Küçük Düşün Büyük Olsun!

Kuzu nette aile paketleri var hayvanat bahçesi için 3 yaş altı ücret yok birde tek alsan bile 10 TL daha ucuz hem gişede beklemiyorsunuz
tr_lelli mesajın gözümden kaçmış. Bursaya giderseniz muhakkak uğrayın hayvanat bahçesi çok ucuz. Darıcaya da götürmüştük ama Bursadaki ağaçlık gölge. Daha rahat ediyorsun.

Ahh bu erkekler. Valla bugün yine yaptım alışveriş. Bu ara böyleyim. Birkaç gün böyle alacaklarımı erteledim falan bir de sıkışacak yoktur diye para istememiştim ya, İçime oturdu o. Şimdi harcıyorum. Birara yine durulurum.

İyi geceler kızlar,
Saat 00:00 göstermeye yakın kim yazar tabiki ben :)
Avmye gittik. Boynerde Eşim deniz şort baktı. İki model beğendi birinde kararsız kaldı sonra birşeyler daha baktık. Ben de şort falan baktım. Bulamadık birşey. Sonra güneş gözlüğü baktım ben. Güneş gözlüğüm var iki tane biri kahverengi onu arada kullanıyorum. Diğerinin de camı hep lekelendi bir de gözümden düşüyor. O kadar sıkıyorum yine düşüyor. Zaten değiştirmek istiyordum. İsabetli oldu. Eşim şortun birini almadı. Toplam 820 tuttu kazandığımız puan düşülünce 420 ödedik.
Bana diyor ooo çantalar gözlükler sana aldık yine diyor he bir de küçük çanta baktım fiyatlar çoook fena. Bana diyor sen beğen ne fiyatına bakıyorsun. Beğenmedim dedim. Gerek yok küçücük çantaya o kadar veremem onun yerine daha ucuza gözlük aldım. Herşey çooook çok pahalı. İnsan alışveriş yaparken bile mutsuz oluyor. Allah sonumuzu hayır eylesin
Gelince kız uyudu biz de oturduk biraz eşim de uyudu..

Ahh kalbim aktı su yoruma abla
Yok bilmiyor benimkide.
Kul bilmezse Halık bilir diyip yasıyorum.
Benim gözünün önünde örnek kardesim var abla
Esi masallah bir dediğini iki etmez,maddi boyut degil sadece manevi olarak da sen takma kafana,sen üzme canını der saolsun.
O na ragmen bigün demedi ki sen de bizi iyi toparlıyorsun iyiki varsın
Ne diyim Allah herkesin kalbine göre versin

Erkenciyim günaydın
Dün Alya beni cok zorladı
Uykusu var uyumadı asla
Lohusalıgımdan beri ilk kez koydum park yataga wcde agladım bi tur
Ona bile izin yok
İcerden bagırıyor annee gel kurtar cıkcam diye
17.00 gibi koci geldi
Kızım anneni göcertmissin bugun dedi o bile
Cidden aptal gibi bakıyorm bos bos artk okadr yordu
Cıktık kızı starparka götürdük
2 kez salıncaga bindi
1 ucak gördü ebeveynli binebilirsiniz dediler
O da sen pedal cevirdikce yükseliyormus
1-2 cevirdim yükseldikce icim fena oldu yerden gittik usul usul
Sonra o btün parkı dolasan trenlere bindirdi beni
Gezerkn baktım gencler almıs sarabını colasını parkta cimenlere uzanmıs
Ben cocık trenindeyim
Bi icim gitti kabul
Bizim burda Podyum park diye biyer var oraya götürüyoruz sanırım Bursanın en rahat edilecek yeri
Kimse kimseye karısmıyor ,insanlar rahat rahat hem cocuklarını oynatıyor hem yemegini yiyor.
Alyanın dogumgününde gelirsek dedim su cimlere uzanıp sampanya iceceğim
Alyanın karakalem karikatürünü cizdirdik orda cok komik oldu
Kahve alın dedim bana starbucksdan onu da arabada zor zar ictim eve geldik
Tas kebabı yapmıstm yemek yedik
Eriste yaptm yanına evden cıkmadan bide erse
Yemek yedik 21.00 da anca bayıldı kız ben de bayılmısım koltıkta

Bu hafta annemin haftası ben cmrtsi calısmıyorm
Koci gidelim dersen ben izin alırım cmrtsi icin gideriz Balıkesir tarafına dedi
Kız denize girsin diye
Alırsan gideriz dedim bakalım
Ablası tatilde ,cocugu arayıp görüntülü Alya gel halacım demis
Alya da ben de denize gitcem diyor ,ondan ici rahat etmedi
Yani el kadar cocugu arayıp gel demek nedir
Cidden sacmalıyorlar bazen.
Ama gidersek günes yagı almam lazım Alyaya bitti aldıklarımız geceb sefer.
Muhtemelen avans yazdırırım gidersek,orda da ipin ucu kacıyor harcanıyor cğnkü.
Balon falan alırız sahilde kutlarız dedim dogumgününü
Bakalım

