev borcumuz yok.tabi başka insanları düşünüyorum. İnsanlar nasıl geçinir diye. 😒
Vallahi öyle kiralar,ev fiyatları uçuk marketlere girilmiyor rabbim herkesin yar ve yardımcısı olsun inşallah

Günaydınn
Bizde yine carsı karıstı
Kocinin vardiya değisti
Amirlerden biri pozitif cıkmıs gündüze almıslar bizimkini
Sabah 7 de o servisle gitti,7.30 da kpder geldi aldı bizi okula bıraktık Alyayı
Beni metroya attı ise geldim
Öglen ara beni gelirim ben gider alırız dedi kızı
Saolsun.
koci 16.00 de cıkcak
Kurulus yemeği varmıs sirketin ben gec gelirim dedi
Onlarda entresan,poızitif vakalar cıkıyo kurulus yemeği nedir?
İnsanlar iyice kaynassın diye mi yani:KK11:
14 gün gündüzcü
En azından git gel yapmıcam kızı almaya
Ama cmrtsi anama kaldıık du bakalım ne edeceguuk:S
Anneme bırakırız olmadı dedi
Ama kvdem daha yeni söylediği icin hakedemez onun wc olayını:KK43:
Gece bez baglıyorm uyanıp cisim var diyip wcye giidiyo
Yani gündüz 1 gün baglasamda wcye diye tutturur.
Ki ben baglamak istemşyorm:KK43:
Hayırlısı artık..

Kızlar günaydın

dün akşam Lcw ye girdim kızıma solopet ve beyaz body aldım 156 lira tuttu Resim çekimi var perşembe günü okulda.. Biraz büyük geldi bugün gidip değiştiririm artık.

Evimiz vardı kirada.. Ünv. yakınlarında eşyalı kiraya veriyoduk sattık :KK43: Evi satın alan kişi iyi ki son halini görmediniz dedi ! içerde 30 -40 binden fazla masraf çıkar diyor adam.. hepi topu 45 -50 mt2 daire ama komple değişir içindekiler dediler.. Parkelere kadar rezil haldeymiş ! Bıktım o 3. kattakilerden .. Kötü ev sahibi kişiyi ev sahibi eder diyolar ama kötü kiracı da ev sahibini evinden ediyo cidden..

Evi yaptığımızdan beri sürekli kiracılar yüzünden eşimle tartışıyoduk ! Ben "faturaları kiracı üstüne alır " diyodum "yok olmaz öğrenciler abonelik parasını nerden bulsunlar ??" sonuç abonelikler benim üstüme !!! , "yaa ödesinler merdivenci parasını "Eşim : "biz öderiz " , Sonuç ; 125 ayda bizden çıkıyo !!! merdiven otomatiği 11-12 lira gelir "ödesinler" "biz öderiz nolcak" !! eee haliyle kavga çıkıyodu !!
Haksızmıyım kızlar 5 liranın hesabını yaparken oturmadığım evin her ay 135 lira merdiven masrafını ve merdivencinin kullandığı temizlik malzemeleri ne kadar tutarsa onunda parasını ödüyodum !! Sırf eşim yumuşak yüzlü diye !
Sonunda satıldı !

Aslında eşime kızıyorum ben.. Söyledim çıkart diye "durumları iyi değil , genç çocuklar , aileleri yanlarında yok " diye diye oyaladı hep beni..
Sürekli ödenmemiş faturanız var diye msj geliyodu söylüyorum eşime "öder onlar" falan diye geçiştiriyodu arada da kızıyodu napiim sonunda satalım kurtulalım falan diye.. :silah: En sonunda bende kavgadan bıltığım için kontrol etmeyi bıraktım !
1 yıldır su faturası ödememişler 950 lira su faturası var.. geçen aydan 374 lira doğalgaz ve 548 lira 3 tane Elektirik faturası borçları var :kızgın:
Sabahın 5 inden beri faturaları çıkartmaya çalışıyorum !!! ki bu tutarlar faturalandırılmış !! Bir de dönem içi çıkacak !! 1875 şu an borç gözüküyo dönem içi ve gecikme faizi vs eklenince nolur bilmem !! 1500 lira depozit almıştık ama ne fayda ! Allah aşkına anası babası nasıl vicdan yapmıyor anlamıyorum ben ?? hiç mi gelmiyolar ?? hiç mi kontrol etmiyolar ?? Borcu mu var harcı mı var ? Evi temiz mi ? napıyo çocuğum ??

