Küçük Düşün Büyük Olsun!

günaydın kızlar
teoride eşimde diyor başkaları yüzünden huzurumuz kaçmasın bak onlar gününü gün ediyor biz niye mutsuz olucaz diye ama pratikte ilk yıl onların söylediklerine inanıp benimle çok tartışmıştı.ailesi yüzünden boşanacaktık tam o ara gerçek yüzleri öyle bi ortaya çıktı ki eşimde sildi onları. o yüzden şuan ne yaparsa yapsın hala tam affedemiyorum. yaşadığım seylerin üstünden 2 yıl geçti 2yıldır görmüyorum seslerini duymuyorum ama aklıma geldikçe hala oturup ağlarım. Allah gün yüzü göstermesin ne bu dünyada ne öbür dünyada..
herneyse dün eşimin maaş farkı yatmış direk eft yapmış birazını bugun çeker pazar yaparım, birazını düğünler var zarfa koyucam yine elde var sıfır
bugun gözümü alışverişle açtım
1 çanta, 1 elbise, 2 ruj aldım
elbise biraz bol olacak xs yoktu s almak zorunda kaldım insallah terzi halleder..

Cocikler seviyolar boyle seyleri galiba
Benim kizda mama diye getirio
Oglanda cips gibi yedi meyveli almistim en son.

kızlar benim karşı apartmandaki komşu kadınla başım dertte bana bi akıl verin
ben bu eve ocak ayında geçtim
kışın evimin içini gözetliyordu (mutfaklarımız/balkonlarımız karşılıklı)
mesela mutfagı temızledım sildim süpürdüm perdeleri balkonu açık bırakıyordum havalansın kurusun diye
kadın balkona çıkmış benim evi gözetliyor (diğer odamdan görüyorum)
bu bi kaç kere oldu önce değildir dedim ama sonra baska komsuyla paylastım bu durumu, esyalarını merak ediyordur biraz meraklı dedi..
neyse yaz geldi bu sefer gürültülerinden duramıyorum
çocuklarıyla konusmasını benım evde naklen duyuyorum (genelde küfür eder)
7 ve 13 yaslarında iki cocugu var
2 sokak arkada park var kadın balkona çıkıp avaz avaz çocuğunun ismini bağırıyor sonra cocuk geliyor aşağıdan cocuk bağırıyor ustten kadın bagırıyor deliricemmm...
yatak odam arka tarafa baktıgı halde ordan da sesı yankılanıyor
ramazanda bı ıkı kere sesıne sıcrayarak kalktım
iftar sofrasında ezanı bekliyoruz cocuklar 'aaa bunu mu yaptın dedı' kadın da 'esegın s.kni yiyin ben size yemek bependirmek zorunda mıyım' diye başladı saydırmaya.. orucumuzu küfürle açtık..
mutfakta iş yapıyorum onun açtığı müzkten kendi açtığım son ses müziği duymuyorum
13 yasındakı erkek 7 yasındakı kız kardeşine 'x bak seni s.kerim' diye bağırıyor..
uyarmadın mı diyeceksiniz
ramazanda bi kere uyardım 'bak zaten orucuz herkes gergin bide sen bağırma ne olur' dedim.. eee cocuguma nasıl seslenıcem diyor.. senden baska kımsenın cocugu yok mu onlar nasıl seslenıyor? çık ara cocugunu bu benım sorunum değil evimin her odasında senin sesin yankılanıyor dedim.. eeee in çık bana yazık değil mi diyor ki apartmanlar asansörlü.. sokağa çıkma yasağı var zaten şikayet edicem artık dedim senle uğrasamam diyip kapattı kapısını..
başka bi gün komşusuna oturmaya gitmiş yine cocuguna seslenıyor alla alla dedım bu balkonda değil sokakta baska bağıran da yok bi baktım yine o.. daha cok bağır cunku bı tek sen varsın sen yasıyorsun demı dıye bende bagırdım.. ne dıyon sen be dedı yıne kapattı camını...
bayramdan önce esıyle tartıstı yine herseyi duyduk.. (sanırım şiddet de gördü)
dün aksam sokaktan araba gecıyor bunun evının önunde durdu.. kadın balkondan asagıdakı adamla sohbet edıyor.. ya hepimiz seni dinlemek zorunda mıyız.. gerçekten sinirden başım ağrıyor delirmek üzereyiz..
eşim eşinin numarasını buldu arayıp uyarmayı düşünüyorduk bayramdan önce şiddet gördüğünü farkedince eşini aramak da ne kadar mantıklı olur bilemiyorum.. ne yapıcam ben bu kadına?

