Küçük Düşün Büyük Olsun!

Sabah yemeklerimi yaptım
Ciger sote, pilav
Kiza yayla corbasi
Evi supurdum.
Kaldi toz alma ve silme..
Hala bina tam dolmadigindan merdivenler falan silinmiyor.
Dis kapinin onunu sildim.
Elime bi eldiven takip asansorude silicem valla icim almiyo.
Bezide atarim.
Usenmezsem kapilarida silicem.

Aksam sahile indik.
Kizi biraz parka götürelim diye.
Sallandi tamam sonra arabaya binmek istemedi
Hic oyle yapmazdi dikiliyo arabada bi aksiyonlar
Biraz esim aldi kucagina biraz ben.
Sahil boyu kucakda gezdi.

Arabayi bi ara kenara cektim altindan bisi aliyordum iskele tarafindada 3 genc oturuyormus fark etmedim arada korkuluklar var fistik diyolar kiza sebeklik yapiyolla
Noluyoo leyhn dicektim bende fark etmedigimden onlari.

Herkes birilerinin bebegine bi sirinlikler yapiyo iste cogunluk bebeli

Bizim kız hala yurumuyo bu arada parkda bi kizi salliyodu babasi esim dedi sorcam kac aylik
13aylikmis babalar sohbete daldi
Resmen kac aylik? Ne yiyo? Uykusu nasil konusuyolla
Basladi esim bizim kız niye yurumedi hala demelere.
Bende bekliyorum bir atak ama cesareti yok hic.
Yurutuyoruzda evde
Ellerini birakip denge kurmasınıda sagliyoruz.
Durabiliyor ama adim atmiyor hemen deviriyor kendini.
Biberonunu bile kendi tutmak istemiyor hep biz tutucaz.
Tutmali suluk aldik onu tutuyor oyle bir biberon alalim dedim esime süt icin.
Avent olan normali tutmuyor.
Tembel kız ceke ceke anneannesine cekecek galiba
Anne cok kinadim seni k.bakma ama basima gelmemeliydi yaaa

hahaha cok mana mı buldun kız anaya

Ayy sırf ev icinde bosanilirmi
Baska bisi varsa bilemem tabi.
Herkesin bir is alanı, kapasitesi, geliri ve o gelire görende gideri var.

bugün herkes kocasına gıcık galiba..
eşimin ailesiyle görüşmüyorum, eşimde kendi ailesinde sayılı kişiyle görüşüyor..
bayramda gitti dönerken bi aksesuarını orda unutmuş
karşı ödemeli kargolasınlar dedik
neymiş çok beğenmişler onların olsunmuş! sonradan kıvırıp biz parasını verelim sen kendine yenisini al bu bizim olsun demişler! saf mısın salak mısın üstünde markası modeli yazıyor al işte kendine neden ikinci eli kullanacaksın? önemli değilmiş olsunmuş.. yok ne parası senin olsun demesini bekliyorlar..eşim de biraz kullan beğenirsen sana da alalım demiş. işyerindeyim bişey diyemedim linkini at kendisi alsın bizle ne alaka dedim. sonrasında mesaj attım o benim sana hediyemdi biran önce göndersin diye.. tamam yazmış ama geçmiyor sinirim.. akşam kıyamet kopacak bizde bakalım!! nefret ediyorum ailesinden sırf huzurumu kaçırmak için yapıyorlar.. bi mezar yeri almayı planlıyorum belki sizde hazır mezar vardı biz girelim oraya derler...

Ay bu es aileleri niye böyle?
Hep bi nemalanmak falan.?
Bize mi denk geliyor, yoksa secipde mi buluyoruz anlamadim

Kargolar bitmiyordu
Oglan bikti aksam babasina beni sikayet ediyor.
Annemin gunde 4-5 tane kargosu geliyor diyor.
Bu baya baya babasinin tarafinda surekli bisi aldigim icin beni babasina sikayet ediyor.
Esim bisi demiyor kucuk adama bahh sen.
Dostmusum dusman mi dedim..
Kız da babasini tutar 3e 1im evde.

Kız uyudu nihayet az tv bakim uykum vardi kacti.

Annemi fark ettimde her geldiginde evi bi suzuyo
Cin oldu adam carpacak bizim ki.
Bakiyo temiz mi nasıl.
Halilarimi yeni gordu guzelmis dedi.
Bak yemegimide sabahdan yaptim he dedim.
Annem bile bana kaynana varin gerisini siz dusunun

Ay bu es aileleri niye böyle?
Hep bi nemalanmak falan.?
Bize mi denk geliyor, yoksa secipde mi buluyoruz anlamadim
eşim iyi hoş da sırf ailesi yüzünden bazen onu da boğazlayasım geliyor..
neden o kahvenin hediyesi sen onu bana yolla bak x sitesinden aldım ordan al demiyor
bide biraz kullan demiş
sokaktan geçen adama alayım aynısından ama onlara 1 liram nasip olmasın
öyle bi nefret bendeki
ne koparsalar kar sayıyorlar ya, bu kadar mı düştün! ya acımdan ölsem kimseden bi lokma istemem bunlar dilenci gibi ver Allah ver hiç bitmiyor.. en azından beni sevmiyorsunuz konuşmuyoruz benim aldığımı öğrenince ıyyy de gönder demi..
geçmişte yaptıkları tek tek aklıma geliyor sinirimden duramıyorum şuan.. o alet bu haftasonuna kadar kargoya verilmesin bak kıyamet nasıl kopuyormuş gör..