Allah banaaa ganiii ganiii Sabır ihsan etsin ! gidip elektrik su vs kapatmam lazım. ordan gelecek olan iptal bedellerini de ne kadar çıkarsa kendime bişey almayı düşünüyorum bakalım ne kadar gelicek ?? Hesaplarıma göre kesinti olmazsa 3400 civarı gelmesi gerekiyor ama yarısını bile alırsam halime şükredicem galiba ! Bari bi küçük altın yapsam iyiydi..

Kızlar günaydın

dün akşam Lcw ye girdim kızıma solopet ve beyaz body aldım 156 lira tuttu Resim çekimi var perşembe günü okulda.. Biraz büyük geldi bugün gidip değiştiririm artık.

Evimiz vardı kirada.. Ünv. yakınlarında eşyalı kiraya veriyoduk sattık :KK43: Evi satın alan kişi iyi ki son halini görmediniz dedi ! içerde 30 -40 binden fazla masraf çıkar diyor adam.. hepi topu 45 -50 mt2 daire ama komple değişir içindekiler dediler.. Parkelere kadar rezil haldeymiş ! Bıktım o 3. kattakilerden .. Kötü ev sahibi kişiyi ev sahibi eder diyolar ama kötü kiracı da ev sahibini evinden ediyo cidden..

Evi yaptığımızdan beri sürekli kiracılar yüzünden eşimle tartışıyoduk ! Ben "faturaları kiracı üstüne alır " diyodum "yok olmaz öğrenciler abonelik parasını nerden bulsunlar ??" sonuç abonelikler benim üstüme !!! , "yaa ödesinler merdivenci parasını "Eşim : "biz öderiz " , Sonuç ; 125 ayda bizden çıkıyo !!! merdiven otomatiği 11-12 lira gelir "ödesinler" "biz öderiz nolcak" !! eee haliyle kavga çıkıyodu !!
Haksızmıyım kızlar 5 liranın hesabını yaparken oturmadığım evin her ay 135 lira merdiven masrafını ve merdivencinin kullandığı temizlik malzemeleri ne kadar tutarsa onunda parasını ödüyodum !! Sırf eşim yumuşak yüzlü diye !
Sonunda satıldı !

Aslında eşime kızıyorum ben.. Söyledim çıkart diye "durumları iyi değil , genç çocuklar , aileleri yanlarında yok " diye diye oyaladı hep beni..
Sürekli ödenmemiş faturanız var diye msj geliyodu söylüyorum eşime "öder onlar" falan diye geçiştiriyodu arada da kızıyodu napiim sonunda satalım kurtulalım falan diye.. :silah: En sonunda bende kavgadan bıltığım için kontrol etmeyi bıraktım !
1 yıldır su faturası ödememişler 950 lira su faturası var.. geçen aydan 374 lira doğalgaz ve 548 lira 3 tane Elektirik faturası borçları var :kızgın:
Sabahın 5 inden beri faturaları çıkartmaya çalışıyorum !!! ki bu tutarlar faturalandırılmış !! Bir de dönem içi çıkacak !! 1875 şu an borç gözüküyo dönem içi ve gecikme faizi vs eklenince nolur bilmem !! 1500 lira depozit almıştık ama ne fayda ! Allah aşkına anası babası nasıl vicdan yapmıyor anlamıyorum ben ?? hiç mi gelmiyolar ?? hiç mi kontrol etmiyolar ?? Borcu mu var harcı mı var ? Evi temiz mi ? napıyo çocuğum ??

Allah banaaa ganiii ganiii Sabır ihsan etsin ! gidip elektrik su vs kapatmam lazım. ordan gelecek olan iptal bedellerini de ne kadar çıkarsa kendime bişey almayı düşünüyorum bakalım ne kadar gelicek ?? Hesaplarıma göre kesinti olmazsa 3400 civarı gelmesi gerekiyor ama yarısını bile alırsam halime şükredicem galiba ! Bari bi küçük altın yapsam iyiydi..
Bizimki de bi ara üniv.ye yakın Görüklede evler ucuz alalım kiraya verelim diyodu,Görüklede normal insan oturmaz yani bizim burda,ya ögrenci oturur,(1 kisi kiralar 5 kisi otururlar)ya sarkıcılar:)
1+1ler ucuz orda ama dedim ben ugrasamam,ugrasacaksan al ver kiraya 500-600kira alcak yılda 10 bin masraf yapcak.
Dogru dedi vazgecti.
Yani o ev değil dert sahibi olmak olacaktı bize.
Satılmıs kurtulmussunuz.
Hayırlı olsun..

