Küçük Düşün Büyük Olsun!

Bereketli olsun insAllah

Bendede o kampanyalar var canım Kredi kartı istiyor bizde yok kardeşimi denk getirip alcam onunkiyle ona ben veririm
Hergun oluyo kampanya iyi oluyo
100tl gecirip 75tl dusuyorum
Digerindede 120tl olup 80tl oduyorum
Kizin bezi neredeyse bedavaya geldi.
Dondurma falan 1pkt magnum bedavaya geliyor.

Supur sil toz al yaptim.
Tasininca evim küçük diye aglanmicam dedim aglanmiyorum.
Hemen toplaniyor supurulup siliniyo valla
Sevdim bu isi ben.
Kuzenim esi falan gelceklermis bas sagligina 15 dk topladim evi.
Diger evde salonu bile toplayamiyordum birakin supurup silmeyi.
Bos kaldikcada elime mavisuyu alip fis fis yapiyorum dolap dislarina aynalara camlara raflara.
Bezle siliyorum parliyorlar.
Sık silince tertemiz kalıyor ev.

Sabah kardesim borek pogca falan aldi.
Sevdim ben bu isi
Herkes bisi aliyo eli dolu geliyor.
Markete cikan bisi lazim mi diyo ekmek falan.
Copumude asagi indiriyolla
Annem dun baya bakti kiza uzandim hep.
Bugun iyiyim ama cok şükür

Kızlar çocuklarınız harçlıkları bereketli olsun. Ne güzel birikim yapmışlar harcamamışlar. Biz akşam sahilde biraz yürüdük hava çok sıcaktı maske fazla geldi bir ara çıkardım ama yine de nefes almakta zorlandım sıcak ve nem mahvetti, gece denize giriyorlardı biraz onları seyrettik sahil çok güzel canlıydı eve gelince çok güzel uyumuşum. Sabah kalktım önce patlıcan böreğini yaptım, kalburabastıyı yaptım, kısırı da yapıp buzdolabına koydum kahvaltı hazırladım ekmek kızarttım eltimle eşi geldiler tam kahvaltıya oturduk onlar geldi, hep beraber yedik onlara börek çıkardım çok güzel olduğunu söylediler memnun oldum. Kahve içtik epey oturdular gittiler mutfagı topladım sitede sevdiğimiz bir aile var onlar geldi onlara da tatlımdan ikram ettim kahvenin yanına sohbet de güzeldi. Akşama da misafirim var eşimin yeğenleri gelicek hazırlıklarım tamam buyursunlar gelsinler. Hava bu gün biraz esiyor ama sıcağı yerinde.

Burasida esti bugun cok sukur

Esim hala aramaya devam ediyor.
Cumartesi cikacakti ordan yani gitmeden öyle diyordu
Hic haberim yok.
Ben bu rahatada alıştım
Utu isteyen yok yemek isteyen yok.
Ev bile kirlenmiyo bi kizin oyuncaklari dagiliyo okadar.
Cocugada bir sekilde bakiyolla paslaya paslaya.
Bosasammi napsam ki.

Oglen halamin oglu gelin falan geldiler bas sagligina
Bende de kahve ictiler 5 gibi onlar gitti.
Elti kizi aradi 7 de müsaitsen sana gelim diye
Kocasi birakti birine gitti onunla oturduk
Bi de onunla kahve ictim uyku hak getire.
Deminde o gitti.
Kizida annem uyuttu
Evi topladim gundu supurup silmistim zaten uzandim bende

1kg tavuk izgara söyledim bugün oglanla yedik.
Yiyorum adamin paralarini yarasın

Günaydın, Cumamız mübarek olsun. Dün yoğun ve bol sohbetli geçti güzeldi en son eşimin yegeni eşi ve çocukları ile geldiler, gelirken baklava almışlar Allah razı olsun. Bu gün kahvaltı sonrası markete gideceğiz tükenenleri alırız. Paralar gider yapıcak birşey yok Rabbim ağzımızın tadını bozmasın. Bugün yemek yapmıcam mümkünse, tost yaparız yada hazır sardığım sigara böreklerinden daha var biraz ondan kızartırım bereketli oldu bir paket yufkayı sarıp kaldırmak. Dün yaptıgım tüm ikramlıklardan sadece tatlım kaldı. Çok seviniyorum bitince sürüklenince bayatlıyor az yapıyorum artık ama bazen bitmiyor.