Bizim mah. Boyle balkonlardan bagiran bi tip var.
Hic de sevmedigim biri ama buranin eskisi bunlarda.
Duyuyoruz bizde ama bulasilcak bi tip diil.
Ben artik umursamiyorum.
(gerci 2 senedir burda değildik ya kafam rahatti) simdide köyde kafamiz rahat.
Mah. Bi onun sesi cikiyo ama baska kimseden ses yok.
Ona laf atat, cocuguna bagirir, balkondan asagi dedikodu eder sen anlatinca o geldi aklima.

Cok terbiyesizler demek o uslupla konustuklarina göre
Ee cocuklarda onların aynası
Kadın esiylede boyleyse sinirini cocuklardan falan mı cikariyo acaba.

O binada kiraci ise ev sahibiyle gorussen ya da daire onunsa yoneticiye söylesen.
Eside nasik bi tip sorunlumh acaba konusulacak birimi? Küfürleri icin konusulabilir.

Bu tipler genelde ikazla akillanmiyorlar

Valla he biz Sıdıka, mahallenin muhtarları falan izledik.
Ondan hep.

Selammm kız uyandi cay fasli gomlek ütüledim falan derken su saat oldu.
Kiz cok bisi yemedi
Kendime kusburnu ve dut cayi yapmistim ondan az icti bir parcada peynir zeytin domates yedi.
Corbayi erken icicez galiba.
Acikir az sonra.

Izmir kofte yapicam bugun dunden pilav var.
Canim nohut istiyor az da nohut pisiririm..
Sosisde var sandvic yaparim oglana.

Parkeler fazla açık renk oldu burda da supurge istiyor surekli
600 tesbih cektim bakalim aksama kadar kac olur. (sayisiz cekiyoruz nekadar cekebilirsek)
Yasin okucam.
Yine her yer acik fiss demiyo.
Klimada dun kiza dokundu galiba burnu akti.
Uyuyunca acaicaz sanirim

Cocikler seviyolar boyle seyleri galiba
Benim kizda mama diye getirio
Oglanda cips gibi yedi meyveli almistim en son.
Gerber diye bi marka var Migrosa o gelmis.
Kıyamadım ufak bi paket saglıklı cips 25 tldi:)
Berkayın cocuklar yiyip duruyor igda görüyorm:)
Alyaya mamasını almıstım 1 kez trendyoldan 190 tl falandı
Ama cipsine vermem sanırım:)

Sikayet etseniz?
Polis isim vermez sanıyorum
Ay cok fena
Biz tatilde gece Alya uyuyor apartın bahcede adamlar alkol alıyor aile,esleri de var.
Ama adamalr baktım küfürlü konusmaya basladı,Alya ayakta olsa duyucak cocuk önümüzde giris kat.
Tam ben cıkacaktım kavgaya ,apartın sahibi uyardı beyler aile var olmuyor diye.
Küfür konusunda cok hassasım sikayet ederim ben yani.

Bizim apt.var mesela.
Günahını almayayım hayat kadını diyorlar kadın icin.
Ama cok rezil seyler duyuyorz öyle böyle değil
Kadını ben görmedim esim görmüs,bikini üstüyle cıkıyo sokaga diyo(sütyen diyemiyor adam utancından)
Yönetici imza topladı bizden de ,adam basımı belaya sokcak bu kadın dedi.(Emekli albay adam,silah falan var)
En son rezilliği de bi araba gelmis kapıya bayram öncesi,arabanın icinde diyo yönetici, kadın adamın ayakkabısını baglıyomus(töbe yarabbim )
Burası demis aile apartmanı,siz demis napıyosnuz burda?
İsin ilginci ev sahibi babamın teyzesi.
Adam geldi bizim kapıya teyzenizin kızlarına söyleyin cıkarsınlar bunu dedi.
Annemler söylemis cıkarcaz demisler
Yönetici aramıs ihtiyacınız varsa ben vereyim kirasını cıkarın bunu burdan demis.
Bekliyorz bakalım nolcak.

heh aynen camdan cama birilerine laf atar sohbet eder
ya bi kere kızı anneeeğğğğ diye aşağıdan bağırıyordu eşim de ders çalışıyordu çıktı balkona 'x eğer zile basarsan annen seni daha rahat duyar hem başkaları da rahatsız olmamış olur' dedi kız tamam diyip zile bastı yukarı çıktı.. 2 gün önce eşim yine ders çalışıyordu oğlu ve arkadaşları sokakta sohbet ediyor bağıra bağıra eşim yine çıktı 'gençler biraz daha sessiz olsak olur mu?' dedi çocuklarda olur abi dediler daha sessiz konustular.. ya çocuk cıvıltısı olsa anlarım yada cocuklar laf dınlemese anlarım ama bu kadın delirtecek beni.. iftar sofrasında eşeğin malum taraflarını duymak zorunda mıyım ben.. misafirim falan olduğunda çok utanıyorum.. çocuğum olursa küfüleri duymasını istemem sonuçta
işin kötüsü ikimiz de ev sahibiyiz taşınmamız söz konusu değil.. öyle büyük apartmanlar değil yönetici fln lafta var ama icraatı yok.. polis işlem yapar mı acaba? işin tuhafı benden baska uyaran da yok bu kadını herkes alışmış mı ne