Bizimki de bi ara üniv.ye yakın Görüklede evler ucuz alalım kiraya verelim diyodu,Görüklede normal insan oturmaz yani bizim burda,ya ögrenci oturur,(1 kisi kiralar 5 kisi otururlar)ya sarkıcılar:)
1+1ler ucuz orda ama dedim ben ugrasamam,ugrasacaksan al ver kiraya 500-600kira alcak yılda 10 bin masraf yapcak.
Dogru dedi vazgecti.
Yani o ev değil dert sahibi olmak olacaktı bize.
Satılmıs kurtulmussunuz.
Hayırlı olsun..

Valla dert sahibi oldum kaç yıldır.. Eşim yüzünden ama ! Zam yapmaz çıkar giderlerse kredisi ödenmez diye korkar ! faturalar merdivenci, o bu derken ! Neyse :olamaz: Aynen dediğiniz gibi gerçekten de evde kaç kişi yaşadığı belli değil ! Evin içi berbattt ! Merdivenci abla isyanlardaydı çöpler kapılardan taşıyo pislik akıyo diye ! Çöpler merdivenlerde ! Suları alt kata kadar akar !

Sinir harbinden kurtuldum şahsen ! Ama Satan her zaman kaybeder kafasında olduğumdan.. Nakitte bankada duran tutar canımı sıkıyo şu an ! Yatırım yapsaydık rahata ericektim..

Kızlar günaydın

Sonunda satıldı !

Valla iyi bir kira getirisi yoksa tamam gayrimenkul herzaman kazandırıyor alıyorsun daha yükseğe satıyorsun ama içine ediyorlar.
Benim kiracıya 1.500 veriyor ama çıkınca onada 30-40bin gider.
Bilmiyorum valla kiracı için ev almak artık mantıklımi
Onun yerine altına yatırım yapsak en azında katlar kendini temiz para.
Kırdısi vurdusu aktisi koktusu yok.
Bana şuan al deseler ver kiraya düşünürüm yani.
O parayla doviz altın alırım daha iyi.
Evi satip direk altına yatirsaymisim mesela milyonu bulmuştu ederi.
Ama satsam 500bine ancak satarım çünkü evin yaşı var.
Malesef depreme dayanıklılık evin yaşı konumu vs fiyatı fazlasıyla etkiliyor.

Biz de öyleyiz kaç gündür kısa taytla dolaşıyordum. Üstelik gündüz kapatıyorum ben.
Tabi sabit ücret gelecekmiş. İlk ay yani geçen ay 99 tl geldi. Bu ay bilmiyorum ne gelir. Aslında daha da az gelirdi. Çünkü sadece akşamları açıyorum.
Siizin merkezi sistemdi bizim normal ama ara kat güney cephe yazın çok zor vurasi yanıyor ev valla kisinn az keyfini yapalım🤗

Selamm
Ev baklavasi sayikliyorduk epeydir eşimle.
Hiç o toplara giremicem dedim kıvamı tuttumu ince oldumu çünkü kendisi ev baklavasi konusunda gurme😒 yok şerbeti yok citirligi yok katı bık bık söylenir.

Tesadüf instda Bi hesaba denk geldim Bi de hemşehri çıktık hatta akraba cikicaz yani ortak tanislar var köyden.
Bizim semte yakın bir semtte ikamet ediyormuş.
Baklava ve mantı siparisi verdim birer kilo 105tl.
Yarin getirecek.
Begenirsek yani eşim begenirse😑 1 tepsi yaptircam.
Bi kilo alıp tadalim dedim.
Ramazanda da alırız topraam kazansin

Kiz uyanmadı nasıl olduysa.
Pirinc attım pişsin yayla çorbası yapicam.
Spagetti suyu attım ocağa kaynasın
Fritozede tavuk patates attım sırayla biraz kızarsın salçalı sos yapıp tencerede pisiricem.
Bugünün yemekleri böyle.
Kıza az karnabahar yaparım havuçlu azcikda yese olsun.

