Kucakta uyumak isteyen bebeğim

oylesinecar

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2024
2
0
22
Merhabalar 2 ay 5 günlük bebeğim var 3. Haftasında gaz sancıları yaşamaya başladı kolik bir bebek ve hala sancılar çekiyor ve bu sancılardan sonra sabahları uyumak istememeye başladı sürekli emmek isteyen hep göğüsde duran bebek oldu sonrasında ben dinlenmesi için kucağımda pış pış yapıp uyutmaya başladım lohusalığım zor geçti kendi evimde değildim ve bebeğim ile 3 hafta boyunca aynı yatağı paylaşıyorduk beşiği evimizdeydi kendi evime geçtiğimde ise sabahları beşiğinde uyumak istemeyen sadece kucakta uyumak isteyen başka bir yere koyduğum an uyanan ama akşam olunca yatağına yatan uyuyan bir bebek oldu ne yapacağım bilmiyorum büyüdükçe kollarım tutmaz oldu hiç bir iş yapamıyorum yatağına bıraktığım an kıvrılıp çığlık atıyor başka bu sorunu yaşayanlar var mı acaba nasıl bir yol izlemeliyim kimse yol göstermiyor yardımcı olur musunuz

Oğlumu 8 ay kucağımda uyutmak zorunda kaldım ben de. İlk 4 ay kolikti. Kucaktan indiği an çığlığı basardı. Sonra da kucağa alışmış oldu. Zamanla azalttım 8 aydan sonra.
Sizin bebeğiniz de kolik muhtemelen. Kolik ve gazlı bebeğe, kucaktan başka çözüm bilmiyorum ben , 🙃

Oğlumu 8 ay kucağımda uyutmak zorunda kaldım ben de. İlk 4 ay kolikti. Kucaktan indiği an çığlığı basardı. Sonra da kucağa alışmış oldu. Zamanla azalttım 8 aydan sonra.
Sizin bebeğiniz de kolik muhtemelen. Kolik ve gazlı bebeğe, kucaktan başka çözüm bilmiyorum ben , 🙃
Evet kolik ve çok gazlı bir bebek maalesef peki nasıl bir düzen kurdunuz ben hiç bir iş yapamıyorum ve çok zorlanıyorum bir düzenim olmayınca bebeğe bağımlı gibi hissediyorum

O dönemlerinde benimki de öyleydi. Şahsen kucağa alıştırmaktan hiç korkmadım. Yenidoğan ve ne zaman istese kucağıma almalıyım dedim. Öyle de yaptım. Lakin bunu git gide kısalttım… yani şöyle. Ağlıyordu. Yüzümde bir gülümsemeyle kucağa alıyordum. Tatlı bir ses tonuyla sakinleştiriyordum. Sakinleştiği gibi beşiğe bırakıp, poposuna pışpış yapıyordum. İnce, sakin bi ses tonuyla pışpış, hmm hmm , gibi sesler çıkartıyordum. Uyansa da hemen almıyordum ağlamıyorsa. Saçlarını okşayıp, sakin sakin konusup sırıtıyordum. Ağlarsa tekrar kucak, tekrar sakinleştirme ve tekrar yatış… yatağa koyup hemen bırakmamak, sırtını ovalamak ya da popişini pışpışlamak da bence iyi oluyor. Elimi cekerken ince bir müslin koyardım sırtına soğukluk hissi gibi gelip kalkınmasın diye… ben böyle alıştırdım. Bebek ağladığında anne ne kadar mutlu, ne kadar sakin sesle karşılarsa bence bebek o kadar çabuk sakinleşiyor. O kadar çabuk anneye güveniyor. Ufacık ne anlar diyoruz ama bence her seyin farkındalar ☺️

