Göz Makyajı krem far yapmak mııı???

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

nazlihan_hm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2010
45
0
evet arkadaşlar sizlerle bir deneyimimi paylaşmak istiyorum :)

ben her zaman renkli makyaj yaparım ve siyah far pek gitmez bana yakışmaz. ya da ben beceremiyorum bilemeyeceğim... ancak çok çok nadirde olsa lazım oluyor siyah far arada.. bu yüzden sürekli kullandığım bir markanın siyah-beyaz çift farını aldım. beyaz kısmı muhteşem, tıpkı markanın kullandığım diğer renkleri gibi.. ancak siyah kısmı taş gibi çıktı. elimi bastırarak sürsem bile inanın elime hiç rengi çıkmıyordu. ıslak kullanmayı denedim onda bile çıkmadı elime boya :) bende siyah kısmı mutfak kepçesinin içine kırdım iyice ezdim, içine biraz vazelin koydum. son anda aklıma geldi, eskiden kalan toz altın sarısı farım vardı birazda ondan koydum içine, başladım ısıtmaya... cıvık bi hale gelince eski ambalajına boşalttım beyazın yanına... sonuç renk açısından muhteşemdi, vazelinden dolayı koku açısından da muhteşem... krem farlar zaten göz çizgileri arasında mutlaka toplanıyor, haliyle buda toplandı.. yani oldukça dayanıksız bi far oldu.. ama zaten siyah farı çok kullanan biri olmadığım ve tüm kapağa uygulamadığım için şimdilik işimi görecek bişey oldu. açıkçası çok az kullanacağım renkte bi fara para vermek istemediğim için bu yönteme başvurdum :) dediğim gibi kalıcılık pek yok ama belki işinize yarar diye yazayım dedim.
iyi günler.

maalesef kaliteli bir fotoğraf makinem yok cep telefonuyla ne kadar çıkar bilmiyorum. ayrıca msj sayımdan dolayı fotoğraf ekleyemiyorum buraya.

benimde krem far deneyimim oldu ama hiç memnun kalmadım. göz çizgilerinde toplanıyor, toz farlar daha kullanışlı.

X