Kızlar genelleme ama gercekden kirada olanlar kendi evi gibi bakmıyorlar.
Annemlerden biliyorum.
Bir tanesi suyu açık bırakmışti anahtarına aldı gitti(tasinmisti) evi su bastı anahtarıda vermediğinde fark edememiştik.

Bir tanesi evden bir çıktı allahim evi boyamadin hadi o priz kenarlarını insan Bi çifler yeminle evi öyle bırakmaya utanirim ya ben. Simsiyahdi
Kabini kırıp bırakmıştı biri.
Bizim ev ne halde hiç bilmiyorumda bakmadık.

Ben kiradaki evimden çıkarken neredeyse camlarınida silip çıkacaktım eşim bırakmadı.
Delirdin mi cam silcen işin mi yok dedi.
Mutfak dolapları banyo duvarlarına kadar silip çıktım.
Arkamdan pismi desinler dedirtmem valla.
Duvarda minik lekeleri bile sildim.
Süpürüp vileda atıp çıktım evden.
Ben yapamam yani yapımda yok.
Elin malı diye nasıl zarar verim neticede parasını verip oturuyorum.
Günahtır ya

Yeni yıl hedefim ilk 6 ay icin 6 gr.
O da kızın ceyreklerinden bozduklarımız oldu onları yerine koycam.
500 tl de kasko +trf taksidim
aidat +saglık sigortası da 500 tl anca 1 gr yaparsam sükür dicem
Haziran da düğün var takısı,kıyafeti,otel yol masraflı giris olcak yaza kısmetse.

Kızlar genelleme ama gercekden kirada olanlar kendi evi gibi bakmıyorlar.
Annemlerden biliyorum.
Bir tanesi suyu açık bırakmışti anahtarına aldı gitti(tasinmisti) evi su bastı anahtarıda vermediğinde fark edememiştik.

Bir tanesi evden bir çıktı allahim evi boyamadin hadi o priz kenarlarını insan Bi çifler yeminle evi öyle bırakmaya utanirim ya ben. Simsiyahdi
Kabini kırıp bırakmıştı biri.
Bizim ev ne halde hiç bilmiyorumda bakmadık.

Ben kiradaki evimden çıkarken neredeyse camlarınida silip çıkacaktım eşim bırakmadı.
Delirdin mi cam silcen işin mi yok dedi.
Mutfak dolapları banyo duvarlarına kadar silip çıktım.
Arkamdan pismi desinler dedirtmem valla.
Duvarda minik lekeleri bile sildim.
Süpürüp vileda atıp çıktım evden.
Ben yapamam yani yapımda yok.
Elin malı diye nasıl zarar verim neticede parasını verip oturuyorum.
Günahtır ya
Benim ev sahibi gelse evi tanıyamaz:KK70:
İlk girdik mutfak fayansları eski beyaz fayans.
Ben dedim bunun lekeleriyle ugrasamam,kpder fayans ustası.
Gittik aldık kırmızı beyaz fayans(kücük ev aletlerimi kırmızı yapmıstım,fayansıyla uyumlu olmasın mı:KK70:)aldık 3 günde ördü saolsun
Sonra kartonpiyerler eskiydi onları söktük köpük cıtalar yaptık,yatak odasına dedim bi duvarı siyah beyaz duvar kagıdı yapalım,onu yaptık,dusakabin eskiydi,koci adamın evini yeniledik dusakabinde değistiremem dedi.
Dedim ozman sök at onu,kabini söktük.Fosur fosur yıkıyorz:)
Salonda eski bi akordiyon kapı vardı onu cıkarrtıık,simdi oraya kıza oda yapalım diyorz,kapatcaz alcıyla:)Cıta isterim madem oda kücülcek dedim.Cıta da yaptırcam duvara.
Valla kandırsam mutfak dolaplarını değistirtcem ama kandıramıyorm adamı:)
Koci sürekli eski ev elinde alcıyla geziyor,yıkılan dökülen yeri kapıyor.
Kendimiz oturuyorz yani gözüm kirli niye görsün onu.
Benim evim orası ,kiracıyız bosver mantıgını anlamıyorm valla ben.