Hosgeldinn
Ben de senin yazılarını yaylalarını okuyordum
Ben de yarım gün calısıyorm ara ara kız okula baslayınca tama dönsem mi dediğim oluyor ama simdilik gözüm kesmiyor
Ama yarım maasla da bisy olmuyır
Kenara biseyler atıyorm aama bakmısım ya kk cosmus ya avans kullanmısım
Tek iyi yanı sıkıstıgımda toplu param oluyor kenarda

Citl yazdıkların için çok teşekkür ederim. Benim tecrübelerim yediğim çok afedersiniz kazıklardan ibaret. Herkes mi atar valla attılar. Ama kızlarım büyümeye başladıklarından sonra onlar beni çekip çevirdiler. Kızkardeşlerim var iki tane benim posamı çıkardılar maddi-manevi sonra da kagıt gibi attılar. Canları isteyince aradılar, canları istemeyince görmezliğe geldiler ben de bunu kabul edemedim görüşmüyorum şimdi 12 yıl oldu. Ama mutluyum çünkü ben hep iyiliğe odaklanmıştım hep iyi olalım istedim ama olmadı neyse ama sizler gerçekten benden daha iyi hayatınızı düzene sokuyorsunuz sizlerden de çok şey öğreniyorum. Artık kimseyle iyi olma derdim yok Allah sağlık versin diyorum. Ama kızkardeşlerim içinde yerlerinde sağolsunlar diyorum yine de dualarımdalar. Canınızı sıkmak istemiyorum ama hiç bir yer gül bahçesi değilmiş. Allah sağlık versin sizler yazınca ben de farklı şekilde düşünüyorum iyi geliyorsunuz bana her konuda insan ilişkileri, çocuklar, evde ki ekonomi, ve bitmeyen senfoni eşler konusunda yazıyoruz ya ben rahatlıyorum burası bana terapi gibi geliyor.

Günaydın kızlar, güzel bir hafta olsun hepimize. Bugün temizlik yapıcam ama kızlarım ve misafirimiz uyuyor. Onlar denize gidince artık temizlik yaparım o zamanda gün bitiyor. Benim kızlar olsa alışkın onlar benim temizlik yapmama ama şimdi misafirin yanında sabah sabah olmuyor. Akşam için az az yemekler var birde dolapta pişirmek üzere hazırladığım dolmalarım var onları pişiririm kızlar canları ne istiyorsa onu yiyorlar çiğ köfte sipariş veriyorlar valla tatil bitse de normalimize dönsek diyorum. Çok para harcanıyor ama evde ki tadilatlar için de çok ödeniyor, zaten hayat çok pahalı. Yazın birde iki evin faturaları ödenince bütçeyi fazlaca aşıyoruz. Kışın da doğalgaz cüzdanı yakıyor kızların alışverişleri hep var. Birde düğünler tabi takı olayı var uzak mesafeli yerlere gidiyoruz çok zorladı bizi bu ay. Asıl canımı sıkan eşimin işyerinde ki birlikte çalıştıkları insanlar tanımam etmem davetiye yolluyorlar ben gitmek istemiyorum, eşimde işyerinde para toplanınca veriyor kalabalık çalışıyorlar hafta da en az iki yada üç kişi için para toplanıyor diyor verme o zaman dedim sevap diyor tamam sevap ama diyorum herkese yetemeyiz eşim katılıyor diye hemen onun kapısına geliyorlar. Tamam benim kızlarımda evlenince bende davet edicem ama ben söylücem erkek tarafına da kalabalık olmasın diye ben sokakta, markette konuştuğum insanları düğünüme davet etmem maksimum 60 tane davetiye dağıtırım birlikte olmak istediğim insanlara veririm takı çok olsun diye herkesi davet etmem neyse kızlar bugün yine çenem çok düştü.

Valla öyle olmuyır
Biz herkese verdik düğünü dogumu fabrikada .
Bizim kız dogdugunda sadece yönetim cicek yolladı o.
Amirlere toplamıyorz dediler(sanırsın müdür maası alıyor amir)
Koci dE katılmıyor daha eger yakın görüstüğü değilse.
Kac bin kisilik fabrika bitmiyor yani.

