Saç Bakım Ürünleri kuaför aletleri ...

t24

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2011
718
6
merhaba arkadaşlar öncelikle bu konuyu nereye açmam gerektiğini bilmediğim için buraya açmak istedim umarım uygun yerdir.benim size sormak istediğim şey; o kadar çok bakım yapıyoruz yada yaptırıyoruz.örneğin kuaförlerde ne kadarda dikkat etsek herkese kullandıkları aletleri bizede kullanmaktalar.peki sizce en çok hangi aletler hastalık bulaştırmaktadır ben bunu öğrenmek istiyorum.yada hangi hastalar hangi yolla.bir bilgisi olan varsa yazın arkadaşlar.belki bilinçleniriz bu sayede şimdiden teşekkür ederim.

Kuaförde kullanılan aletlerden en çok manikür-pedikür setlerinden hastalık bulaşma riski vardır. Ve bu hastalıkların başında "Hepatit" gelir.
Örneğin, hepatiti hastası bir bayan gelmiştir ve ona manükür yapılmıştır daha sonra o bayan gittiğinde aletlerin sterilizasyon aletine koyulup steril edilmesi ve ondan sonra diğer müşterilere kullanılması gerekir fakat yapmayan yerler var . Biz yapmadı ordaki çalışan düye düşünürsek sonra gelen bir bayana da kullunadığında o aletleri hepatit bulaşma riski yüksektir hele ki cildinizde ufacık bi yara, sıyrık varsa ya da işlem sırasında küçücük bir kanama bile olduysa..

Kuaförde kullanılan aletlerden en çok manikür-pedikür setlerinden hastalık bulaşma riski vardır. Ve bu hastalıkların başında "Hepatit" gelir.
Örneğin, hepatiti hastası bir bayan gelmiştir ve ona manükür yapılmıştır daha sonra o bayan gittiğinde aletlerin sterilizasyon aletine koyulup steril edilmesi ve ondan sonra diğer müşterilere kullanılması gerekir fakat yapmayan yerler var . Biz yapmadı ordaki çalışan düye düşünürsek sonra gelen bir bayana da kullunadığında o aletleri hepatit bulaşma riski yüksektir hele ki cildinizde ufacık bi yara, sıyrık varsa ya da işlem sırasında küçücük bir kanama bile olduysa..

anladım teşekkür ederim yani kanaması gerekir diyorsunuz peki saç kesiminde yüksek midir bu risk acaba?

bence kuaforlerın kullndıkları nerdeyse her aletten hastalık gecebılır dezenfekte etmezlerse tabı bıze kullndıkları masalarla baskalarını sacalrını da masalıyolar ya da makaslar ozellıkle taraklar falan ama ıste herkesın mddıyatı ıyı degıl kı cok ıyı bı kufore gıtcek gıder ben sahsen fıyatına bakıyorum once mecbur ogrencyım cunku e mesela bı bahcelıevlerde kas kesımı 25 mıymıs neymıs (ankarada yasıyoru bu arada ) benım kendı kascım var alıyo bıyık artı kaş 7ye :KK1: maddıyata baglı hersey bu dunyada kısacası kızlar

bence kuaforlerın kullndıkları nerdeyse her aletten hastalık gecebılır dezenfekte etmezlerse tabı bıze kullndıkları masalarla baskalarını sacalrını da masalıyolar ya da makaslar ozellıkle taraklar falan ama ıste herkesın mddıyatı ıyı degıl kı cok ıyı bı kufore gıtcek gıder ben sahsen fıyatına bakıyorum once mecbur ogrencyım cunku e mesela bı bahcelıevlerde kas kesımı 25 mıymıs neymıs (ankarada yasıyoru bu arada ) benım kendı kascım var alıyo bıyık artı kaş 7ye :KK1: maddıyata baglı hersey bu dunyada kısacası kızlar

evet haklısın arkadaşım bugün bir kuaföre gittim herzamankine.ama başka yere taşınmışlar oraya gittim ve saçımı kestirdim tarakla biraz dipten taradı çok değil az bir acı hissettim ama eve gelince baktım yara falanda yok kanamada ama saçımın içinde sivilce gibi birşey farkettim dedim kendi kendime kanasaydı çoktan kanardı diye ama işte anlamadım ya off içimede kurt düştü ne yapacağımı şaşırdım yazmak istedim.

anladım teşekkür ederim yani kanaması gerekir diyorsunuz peki saç kesiminde yüksek midir bu risk acaba?

Kanama olursa bulaşması %100 gibi.. Ama kanama olmasa bile mesele tırnak kenarında çoğumuzun çatlak ve sıyrıklar vardır oralardan dahi geçebilir.
Saç konusunda ise kimse kesin geçmez diyemez o şekilde de geçebilir..

Bu arada kusura bakmayın yanlışlığı gidermek istedim dezenfekte değil tüm mikroorganizmalardan temizlemeleri için steril etmeleri gerekir..

o zaman biz hiçbir yere gitmeyelim arkadaşlar ona kalırsa pahalı yerlerde de aynı şeyleri yapmaktalar.ordada herkesin saçını aynı aletlerle yapmadıkları ne malum of of kimselere güvenemeyecez biz o zaman ...biz hiç kuaföre gitmeyelim madem..

o zaman biz hiçbir yere gitmeyelim arkadaşlar ona kalırsa pahalı yerlerde de aynı şeyleri yapmaktalar.ordada herkesin saçını aynı aletlerle yapmadıkları ne malum of of kimselere güvenemeyecez biz o zaman ...biz hiç kuaföre gitmeyelim madem..

Tanıdığın bildiğin bir kuaföre gitmekten çekinmemelisiniz güvendiğiniz bir yerse ya da tanıdık bir yerse bunu sorabilirsiniz aletler nasıl steril ediliyor diye öğrenebilirsiniz onlardan..

X