Küçük Düşün Büyük Olsun!

İyi eğlenceler canım çocukla zor geliyor anlık gidilen yerler tabi artık çok küçük değil daha kolay

İyi geceler kızlar,
Herkes uyudu sızmışım ben de. Uyanınca bir selam vereyim dedim.
Bugün öğlen kız uyudu. Sabah da tam uyuyayım dedim o uyuyunca fırsat bu fırsat ütüden vazgeçtim :) tam daldım anne acıktım. Kalktım bu defa yine aynı sonra hazırla kitap okurmusun dedi. Okudum.
öğlen uyuduğunda da tam dalmışım üst komşum aradı titreşimdeydi telefon uyandım. Kalk kızım bugün uyumak yok sana dedim Eşim geldi. İstersen sen çok alınacakları al seversin dedi. Tabiki memnuniyetle dedim çıktım A101 den çekmece düzenleyici aldım onu da ebeveyn banyodundaki çekmeceye koyacağım.kakao aldım. Harıl harıl market alışverişi yap yine de illa eksik çıkıyor. Kakao bitmiş evde orada kampanyalıydı. İkisine 11 tl bıraktım.
bime geçtim. Kavanoz kapağı aldım domates desenli çok hoşuma gitmişti daha önce almıştım. 5.5 verdim.
Fileye geçtim. Uskumru karides portakal çeri domatesi kabak peynir kaymak ekmek aldım 105 tl tuttu.
Geldim eve kız uyanmış. Oturduk falan.
Eşim balığı yaptı. Karidesi buzluğa attık. Ben de soğan salatası yaptım masayı hazırladım. Balığı çok beğendik. Deniz kokusu var.
mutfağı topla ocak sil. Yemeği o yapıyor ama benim işim uzun sürüyor
Neyse ben de helva yapayım dedim. Hep eşim yapıyordu. Dondurmayla güzel oldu.
Alışveriş yapacaktım eşimin karta yüklenecektim madam cocoda sepete attım. % 35 daha indirim geldi. Almam lazım. Hamur dağıtıcı istiyordum. A101 de vardı ama çok kaliteli gelmedi gözüme. Madam coco dan alacağım. Bir de mikser kabı kullanışlımı acaba. Alsammı bilemedim.
marketten de ihtiyaclarım var mayonez ketçap kaşar peyniri buzdolabı poşeti bir de hafta içi tramisu yaparım belki ona malzeme. Bakalım online da indirimlerimi kullanırım. Bugün mecbur gittim markete balık almak için.

Günaydınlar
Dün 13.30 gibi giris yaptık odaya
Esyaları bırakıp sahile gittik hemen.
Oteli sevdim butik sirin(Türk kahvesi 7.5 tl olmayaydı iyidi 30 tl kahveye verdim dünden beri)
Sahilde cok cafeler falan tost patates Alyaya köfte söyledik plaja 105 falan ödedim
17.00 e kadr plajdaydık Alyanın orda bi burun akıntısı basladı
Baktım bayagu akıyor dra yazdım
Hava degisimi falan
Egenin suyu da soguk tabi
Kızda cıkmıyor sudan
Yemege gectik Geyikli merkeze
Alyaya corba mercimek,İzmir köfte,tas kebabı,2 ayran 1 pilav ne kadr ödedik??
60 tl
Dedim burdan söyleyebiliyor muyuz yemekleri eve
Ama izmir köfte olmamıs
Zaten köfteyi yapamıyorlar cogu yerde
Kac yer gezdim köfteyi Bursa da yicen valla
Gecen Balıkesir de de geldi bi köfte gr yag yok kupkuru.
(Sehrimi de övdüğüme göre dagılabiliriz)
Yemekten sonra Geyikliyi gezdik
Adam Ata demirer in bi Heykelini dikmemis
Her tabela Eyvah eyvah
Filmin sokagını gezdik mi kacırdık mı bilmiyorm
Cünkü evler yenilenmis ama güzel köy havası baki
Alya bayılmk üzereydi geldik otele i.zero verdim dra yazıp
Her tatilde yanıma fizyolojik serum tasırım bu sefer almadım lazım oldu
Hafif burnu tıkalı yarın sokmam denize.
Zaten öglen cıkıp Bozcadaya faln geceriz kısmet.
21.00 gbi Alya uyudu biz de az tvye bakıp camdan sahilde gezenleri izledik
Bebeli tatil
Kociye dedim sen yürü istersen
Bayılmısız zaten

Acele bavul olunca illa bişe unutuluyor inşallah geçer kuzunun akıntısı hemen bugün sahile dikkat edersin bol gezmeler