Kaynım eşimden küçük ve bizden üç yıl önce evlendiler çocukları tabi ki büyük ama dikili bir ağaçları yok. Dün öyle bir canımı sıktılar anlatamam, eşimin babası ve amcası vefat edince miras kaldı, herkes payına düşenden feragat edip kayınvalideme güzel bir apartman dairesi aldılar müteahhiti sıkıştırıp duruyorlar elektrik su konusunda adam da demiş geçsin otursun şantiye elektriğini kullansın ama bunlar hep eşime yükleniyorlar sen hallet diye adam daha ne söylesin valla cahil sohbeti çektim dün. Kayınvalideme şimdi miras kalıcakmış kendi annesinden bende dedim size de pay verecekmi kaynım onun kendine oldugu için biz almayız dedi biliyorum kaynım yicek çünkü hep paraları yok hep aglıyor biz aglamıyoruz diye bize zırnık koklatmıyorlar. Ben de kaynıma döndüm siz koskoca daireyi annenizin üstüne yaptınız o küçücük mirastan size pay vermesin dedim bilerek söyledim zaten biz birşey görmeyiz de ama onlar benim canımı sıkınca bende onların canını sıktım. Yok eve doğalgaz baglatacakmış yenge dedi o para ile valla bize ne zaman gelseler bizim sahip oldugumuz birşeyi üstlerine yapmak istiyorlar zeytinliğe değer biçiyor üçte bir fiyatına ona satmamızı istiyor benim olan çocuklarımın diyorum adam ölücü kendi çocuklarına birşey bırakmak istiyor onu da bizim sırtımızdan istiyor onlar paraları ezerken biz hala kredi ödüyoruz kolay kazanmadık dedim bende. Ayy dün gelmeselerdi iyiydi. Sonra sizi oyalıyorum burda ama anneme bile anlatamıyorum annem çok üzülüyor onların yaptıklarına

Sen anlattikca ben hep esimin ailesini goruyorum.
Ben hep soyle diyorum ben borcunu oderken benimle mi odemisler?
Sıkıntısını benimlemi cekmisler?

Esimlerin koyde findigi var toplayinca 25-30bin ediyor.
Ben evlendim eveleneli sadece 1 defa topladik onun parasida batan dukkana gitti.
(kizlar toplamiyo) 2 kaynim topluyo hatta biri yillardir sadece kendi aliyo hic bizimde hakkimiz var demiyoruz ama yinede biz ne alirsak gozleri bizim malimizda.
Her sene cebine 30bini koyup geliyor yine yoktan aglarlar.
Hep borclari var.
Allah yok ediyor bence.
Bereketsizler.

Baskasinin malinda gözü olanlari hic anlamadim anlamayacagimda.
Gelir gider, ev nufusu, idare etme sekli, yasam luxu hersey cok farkli.
Nasil mukayese edebiliyorlar?
Ya da nasil bir baskasinin malinin hesabini yapabiliyorlar?

Selam hayirli cumalar.

Bu sabah haliya (mutfagin paspasi) basiyorum diye bi ton agladi kiz
Niye basiyorum?
Ayaklarimi itiyo, cekiyorum ucuna basiyorum onada agliyo en sonunda topladim paspasi sustu gitti iceri.
Ayy bazen cildirmamak elde degil.
Ya sabir ceke ceke mutfakdan ciktim.
Oglana bir kahvalti hazirlayana kadar agladi durdu..
Su sicakda yine bacaklarimda kucagimda uyusa uyucam.

Yemek yapmicam yine annem yapip getiriyo kiza bi corba yaparim.
Ogleden sonrada siparis veririm zaten.
Supurge yapip camasir yikancak 2 mak.

Sabah camlarin onunu sildim.
Balkonla fransiz camin korkulugu sildim.
Aynalari sildim.
Gunluk yapinca tertemiz oluyor.
Balkonada bi su dokerim tamamdir

tr_lelli nasıl hesap yapıyorlar bilmiyorum inan ki bizimkilerin durumları safi müsriflik, dün kahvaltıya başlarken geldiler çok sevindim sonuçta bayram ziyaret edilmek güzel ama, onlar gelince hemen servis çıkardım ne el yıkadılar, ne de bir ıslak mendil kullandılar yıkamadan da gittiler. Benim kızlarım yadırgadı onları çocuklar sevmiyor, tamam sadece bayramlaşmaya gelmişler yıkamasınlar sonuçta gelen-gidenle ben ve kızlar sıfır temastayız ama sevgili eşim sarılır öper hiç oralı olmaz kızlar babalarınada kızıyorlar. Bana kaş göz ediyorlar ne yapabilirim hemde eşim hastane de çalışıyor. Neyse yediklerinde içtiklerinde yeminle gözüm yok çok şükür var ama tabaklarına sofrada bulunan peynirlerden,zeytindenlerden, salatalık-domatesten nasıl doldurdular açık büfe gibi ama sonra ne oldu çogunu yiyemediler atıldı tabi biz asla atmak istemeyiz yiyeceğimiz kadar alırız asla cimrilikten değil müsriflik etmek istemeyiz hiç birimiz ama birde kaynım diyor ki evli oğlu eşiyle kahvaltıya gelmek istemiş evde diyor kahvaltılık yok ben şok birde biz kahvaltıya davet ederken biz şimdi kahvaltı yaptık dediler hangisine inanacağımı şaşırdım.

