Kronik idrar yolu enfeksiyonu yendim

bilgeannem

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2024
465
483
35
Hanımlar merhaba,
Kronik idrar yolu enfeksiyonu yendim, sizlere de fikir olsun diye paylaşmak istedim.
Benim rahatsızlığım evlilik ile başladı. Ağrılı cinsel birliktelik sonrası artık dayanamayıp doktora başvurdum. Tahliller yapıldı, enfeksiyon tespit edildi ve antibiyotik hap tedavisi uygulandı. Geçmedi, bu kez hastane yatışı yapıldı 7 gün kadar da damar yolu ile antibiyotik tedavisi uygulandı. Bir süre geçti gibi oldu, yine tekrarladı.
Bu kez çareyi etrafa, eşe dosta sorup yardım almakta aradım. Kızılcık şerbeti -suyu-meyvesi tüket dediler, bol su iç dediler, dut hoşafı dediler, özel bölgeye sirke ile temizlik önerdiler, maydanozu kaynat iç diyen oldu...
Hemen hemen hepsini denedim.. ve bu süreçte hala ağrılı cinsellik yaşamaya devam ediyorum, tahlil veriyorum yine yüksek enfeksiyon çıkıyor.
Bu arada eşim de ben de her birliktelik öncesi sonrası duş alıyoruz, hijyene dikkat ediyoruz, iç çamaşırlarımı kaynatirim vs.. yok geçmiyor.
Son olarak Amerika'da kuzenim var, fitoterapi uzmanı Dr. Yengem ona danışmamı önerdi ve son çare artık yazdım kuzenime.
Bana önerileri şu oldu:
-Dmanos diye bir toz var (huş ağacı özü) doğal bir madde, bunu günde sabah akşam 2 kez bir bardak suya döküp iç
-C vitamini takviyesi al,
-Motiflor fitil kullan (bu markayı ben buldum, o Amerika'da başka ilaç söyledi yoktu burada. Hatta şunu önerdi, ev yapımı yoğurdun suyuna tamponu batır özel bölgede tut dedi). Burada amaç özel bölge florasını iyileştirmek.
-Bol su tüket,
-Esimin korunması
-Yogurt, kefir tüket ve bağışıklığını güçlü tut, beslenmene dikkat et..
Söylediği her şeyi yaptım, düzenli 3 ay kadar kullandım hepsini.
Sonrasında hamile kaldım (isteyerek) hamilelikte çok korkuyordum tekrar olur enfeksiyon diye, bu önerdiği tüm ilaçlar doğal olduğu için o süreçte de kullandım hiçbir sakınca görmedi doktorumuz da.
Şu an 3 aylık bebeğim var, tüm ağrılarım ve enfeksiyon geçti. Sizlere de fikir vermesi açısından paylaşmak istedim.
Dileyen, isteyen herkese şifa olsun..
Not: bu söylediğim tüm maddelerin satışı var trndyl sitesinde, ben oradan temin ettim, sizler de ufak bir internet taramasında bulursunuz.

X