Evet kolik ve çok gazlı bir bebek maalesef peki nasıl bir düzen kurdunuz ben hiç bir iş yapamıyorum ve çok zorlanıyorum bir düzenim olmayınca bebeğe bağımlı gibi hissediyorum
İlk 4 ay pek bişey yapamadım açıkçası. Kahvaltımı bile ikindin 5te yaptığımı bilirim. 4. ayda ek gıdaya geçtim ben. Aşırı kusardı bi de bebeğim. Günde 20 kere falan kusuyordu. 4 ay bitince kusmaları da geçti. Koliği de bitti. Biraz rahatladım. Emeklemeye başlayana kadar da hep kucağımdaydı yine. Çünkü çok meraklıydı, her yere gitmek istiyordu. Kucağımda ordan oraya taşıdım. Emekleyince rahatladım 😂

Merhabalar 2 ay 5 günlük bebeğim var 3. Haftasında gaz sancıları yaşamaya başladı kolik bir bebek ve hala sancılar çekiyor ve bu sancılardan sonra sabahları uyumak istememeye başladı sürekli emmek isteyen hep göğüsde duran bebek oldu sonrasında ben dinlenmesi için kucağımda pış pış yapıp uyutmaya başladım lohusalığım zor geçti kendi evimde değildim ve bebeğim ile 3 hafta boyunca aynı yatağı paylaşıyorduk beşiği evimizdeydi kendi evime geçtiğimde ise sabahları beşiğinde uyumak istemeyen sadece kucakta uyumak isteyen başka bir yere koyduğum an uyanan ama akşam olunca yatağına yatan uyuyan bir bebek oldu ne yapacağım bilmiyorum büyüdükçe kollarım tutmaz oldu hiç bir iş yapamıyorum yatağına bıraktığım an kıvrılıp çığlık atıyor başka bu sorunu yaşayanlar var mı acaba nasıl bir yol izlemeliyim kimse yol göstermiyor yardımcı olur musunuz
17 ay kucakta uyuttum
Hıc gocunmadım neden boyle sikayetci oluyorsunuz zaman oysa hızla akıp gidiyor geriye dönup Cok özlüyorsun fılan bile

İki aylık bebeği taşımak ne kadar zor olabilir ki kollarınız tutmaz oluyor yahu? Ben iki bebeğimi de koklayarak, memede, kucağımda uyuttum. Kimseye tavsiye etmiyorum. İdeal olan bu değildir eminim ama ben böylesini seviyorum. Bu günler geçiyor ve sonra çok özlüyor insan. Her şey zamanında güzel, tadını çıkarmayı bilmek lazım. İş güç kalıyor, insan bunalıyor, rahat bir kahve içemiyor ama bebeğinin kokusu da bir daha geri gelmeyecek. 🥹

5 ay bitti hâlâ kucaktan inmiyor, oturmalara başlayıp kendi başına durana kadar da inmeyecek kucağımdan onu anladım. Bizi bakıcı bir nebze rahatlattı, işe döneceğim için bakıcı aldık eve şimdilik birlikte bakıyoruz onunla biraz nefes alabildin.
Şunu da düşünüyorum ileride hiç gelmeyecek kucağıma o yüzden yorulana kadar taşıyorum kucağımda, sarılıyorum, göğsümde uyutuyorum..zor oluyor kollarım kopuyor ama olsun doya doya yaşamak istiyorum bebekligini...
Yürümeye başladığı an daha kucakta tutulmuyorlar, hep hareket halinde bebekler.
Ev işi, yemek vs zaten hak getire, asla vakit kalmıyor, kalsa da enerjim olmuyor. Bu konuda da eşim sağolsun en büyük destekçim, yormuyor beni, özel bir isteği olmuyor eve dair, ya kendisi yapıyor ya dışardan yemek söylüyoruz, temizliğe yardımcı ablamiz var onu çağırıyoruz..hepsi maddi imkanla oluyor tabi ama olmasa kalsa da olur, peynir ekmek yer geçerim yeter ki bebeğim ağlamasın diyorum.
Çocuk kolay yetişmiyor, hele de bir başınıza bakıyorsanız çok yorucu..

X