Küçük çocukları olan kadınlar dikkat..Akıl sağlığınız tehlikede olabilir!

B

busra_tuna

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi busra_tuna
Annelere Dikkat Edin!
Annelerin akıl sağlığı tehlikede!

Küçük çocukları olan anneler üzerinde yapılan bir araştırmada hiç de iyi şeyler söylemiyor.

Küçük çocukları olan anneler eğer duygusal olarak bir destek almıyorlarsa ya da çocuklarını yetiştirirken bir yardım almıyorlarsa, yeterli desteği alan annelere göre akılsal problemlerle karşılaşma ihtimali üç kat artıyor.

California Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya 1.747 anne katıldı. Araştırmacılar küçük çocukları olan annelerin çok fazla stres altında kaldıkları için akıl sağlığı problemleri ile karşı karşıya kaldığına ve bunun da çocukların gelişimi için çok önemli bir mesele olduğuna dikkat çekti.

Yapılan araştırmalar sonucunda; duygusal destek görmediğini söyleyen kadınların %14’ünde ciddi akıl sağlığı problemleri gözlemlenmiş. Çocuk bakımı konusunda destek görmeyen annelerin ise %12’si sağlıksız.:1ninca:

Alıntıdır...:bbo:

• Konu Sahibi busra_tuna
evet katılıyorum çok doğru bir çalışma yapmışlar bende şüphe ediyodum aslında kendim den bk doğruymuş.:)))

• Konu Sahibi busra_tuna
haklısım canım destek muhakka gerekli insanın bazen kendinle kalması yada başkasıyla paylaşması gereken bir şeyler olmalı

• Konu Sahibi busra_tuna
Elbetteki deliyiz. Kendimden biliyorumlaelaelaelaelae

• Konu Sahibi busra_tuna
bizim orada bir laf vardır nohut kadar aklın vardı şimdi buğday kadar kalmış derler ben kendimden biliyorum evlat sahibi olmadan önce nohut kadar aklım vardı şimdi buğday kadar bile kalmadıtatlicadiarzutatlicadiarzu

• Konu Sahibi busra_tuna
evet haklısınız destek alınmalı ama olmayınca gurbette olunca iş daha da zor tek desteğin eşin onunda işi gücü varsa tek sensin kendin iyi olacaksın sıkılmayacaksın bu zamanların bir gün geçeceğine inanıp kendini motive edeceksin yoksa işin zor önemli olan kendinsin sen iyi olacaksın ki iyi nesiller yetiştirebilesin bu günler de geçer zor annelik mesleği zor ama bi o kadar da keyifli bebişlerimi çok seviyorum ben onlar için varım

• Konu Sahibi busra_tuna
Çok doğru bir sonuç.Yakınlarımdan biliyorum ilaç almaya başlayan bile olmuştu.Bu yüzden ben de eşimi şimdiden aşılamaya çalışıyorum.Çocuğuma bakarken asıl yardım etmesi gereken eşimdir,annem değil.

• Konu Sahibi busra_tuna
ne kadar yerinde bir araştırma ve ne kadar doğru bir tespit.bende tüm yakınlarımdan uzakta,ve destek almadan büyütüyorı bebeğimi:KK43:(
ben şimdiden dellenmeye başladım bile.bikaç yıl sonra nolurum bilmiyom

X