Kucaga alisan bebislerimiz

selin25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2008
935
2
Kizlar benim oglusum 2 gun öncesine kadar gözleri acik oldugu surece hep kucak istiyodu ve buda benim inanilmaz canimi sIkIyodu.Kayinvalidem de bizde kaldigi icin (gecici olarak tabiki) baya bir oglusumu kucagina aliyodu ve bende en son gerekmedigi surece kucagina almamasini rica ettim, tabi biraz bozuldu ama kucagina eski slkllkta almamaya basladi tabiki ve son 2 gundur Allah´ima sukurler olsun ki oglusum eskisi gibi surekli kucaktan indikten sonra aglamiyo.Artik gaz sancisindan mi agliyodu yoksa kucak isteginden midir bilinmez ama simdilik rahatim:nazar:.Insallah simdi oglusuma nazar deydiripte tekrar eskiye dönmem:Saruboceq:
Peki sizlerde durumlar nasil?Bebisler huysuzluk yapiyormu, yapiyorsa nasil cözumleriniz var?

bu konuyada ilk ben yazayım :)) sınıtısı olmadığı sürece kucak istemiyor çok şükür gündüzleri emzirmek ve alt değiştirmek için alıyorum kucağıma akşamları babası geldiğinde alıyor sadece özlediği için annemler de anlayışlı allahtan çok almıyorlar şimdi kendi kendine uyudu yatağında kuzum:nazar::nazar:

Benim oğluş kucağı çok seviyo çok fazla da almadık kucağa aslında ama işte heves gene de alındı aile bireyleri tarafından:)) Bide konuşulsun istiyo devamlı susunca ağlıo ee gecenin köründe de halim olmuyo konuşmaya babaya paslıyorum ben de napımm :))

ilk günden beri bende gerekmedikçe kucağıma almadım emzirmeden ve allt temziliğinden sonra sevip oynayıp yatırdım şimdi ağlamıyo uyumasada beşikte yatıyo

ilk günden beri bende gerekmedikçe kucağıma almadım emzirmeden ve allt temziliğinden sonra sevip oynayıp yatırdım şimdi ağlamıyo uyumasada beşikte yatıyo

Maşallah valla nazar değmesin özeniyom böle bebişleree uslu uslu :nazar::nazar:

20 gün memlekette kaldım.gelen gecen aldı kucagına.ben ise emzirmek altını degiştirmek için alabildim kızımı sadece kucagıma.ama o benden cok kucaa alanlar dediler ki cok kucanda tutma alışmasın dediler.emzirdigim zamanda görenler dedi :mad:
şuanda ise sıkıntısı olmadıgı sürece kucak istemiyo.ben uyanınca alıyom az sevip altını degiştirip emzirip koyuyom yatagına.ama aksam babiş gelince alıyo kucana uyanıksa gece yatmadımı agladımı sallamamak için babamız alıp kucanda gezdiriyo evin içinde.

Ben ilk kızımda kucaktan çok çekmiştim o yüzden bunu almamaya çalışıyorum,zaten sürekli emmek için kucağımda bu nasıl almamaksa artık :)

bende gerekmedikce kucaga almiyorum ama bi kac defa karni tok oldugu halde bagirdi yataginda kucaga gelmek istedi kucagima aldigim an sustu ve uyudu yatagina biraktim gene agladi gene kucagima aldim gene uyudu yada aninda sustu sırnaşık şey
cok sükür ama devamli kucak istemiyor bu olay sadece bi iki defa basima geldi okadar .... :nazar:

bizimki kucakcı ya bende almamaya çalışıyorum ama sürekli emmek istiyor emerken uyuyor yatırınca uyanıyor tekrar kucagıma alıyorum günüm genelde böyle geçiyor :kızgın:zaten aglamasa bile babamız işten gelince kucagından indirmiyor. ben çok kucagında gezdirme deyince onun sevgiye ihtiyacı var güven duygusu olmsı için kucaga almak gerek diyo. :eek:klava:anlıcanız bizimki tam kucakcı olacak:asigim:

Kucak istemelerinin de bi süresi var,sürünmeye başlayınca zaten kucakta durmayacak,isteseniz de o istemeyecek,bence kucağa alınmalı,sevildiği hissettirilmeli,bu da ona güven verecektir.

bnm kızımda uyanık oldug surece kucakta sadece altını acarken oyunlar oynuyoruz konusuyoruz kucana aldındada ole baska seyle uğrasmıcan onla muabbet etceksın asla yatar pozısyonu kabul etmıyor cok uğrastım alısmaması ıcın ama emmek ıcın gunun buyuk bır bolumunu kucamda gecırıyo yorucu fazlasıyla hıcbır ıs yapamıyorum uyanıkken ama bugunler bı daha gelmıcek varsın kucakta olsun dıyorum bazende arkadasların dedıgı gıbı emeklemeye basladında ıstesekte kucamızda durmıcaklar doya doya kokluyorum sımdı

benimde oğlum kucakta durmasının yarı sıra evin içinde sürekli onu dolaştırmama alıştı şimdi kucakta olmakta sıkıyor evin içinde dolaştırıyorum odalara bakıp evi inceliyor sürekli agu deyip benim onunla konuşmamı bekliyor.altını açıncada ayaklarıyla oynamama alıştı sürekli birbirine vurupyor ayaklarını oynatayım diye mesaj veriyor bana:)yandım ben vallahi doktormuz da öyle bu çok afacan diyor......

Benim kızımda çok kucakçı.ama ne yapim alıştı bikere.bide çok huysuzuz uykumuz gelince yer gök inliyor bazen uyanana kadar ayagımdan indirmiyorum ki uykusu yarım kalıp huzursuz olmasın.eee bu defada olan bana oluyo tabi senağlama

benim kızımda 2.5 aylık oldu neredeyse ama uyumadığı zamanlarda hep kucağımda geçen bulaşık makinesini yerlerştiriyordum kızım kucağımda gülüyo bana aguu diyo halimizi gören eşim kahkahalara boğuldu...,
bende kızdım tv izliceğine yardım et diye ama nerdeeeeeee

X