Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Kryolan Transparan Pudra {Resimli Yorumlarım}

babyface27

makyajguncem.blogspot.com
Kayıtlı Üye
15 Mart 2010
1.588
2
Blogumda tanıttığım birçok ürünü buraya da taşıyorum.Çünkü blogumdan habersiz birçok kişi mevcut,böylece yazılarımı birçok kişye ulaştırabilirim...

100_3384.JPG

100_3385.JPG

100_3387.JPG

Kryolan bildiğiniz üzere tv,tiyatro,porselen,özel gün makyajlarında kullanılan profesyonel bir marka.Ben de bu ara çoğu blogda Kryolan ürünleri gördüğümden bu markaya baya merak saldım ve işe uzun zamandır ihtiyacım olan ama bir türlü markasına karar veremediğim transparan pudra alarak başladım :)

100_3388.JPG

Transparan pudra nedir?Ne işe yarar?
Transparan pudra,kapatıcılık özelliği olmayan,makyajın daha kalıcı olmasını sağlayan ve makyajı sabitleyen bitiriş pudrasıdır.Bu pudra makyajı gayet soft ve mat bir hale getirir ve gün boyu yüzünüzde kalmasını sağlar.{Heyt be 40 yıllık makyözler gibi açıkladım :)}

100_3406.JPG

Bu pudra yaklaşık 2 aydır elimde mevcut ama yaz aylarında özel günler dışında makyaj yapmadığım için ( evet bu yaz sadece 2-3 kere makyaj yaptım! )kullanmak daha yeni nasip oldu.Açıkçası herkes bu markayı çok severek kullandığından beklentilerim büyüktü ve beklentilerimi karşıladı diyebilirim.

Ürün 60 gr.hemen hergün kullanılsa 3 yıl rahat gider,o derece bereketli:)
Gayet ince tozlardan oluşuyor,bu da pudranın cilde gayet rahat ve homojen bir şekilde dağılmasını sağlıyor.
Adı üstünde transparan pudra olduğundan kapatıcılık özelliği yok.
Bendeki TL11 rengi,beyaz tenliler için ideal lakin resimde beyaz görünmesi sizi korkutmasın aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere cilde tamamen dağılınca yokmuş gibi duruyor.
60 gr. ürüne 59 TL para ödedim,fiyat açısından gayet iyi.
Ürün paraben içermiyor bu durum oldukça sevindirici:)
Ciltte gayet mat ve yumuşak bir yapı oluşturuyor ve bu özelliğini saatlerce koruyor.
Kalıcılık özelliği muazzam.Ben bu pudrayı sabah missha kremimin üzerine uygulayıp yolculuğa çıktım ve gece çok geç saatte cildimden temizledim.Makyajımda en ufak bir bozulma yoktu ve gün boyu cildimde yağlanma/parlama sorunu yaşamadım sayesinde.
Karma/yağlı ciltteki performansı süper ama kuru ciltleri gerebilir.
Ambalajını sevmedim,çünkü ne zaman kapağını açmaya kalksam bir toz bulutu meydana geliyor.O yüzden daha kullanışlı bir ambalaj yapabilirlerdi.

100_3413.JPG

Rengini görmeniz açısından pudranın yoğun uygulanmış hali.

100_3404.JPG

Pudranın cilde tamamen dağılmış hali.

Bu ürünü kimler alabilir?
Makyajının kalıcı olmasını isteyen,cildinde parlama/yağlanma sorunu yaşayan veya makyajı akan,uygun fiyata transparan pudra arayan herkes.

bu pudrayı nereden temin ettiniz acaba öğrenebilir miyim tşkler...:)

kryolan mağazalarından temin edebilirsin...

59 lira pudra için uygun fiyatmı oluyor????:44:

60 gr bir pudra için gayet uygun bir fiyat.3 yıl yetecek kadar bir pudra ayrıca Kryolan dünyada porselen makyaj için kullanılan en iyi markalardan biri.

kryolan mağazalarından temin edebilirsin...

60 gr bir pudra için gayet uygun bir fiyat.3 yıl yetecek kadar bir pudra ayrıca Kryolan dünyada porselen makyaj için kullanılan en iyi markalardan biri.

evet bencede katılıyorum,hele ki bu markanın ürünü için değer,gidip 5 10 liraya aldığımız o pudraları nasıl bir performans verdiğini biliyorum,son 2-3 senedir makjaj malyetimi düşüriim dedim ama hiç memnum değilim,fondoten-pudra gibi malzemelre para harcayakasın arkadaş yoksa suratın vitrin mankeni gibi çıkıyorsun sokağa.. kryolan ankara tunalıda mağaza açtı 5-6 aydır var sanırsam..

bunu fondoten gıbı yanı tek basına kullanabılırmıyız?bende cake make up var bnde gayet memnunum ama bunuda merk ettım..kapatıcılıgı nasıl

bunu fondoten gıbı yanı tek basına kullanabılırmıyız?bende cake make up var bnde gayet memnunum ama bunuda merk ettım..kapatıcılıgı nasıl

adı üstünde transparan bir pudra bu.makyajı sabitlemek ve kalıcılığı artırmak için kullanılıyor.kapatıcılık özelliği yok zaten cilde renk de vermiyor.

X