Günaydın tekrar:)
Rüyamda kvdem bana 695 tl veriyor
695 niye hic bilmiyorm
Alyaya biriktirdim al bunu diyor
Öyle uyandım koci 100 tl bıraktım sana dedi ben sok
Hic yapmaz öyle seyler
Sonra annem geldi,babam 1 kavanoz bozuluk biriktirmis.
Babye ver bunu ona biriktirdim demis.
Anneme dedim inanmazsın sabah rüyasını gördüm
Ordan da biz 100 flan cıkar 1lik biriktirmis hep.
Tümletirim ben onu dövizcide:)

Hosgeldiniz
Umarim yerine koyabilirsiniz zira koyulmayinca hevesler bi parca kaciyor.
Kuzu nette aile paketleri var hayvanat bahçesi için 3 yaş altı ücret yok birde tek alsan bile 10 TL daha ucuz hem gişede beklemiyorsunuz

tr_lelli mesajın gözümden kaçmış. Bursaya giderseniz muhakkak uğrayın hayvanat bahçesi çok ucuz. Darıcaya da götürmüştük ama Bursadaki ağaçlık gölge. Daha rahat ediyorsun.
Aa hic bilmiyordum.
Gitme fikrimiz var bir h.sonu
Bi bakim canim sagol iyi oldu 1 saat gezse yeter.
Nerde bi hayvan gorse parmagini uzatıp gosterip heyecanla aaaaa diyo agzi bi karis acik
En uzaktakileri havadaki kuslari falan.
Biraz gorsun istiyorum.
Ahh citl okadar hakli ki.
Benim hafizamda soyle sana gelsem mis gibi ev envai cesit yemekler mezeler.
Yesillikler arasinda bahcede uzunca bir masa
Bol gulmeli sohbetler
Bizde guzel anlar birakiyorsun ve iyi geliyorsun
Hep gel

Kazik malesef ki yemeyenimiz yoktur.
Tabiki bu en yakinindakiler olunca insanda güven diye bisi kalmiyor.
Guvenememekden insan kalmadi benimde etrafimda.
Gormek gorusmek istemiyorum.

Bereketli olsun kuzu

Basladik yeni gune bismillah.

Kız ıslak mendilleri agzina sokuyo uyara uyara artik beni gorunce hemen burnunu siliyormus gibi ya da yerleri siliyormus gibi yapiyor agzindan cikarip köfte.
Cok da uyanık uyaracagimin farkinda.
Sakliyoruz surekli islak mendilleri.

Patatesli et yemegi yapicam.
Spagetti yapicam.
Pilav pilav ben yapmakdan biktim usandim.
Kiza yayla corbasi yaptim.
Y. Odasini topladim oda oda devam edicem kiz uyursa.
En son supur sil kalır.

Bu cay asiri wc cikariyor.
Wc git gel yoruldum
2lt su ictim dun.
Bugunde icicim bol su icmek gerekiyormus.
Udihindiyagina basladim sabahlari yine.
15gun yapip ara veriyorum.
Bi daha kasim gibi yaparim.

Memleketin durumunu takip ediyorum birde sular cekilmis ama cesetler hala denize vurmaya devam ediyor.

selam kızlar günaydın
dün sınav görevim vardı bu ay toplam 3 görevim oldu bidahaki ay 600 yatar iyi gelecek bize
dün maaşlar yattı eşim ödemelerini yaptı kalanını bana gönderdi
bugünde ben ödemeleri yaptım..
ilerleyen günlerde eşimin ek ödemesi gelecek o da yine düğünlere gider muhtemelen
hesap kitap yapmaktan gerçekten bunaldım herşey çok pahalı

Lellim beklerim topikçe gelin uzun bir masa hazırlarım size mangalıda eşim yakar çoluk çocuk ne sohpet çıkar bizden, gecenin ortasına doğru da bir semaver çayı iyi gider. Çok mutlu olurum. İnşallah bir gün yüzyüze de görüşürüz. O sofrada da buluşuruz inşallah.
Sahihuban Yeni gelen arkadaşım hoşgeldin. Buraya gelen hep biriktiriyor ama az ama çok mutlaka birikiyor.
babyloading87 gün sana bereketli başlamış böyle de gider inşallah.

Benim de gözüm kesmiyordu
Ama oğlum büyüdü
Benimle değil daha çok arkadaşıyla vakit geçirmek istiyor.
Bir de öğleden sonraları çok da verimli geçirmemeye başlayınca
Tamam dedim artık dön
Maddi olarak da artık eğitim giderimiz var
Ben yine yarım çalışıo gibi olucam amaa Eşimin maaşıyla geçinip birikim yaparız inaşallah
O zaten 1 yıldır ist a gidio geliyordu işi ordaydı
Hamd olsun şimdi artık şehrimize döndü
Geçen yıl 40bin tl ye yakın uçak bileyine ve ikinci eve ödeme yapmıştık

Hayırlı ugurlu olsun.
Evt yarım maas cidden yetmiyor.
Bizimde kres masrafımız olacak.
Seneye arabayı değistrmek lazım.
Bakalım hayırlısı:)

Amin abla cümlemize olsun insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…