Selam kızlar bugün balkona attım masayı kahvaltı çay fasli yaptık baya iyi geldi duş aldım peşine trendyolda hizli market geldi burayada esim dondurma diyodu perginotti dondurma mini Magnum gibi olanlar 21 di salatalık biber patlıcan 6 li Avşar soda meyveli 40 tuttu cüzdana iade olan vardı bı öncekinden onla ücretsiz geldi yakın zaten 26 ödedim baya uyguna geldi 15 dakika sürmedi gelmesi cikamadigim zaman alırım cüzdana 6 TL atmış alışverişte de kullanırım bidah esim ne güzelmiş diyor

Cok iyi saglikla kullan canim
Bende tablet ve çamaşır mak için toz deterjan alacağım bakayım

merhaba
hoşgeldin
kredi taksiti ödeme bütçenizi sarmıyorsa naçizane tavsiyem altına dokunmayın
2022 altın yılıkasımdna sonra artış bekleniyor
Tavsiyeniz için teşekkür ederim bende aynı şekilde düşünüyorum faizi bitmiş krediyi kapatmak benimde aklıma yatmıyor peki düğünde oluşan nakitide yine altın olarakmı çevirmeliyim

Teşekkürler aynen herkesten aynı fikir geliyor bende düğün takılarını bozdurmicam ve nakitide ellemicem en mantıklısı bu..
Bende evimi düzmeye çalışıyorum en azından onlardan bahsedeyim bugün mecburen kombi değişti babamın da katkılarıyla 1500tl masraf çıktı değiştirmesek kışın bizi rezil edecekti düğün arefesinde olduğu için biraz canımız sıkıldı ama kışın perişan olmaktan iyidir dedim..
Yarın akşam gelinlik provam var.. 750 tl de gelinliğe vereceğim.. (parça parça ödüyorum)
Haftasonuna kadar eksik kalan kapı zili elektrik düğmesi değiştirip evin ilk alışverişini yapacağız annem erkenden yap dolaplarını yerleştirelim diye ısrarcı..
alışverişte yemek kartımın geçtiği mağazayı kullanacağım çünkü kartta birikmiş bir 1100 tl yemek çeki var harcamamıştım biraz pahalı market ama nakitten harcamaktan iyidir diye düşündüm..

Yok Allahtan nişanlım öyle cimri yada eşinin parasında gözü olan biri değil ya hatta diyor ev ekonomisi sende ben tutumlu olamam ben sana her gün 100tl vercem diyor, aylık 3000tl yapar,
Kirayı elektrik, su ve aidatı o ödeyecek ayrıca, doğalgaz ve ev ihtiyaçları sende dedi, ister 3000 içinden al kalanı biriktir ister 3000i koy kenara kendinden al diyor, krediyide kapatta rahat rahat maaşın kendine kalsın darlanma diye diyor ama ben onu zaten bir buçuk yıldır ödedim alıştım, takılarla kapatmıycam ya takılarıda değerlendirmem lazım geçinmek ve para biriktirmek gözünde büyüyor umarım altından kalkar birikim yaparız Arabayı satıp yükseltelim dedim hayır arabanı sattırmam o senin diyor kıyamam evlenir evlenmez para için kızımın arabasını sattılar diye düşünürler ayıp olur diyor kararsızım. Takıları değerlendirip üzerine para biriktirmekliyiz ki ev ocak sahibi olalım yoksa geçinmek çok zor

Çok doğru demiş bence. Herkesin de gözüne batmasın. Ev ekonomisi sendeyse çok iyi. Yemek çekini kullanmak da iyi fikir. Olan paradan almaktansa onu kullanırsın.

Ya bu erkeğin bi kaşığını kır iki etme deyimi bu forumda çok denk geldim tam olarak ne anlama geliyor ne yapmak lazım mesela
Bana da tüyo verir misiniz

Ya bu erkeğin bi kaşığını kır iki etme deyimi bu forumda çok denk geldim tam olarak ne anlama geliyor ne yapmak lazım mesela
Erkekler elinde para olunca onu savunmaya, rahat rahat harcamalar yapmaya başlarlar. Ama sürekli bir borç durumu olunca ona göre harcamaya alısirlar.
Kendimden anlatayım. evlendikten 6 ay sonra ev aldık krediyle, sonra araba aldık, sonra arabayı satıp model yükselttik, sonra başka yatırımlar yaptık.. derken 11 senedir hala kredi ödüyoruz. Biz ay sonunda hesap yapınca cebimize 500 tl kalıyorsa onunla ne yapabiliriz, ne taksidi öderiz diye bir borcun altına giriyorduk. Öyle öyle birseylerin sahibi olduk. Yoksa çevreden, ailelerinden illa para koparmak isteyenler oluyordu. Nasılsa çalışıyorlar, gözle görülen de birsey olmayınca kenarda parası vardır diyip istemeler oluyordu. Tabi eşler Dr bu konuda asla hayır diyemedikleri için sizin kenara attığınız 3 kuruşu başkaları çatır çatır yiyordu