isim verse de sıkıntı yok çünkü senle mi uğrasıcam be dediğinde kapına polis dayanacak yakında dedim benden olduğunu anlar :) küfür benim de hassas noktam.. tatilde bizde gece gec saatte müzik açanların kapısına direk polis gönderdik iyiki polis göndermişiz adam meğer yeni hapisten çıkmış belalı biriymiş...
ama gece gec saatte değil bu dediklerim gündüz vaktı yapıyor o yüzden polis bişey yapar mı emin olamıyorum..

Bizim mah. Kimse uyarmiyo bulasmiyo acikcasi
Bir de yuksek katlar bu yonden iyi ya.
Ses bisi gelmiyo burda banada geliyo disarinin sesi hatta alisamadik bir süre
Orda alismistik sakin sakin.
Camlari kapiyorum klimayi aciyorum simdilik boyle idare ediyorum bende.

Kavga falan ettiklerinde arayabilirsin aslinda polisi.
Aile ici kavgalarda vs ariyolar.
Surekli bu sekilde kavga ediyorlar rahatsiz oluyoruz dersiniz.
Ikaz ettiginizi fakat hala devam ettiklerini falan aciklarsiniz.

Paspaslari yikadim kaldircam halilar geldi gerek kalmadi onlara.
Balkonu supurdum sildim.
Salon ve mutfagin camini sildim.
Mikrofiber bezle siliyorum kurulamiyorum kolayini buldum artik.
Rossmandan alicam bi de onuda ovuyolar.
Aynalari sildim
Bulasiklari bosaltip doldurdum.
Kiza corba yedirdim uyudu.
Kaldi supurge.
Kiz uyaninca artik

Yemekde pisiyor.

Dondurma araniyo oglan kalmadi.
Siparis gecerim belki bi indirimlere bakimde.

Ozellikle sitelerde vs boyle seyler daha cok.
Burda bir site var guvenligi resmen fuhus yuvasi diyormus
1+1 evler hep gunluk kiraya veriyolar.
Kimin girip ciktigini ne bilcen.
En fazla iste sikayet edersin belki atarlar vs ama hangisiyle ugrascan.

Simdi bizim binada da kac türlü insan var
Gördüğüm kadariyla cogunluk aile ama birisi dairesini kiraya vermis alanlardan kim onu gormedim daha tasinmadilar.

Ilk evimdede küs tu milllet birbiriyle.
O onunla konusmuyo oteki onunla falan.
Degisik tipler.
Tek memnun kaldigim kirada durdugum siteydi kimseyi tanimiyordum kafama göre
Sakindide.
Ses vs gelmiyordu disardan oyle havadar yasiyorduk.

Kardesimin orası Bursanın daha lüx semtlerinden biri,orası da abla diyo metresine ev acan burda diyo:S
Evdeki hanım otursun kııyıda kösede,metrese acıyo millet lüx ev:S
Ben kısa dönem bi yerde calısmıstım nisanlıyken.
Kardesimin evin oralarda,cidden öyle bisey cıkmıstı
Muhasebede bi kadın vardı nasıl havalı,kaynaklı saclar flaan güzel de bi kadın.
Bigün geldi esi sandıgımız adam megersem baskasının esiymis.
Kadın bas bunları sacını basını yol:)
Kaynaklarını yolmus kadının
İcimden dedim ablanın eline saglık

öğle arasında pazara çıktım sonra eve bıraktım yemeğimi de yedim geri işe geldim..
2,5 kilo patates
1 kilo kabak
1 kilo taze fasulye
1 kilo salatalık
1 kilo kavun
yarım havuç
yarım seftali
yarım üzüm
yarım incir
marul, semiz, kuzukulağı aldım..
toplam 50 tl verdim. yakın zamanda kışlık yapmak için domates biber patlıcan vs aldığımız için evde vardı onlara gerek duymadım.. ilçeden 3 liraya aldığımız kapya biber pazarda 7 liraydı.. vicdanlarını köpeklere mi atmışlar ne yapmışlar bilemedim. memuriyeti bırakıp pazarda kapya satasım var

Kardesimlerle ev aldı 1 sene zor oturdu kirada şuan İstanbul'un çokta iyi olmayan bir semtinde üst kattaki lerle kavga edip kaç kez polis çağırdılar erkekler tutmuş kaç kere değişik kızlar içki gece yarısı çok sesli müzik en son ev sahibine baskı kurdular mutaite ddiler öyle cikarildilar kiraciydi onlar Allah yardım etsin kötü komşu çok zor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…