Eltim dun dogum yapmis kiz yapcam die 3.yapti.
Esim soyledi aksam.
Buyuk eltimle küs
Gorumcemle küs
Ben zaten konuşmuyorum
Almanci gorumcem gitmis cocuklarin basinda durmaya (h.sonu gidici o da)
Burda kimsesi yok eltimin.
Herkeslede küs böyle tek basina kalır iste.
Esime dedim banami doğurdu banane
Otursun baksın iste.
Hic isim olmaz.

Para yok diye aglanip cocuk yapiyolla
Ilgincler

Demezler bacim esimde demez misal.
Kalsin der.
Benim esimde bayramda koye gitti hemde gorumcem esi falan.
Tamam kaynanam orda diye ben gitmek istemiyorum zaten (olmasa giderim ama)
Yani kucuk beben var karin evde bayram gunu yalniz ne isin var ablanla gezmelerde.
Mazotunu onlar koydu vs vs diye bu da zaten köy diye öluyo
Köyünü bukadar cok seviyodun ne halt yemeye ist geldin kalsaydin yani orda.

Anlatiyo iste adam arabami bile yikatti (enistesi icin) hic bisi odetmedi bi zahmet dedim.
Onlar ayartti seni gitmicektin odesinler bi zahmet dedim.
Zaten bi o enistesi öder
Digerleri olsa kessen 1 lira alamazsin.

Bi de bu tiplar yokdan ağlarlar cocuk yaparlar.
Gorustugum eltim kizlari vs yokdan agliyolar ama köye ucakla gideceklermis.
Buyuk gorumcem yokdan agliyo 3.evi alacakmis(kendi evi 1, evli ogluna aldilar 2 bekar ogluna alacaklarmis 3.)
Ama sor kurban kesmediler yok diye. Bayramda bile aglaniyorlardi yok yok et istedi ya esimden. Et yiyemedik dedi.
Arabalari falanda var.

Benimde yakinda bir kavga kopar evde.
Kaynimin oglu evlencek seneye kisinda nisan yapcaklarmis.
Esime devrilmeye caliscaklar gibime geliyor buyuk bir cingar cikabilir.
Cunku esimle konustum.
Takacagindan harici (ben sadece takimi takarim dedi onlarada demis kimse benden bisi beklemesin diye güya) 1 çöp alırsın, duyarim onlarlada kotu olursun benimlede dedim
Cocuk calismiyo kiz calismiyo ona buna guvenip evleniyolar iste.

Bu ara ne kurabiye ne pogaca yapasim yok
Yani olsa yerler ama canım yapmak istemiyor.
Sıcaklar vurdu bizi.
Evde pek hissetmiyorum klima açık emme disarisi fenaa
Dun sahil bile esmiyordu balkon daha iyi esiyordu.
Kız sebebine çıkıyoruz iste.
Bu sene hic bir yere gidesim yok.
Bilmem niye icim istemiyor gözümde büyüyor yollar, valizler, kizin yanimda tasimak zorunda oldugum zibilyon tane seysi, sicak, vurus, hazırlanmak giyinmek bile aşırı zor geliyor.
Bezmisligin kacinci evresi bilmem.

bin tane şey yazdım yazdım sildim..
ifşa olmak istemiyorum tek diyeceğim Allah belalarını versin, her kuruşum haram zıkkım olsun..
kimseye suç bulmaya gerek yok
sen eşek olursan sırtına binen çok olur..