Çok doğru demiş bence. Herkesin de gözüne batmasın. Ev ekonomisi sendeyse çok iyi. Yemek çekini kullanmak da iyi fikir. Olan paradan almaktansa onu kullanırsın.
O da öyle diyor kimse arabanın modelini yükselttiğini düşünmez, bak paraya sıkıştılar arabayı sattılar derler diyor o senin araban 1-2 yıl bin sonra satarsan sat diyor haklı ama 2 kişi için küçük bi araba nasıl sığıcaz
Yemek çekini bozduranlar var şirkette ama bozanlar %20 komisyon alıyor mesela 1000 tl var diyelim 800 tl nakit veriyor bazen çok biriktiğinde kırdırıyordum ( yemek çekini harcayamıyorum çünkü yemekte çıkıyor) şimdi onunla ev alışverişini yapıp eşimin vereceği parayı direkt birikime atmayı düşünüyorum
Ev ekonomisi bende ama çok tecrübesizim korkuyorum..
ay para konusu konuşulurken şunuda anlatayım çok içerledik..
tatildeydik yediğimize içtiğimize herşeye dikkat ettik fazla açılmayalım diye.. arkadaş ekibimizin her zaman gittiği lokantaya gittik kuzumun canı beyti çekti (çok iştahlı değildir) dedim canı çekmişken yiyelim 2 miz için 1 buçuk porsiyon söyledik lokanta da menüde fiyatı yoktu ama yaparız dediler
1.5 porsiyon beytiye 90tl yazmışlar içimiz cızladı, kuzum yediğine yiyeceğine pişman oldu arkadaşlar 1 porsiyon çupraya 50 tl verirken biz 90tl ye beti yedik.. ayıptır yahu fiyatı yazmıyo diyede bu kadar geçirilmezki..
Siz siz olun menüde olmayan bişey istiyorsanız fiyatını mutlaka sorun bu bizede ders oldu..

Tamam şimdi anladım, valla çok doğru yaa.. Ben bizimkini borca sokayım o zaman

İyi geceler kızlar,
Bugün günümüz saat 15:30 a kadar evdeydik. Kahvaltı kahve çay.sonra karşı tarafa water garden a gittik orayı seviyoruz. Havuz şovu muhtesem her gittiğimde keyifle izlerim. Çocuk için de güzel şeyler var. Oyun yerinde 5 çocuk falan vardı zaten. Küçükken götürmüştük iki yıla yakın oluyor. Virüsten önceydi. Anılar canlandı :)
Saat dolunca süremiz doldu annecim dediğimde bir gidip ayakkabısını alışı var büyümüş ya dedim önce getirdiğimizde ağlıyordu çıkmak istemiyordu. Oyun alanına götürmeyeli çoook oldu. Virüsten bu yana götürmedik. Sadece bir avm de yakın zamanda kum yerine sokmuştum o da zaten kimse yoktu.
Yemeğimizi de orada yedik. Meksika yemeklerine bayılıyoruz.Bulmuşken gömüldük
Saat 22:00 de döndük eve. Kız yolda uyudu.
Ben de madam coco dan sepete ürünleri eklemiştim. Siparişi oluşturdum. 83 tl. Sütyen düzenleyici aldım 1 adet daha. Mutfağa saplı çekmece düzenleyicilerden aldım. Büyük çekmecem de tuzluk karabiberlik minik mumluk vs şeyler dağınık duruyor biraz toparlar diye düşündüm. Tuzlukta koleksiyon yapmışım kullanmıyorum da birazını atarım. Şekil şekil tuzluk ne gerek var. Hoş ama kullanan yok :)
Siparişimde hamur dağıtıcı pankek ve muffin için aldım. Bir de kapaklı mikser kabı aldım. Etrafa sıçraması beni deli ediyor. Ben pankeki de azcık yapıyorum kızla bana az olunca iyice sıçrıyor. Blender zaten oldukça çok sıçratıyor. Akşam akşam yine alışveriş.Bu ara iyi harcadım :)

Bence bir tabağını kır ikinciyi kenara at demek oluyor ben o eşimden gizli biriktirdiğim parayla bu evi alırken büyük destek oldum. İlaç gibi geldi bize.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…