Kocanın yaptıgı cok ayıp.
Ki bak seninkini hep takdir etmisimdir burda.
Eli bol,sizden kısmaz flaan.
Ama hersey para degil,sen kac haftadır hastane hastane gezdin.
Su zamanda bırak köye kac yapılcak sey mi?
Gaza getirmek istemiyorm ama cok haklısın.
Gidilcek zman var,gidilmicek zaman var.
Ben de hic takılmam isterse kendi arkadaslarıyla cıksın tatile.
Ama dün 2.dozu oldum müthis basım agrıyo.
Koci dünden beri kız egliyo,bezini bile taktı Allahh razı olsun.
Bayram günü dursun cocuklarının basında .

Baska emri var mıymıs
Benim amcamın oglan da pandemiden önce ablasına arabasını sattı,40 bin flandı arabsı,pandemide araclar 2-3 katına cıktı ya,ablasına arabayı geri ver 40 bine dedi.
Ablası vermeyince küstüler konusmuyolar
Kız diyo ben vereyim enistesi vermiyo.
Dedim ne alaka satmasaymıs,herkesin kısmeti yani.
Alemin akıllısı bi bu tipler

Slm bacımlar
Okuya okuyo geldim
Dün 2.doz asımı oldum,o mu hava degisimi mi bilmiyorum basım agrıyo cok.
Dün asıyı oldum,cıktık yolda kahvaltı ettik
200 tl günlüğü apartların
40 tl günlük sezlong(cocukla rahat oluyo sezlong,semsiye falan var)dün koci verdi ,bugun ben.
Dünden beri 250 tl harcamısım +koci de harcadı cok
Anlamıyosn su gibi gidiyo
Kızın tentesi vardı satmıstım g.Dolapsda,gecen sene oturmadı.
Bu sene millette gördü tutturdu ordek diye,sabah ona gittik aldık ördek simit 70 tl verdim.
100 tl ye yakın kahvaltılık tuttu,simit börek peynirler flaan .
Buzdolabına atıyorz iyi oluyor.
Simdi gittiler cantık,lahmacun falan yaptırmaya.
Güzel geciyor ,kızda uyumlu dilimi ısırayım.
Aksama da mangal yakarız diyorz.
Yarın aksma döneriz artık

Dun geç uyandık, eşimi kiymaları çektirmeye gönderdim çocuklarda gitti babalariyla. Oradan da markete gittiler. Oğlum yine sürpriz yumurtalar çikolatalar ne varsa toplamış
kahvaltı yaptık, biraz etrafı toparladım. Çocukları havuza götürdük. Eve geldik çocukları yıkadım, yemek yerken kv ile görümce geldi birde teyze. Ekler getirmişler çay tatli cerez yediler gittiler. Sambali tatlısı yaptım onlar buradayken.
Teyze kaldı 9 gibi de eşi geldi ona da ızgara köfte yaptık. Çay tatlı yiyip 10.30 gibi gittiler.
Bizde abimlerin ve ablamın etini bırakmaya çıktık gece 11 de.
Abimlerde oturduk 1 saat kadar çay içtik çocuklar oynadi.abim çocuğa 1 poşet küçük arabalar verdi. Oradan da annemlere geçtik 1 saat kadar da orada oturduk gece 1 i geçiyordu çıktık annemlerden. Küçüğüm oyuncakların aşkına yolda uyumadı arabada oyuncaklarla oynadı. Evde uyumak da istemedi yarım saat de evde oynadı. Zorla yatağa koydum yanımda 5 dk ya daldı hemen. Saat 2 yi geçiyordu yattılar.
Sabah ta 12 de anca kalktı çocuklar
Bayram faslı bizde bitti sayılır. Eşim geçer odasına PC başına. Bende rutin islere yemek, bulaşık, ev işleri... koşturmaya devam.

Baby ikinci doz aşı benimde baş ağrısı yaptı öyle böyle değildi günde iki tane agrı kesici içtim. Çok geçmiş olsun iyi tatiller diliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…