Selam kızlar nasılsınız?
Ben de yıllık izindeyim tatil yapıp geldik ailemle ev temizliği ile uğraştık bugünde.
Biliyorsunuz başımdan geçen olayları eltim olacak kadın yüzünden yuvam yıkılmıştı 10 aylık evli iken
.2 sene önce.
Kadın 2 sene sonra ne olduysa bir kaç ay evvel anneme instgramdan takip isteği atmış.
Kardeşim görmüş silmiş bize demeyi unutmuş.
Geçenlerde söyledi.
Benim her yerden engelli.
Whatsptan da engelli yazamıyor kendisi benim engeli kaldırmış bir kaç hafta önce gördüm
“Dostlarım beni sırtımdan vurmadıkça yeterim ben düşmanlarıma “yazmış.Kaldırmadım engeli düşmedim tuzağına.Eski eşim ev almış başka muhite taşınmış bunlar da başka muhite kiraya gitmişler rahatı bozuldu demek.Eşyaları aldığımız mağaza bunların aile dostuydu kardeşim işe girince ev açtık ordan eşya aldık.Annem taksit yatırmaya gitmiş 3 hafta evvel mağaza sahibinin babası çok üzüldüm çocukların boşandığına eski eşimden için çok üzgün o da demiş barıştıralım çocukları demiş.Annem de ben karışmam kızımın bileceği bişey demiş.Ben tabi anneme asla olamaz dedim duyunca o da zaten barış demedi de anlattı konuşmaları.
Acaba bu elti barışcamızı duydu ya da korktu da ondan mi bulaşıyor.
Bugün kardeşime instgramdan yazmış bişeyler sabahın 9 nda kardeşim gece çalışıyor bir kaç haftadır. 16 da uyanınca görmüş mesajı bizi aradı.Bir de benim mutlu olup olmadığımı merak ediyormuş haspa.Kardeşim bir daha rahatsız edersen seni dava ederim yazıp engellemiş.Kadın durmuyor anneme faceden yazmış bişeyler psikolojisi bozulmuş felan engelledim.28 Haziran’da da annemi cevapsız aramış mesengerdan yeni gördük.
Sürekli yeni face açıyor bana da ulaşmaya çalışıyor galiba tesadüf sayfada görüp hemen engelliyorum
Eski eşimin telini silmiştim numarayı yazmamışım bir yere bulamadım da kardeşim arayıp dicekti rahatsız ettiğini.İnstgramdan mesaj atmış ekran görüntüsünü de gönderip bizimle uğraşıyor şuna söyle yazmasın bir daha abi felan demiş.Daha eski eş görmemiş mesajı.Görünce ona kızar.
Ben unuttum hayatıma bakıyorum kadın rahat durmuyor yuva bozan.Rabbime havale ettim.Mutluluk yüzü görmesin inşallah.Böyle uyuyamasın sabahın köründe mesaj attığına göre uyuyamıyor

Sıcaktandır canım.

Çıkar aheste aheste iste ilahi adalet
Yuva yıkanın yuvasımi olacak saniyorlardi acaba..
Allah er ya da gec hesabini sorar.
Sen hep sabirli oldun, dua ettin, tevekkül ettin Allah yardimcin oldu canım.
Bak duzenim var evini aldin cok sukur duymuslardir geziyosun mutlusun hic duzenini bozma
Ayni derede 2 defada yikanilmaZ
Toparlandin sildin hic bulasip basini agritma.
Yani umarim yine ben yanılırım ama dusuncem bu yönde.
Eskiler hep peşinden geliyor açılıyor malesef.

Ayrica senin tanisma, düğün alisverisi dugun hazirliklari tüm heveslerini daha dün gibi hatirliyorum.
Sinavlara girdin cabaladin hakkin olani aldin.
Araba aldin, ev aldin, borç odedin ki hala oduyosun.
Hep kendi cabanla nelerin ustesinden geldin sen..
Sen degerlisin bunu unutma
Böyle durdukca sen pesinden daha cok kosarlar ulasmak icin demekki dogru yoldasin

Kızlar selamsız daldım.
selamlar,
Sabah 8:30 da havuza indik. Gitmesen yer bulmak zor.Şezlong olmaz da çimler var. Kız da kaHvaltıyı havuzda yapalım dedi. İndik kahvaltı yaptık. Güneş gelene kadar sokmadım havuza. Tutturdu telefondan bişey aç nerdeyse toparlanıp eve gelecektim. Ağlayarak söylüyor. Biliyor tabi dışarıda çocuklar neyi nasıl yaptıracaklarını. Bu ara iyi sardı birşey izlemeye. Çok kısıtladım hep ondanmı bilmiyırum. Bazı çocuklara bakıyorum anneler rahat bırakıyor çocuklar izlemiyor. Nerde yanlış yaptım bilmiyorum.
Neyse sonra havuza girdi falan.saat 13:00 de eşim difriz almıştı o geldi.eve geçtik. Tabi geri çıkacağız diye söz vermiştim. Arkadaş kızı götürme dedi ama getirdim eve zaten iki çocuğu var bir çocuğu daha yük etmeye gerek yok. Evde kıza kuruyemiş ve elma verdim. Kargo geldi. Çıktık sonra marketten dondurma aldım. 15 tl ödedim.
Sonra gittik tekrar havuza. Eve gidelim yok. Acısını çıkardı kaç günün bugün
Havuzun oradaki büfeden patates kızartması yaptırdım 10 tl.
Onu yedi. Eve geldik duş aldırdım. Uyudu şimdi. Bakalım uyanacakmı belki yorulmuştur.
Mantı pişirivereceğim akşama. Yemek yapamadım eşim mantı istedi.
Bizde durumlar böyle.

Ahahaaa rahatlığı seviyor ondan zahmet edip yürümemiştir
Benim arkadaşın kızı da Alya ile aynı sayılır haziran doğumlu hala yürmedi. Her çocuk aynı olmuyor geç olsun yürüyünce de otursun diye bakarsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…