Benim ev sahibi gelse evi tanıyamaz:KK70:
İlk girdik mutfak fayansları eski beyaz fayans.
Ben dedim bunun lekeleriyle ugrasamam,kpder fayans ustası.
Gittik aldık kırmızı beyaz fayans(kücük ev aletlerimi kırmızı yapmıstım,fayansıyla uyumlu olmasın mı:KK70:)aldık 3 günde ördü saolsun
Sonra kartonpiyerler eskiydi onları söktük köpük cıtalar yaptık,yatak odasına dedim bi duvarı siyah beyaz duvar kagıdı yapalım,onu yaptık,dusakabin eskiydi,koci adamın evini yeniledik dusakabinde değistiremem dedi.
Dedim ozman sök at onu,kabini söktük.Fosur fosur yıkıyorz:)
Salonda eski bi akordiyon kapı vardı onu cıkarrtıık,simdi oraya kıza oda yapalım diyorz,kapatcaz alcıyla:)Cıta isterim madem oda kücülcek dedim.Cıta da yaptırcam duvara.
Valla kandırsam mutfak dolaplarını değistirtcem ama kandıramıyorm adamı:)
Koci sürekli eski ev elinde alcıyla geziyor,yıkılan dökülen yeri kapıyor.
Kendimiz oturuyorz yani gözüm kirli niye görsün onu.
Benim evim orası ,kiracıyız bosver mantıgını anlamıyorm valla ben.
Sormadınız mi peki yani bisi demez mi?
Tabi yaptirmissiniz masraf etmişsiniz ama ne bilim kapımı niye soktunuz ? kabinimi niye soktunuz demiyorsa sıkıntı yok.
Ama ne bilim ben sormadan yapamazdım galiba.
Petekleri falan bile boyuyorlar misal renk renk şahsen sormadan boyasını istemem ben nasıl kapanacak geri.
Tekrar beyaza nasil dönecek yani.
Mesela benim diğer evde kabin vardi soktumu bilmem ama sorsun isterim.
Belki tamir ettiririm yani.

Zaten çıkarsa kapılar, mutfak dolabı ve kabin değişirim.
Çünkü ben kullanirkende iyisinden değildi.
Yine ortahalli yaptırırım öyle kiraya vermem.
Ben oturmam daha orda ama bakmadıkcada elinde kalıyor bu defa tuttuğun.

Bugünde cicek saksiyı devirdi heryer toprak
Orayı temizledim.
Herseyi geri çıkar silkele katla süpür sil Valla enerjim bitti billahi bitti
Yaptığım yemekler yanıma kar kaldı
Dahada yapamazdim.
Oğlanın nevresimi değiştim
Bulaşık mak. Boşalt doldur yaptım.
Kiz uyudu valla şu yağmur sesinde az kafamı dinlicem
Diğer odaları supurmedim kiz uyaninca bakarim artık.
Dün az amerikan salatası almıştım bugün sosisli sandvic yapicam oglanla yeriz.

Sormadınız mi peki yani bisi demez mi?
Tabi yaptirmissiniz masraf etmişsiniz ama ne bilim kapımı niye soktunuz ? kabinimi niye soktunuz demiyorsa sıkıntı yok.
Ama ne bilim ben sormadan yapamazdım galiba.
Petekleri falan bile boyuyorlar misal renk renk şahsen sormadan boyasını istemem ben nasıl kapanacak geri.
Tekrar beyaza nasil dönecek yani.
Mesela benim diğer evde kabin vardi soktumu bilmem ama sorsun isterim.
Belki tamir ettiririm yani.

Zaten çıkarsa kapılar, mutfak dolabı ve kabin değişirim.
Çünkü ben kullanirkende iyisinden değildi.
Yine ortahalli yaptırırım öyle kiraya vermem.
Ben oturmam daha orda ama bakmadıkcada elinde kalıyor bu defa tuttuğun.
Valla sormadık kapısı eski ortada akardiyon bi kapıydı,isterse alsın taksın onu depodan:)
Bizim ev sahibinin 70 e yakın dairesi var,hangi birini sorcak.
Cerez parası diyo koci bizim kira ona.
Tek dairesi olsa yok civi cakma yok duvarı delme ugrasmam oınun kaprisiyle.

X