Kramp giriyorsa kalsiyumu artırın

yaren_76

mareşal
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2.066
66
Kramp giriyorsa kalsiyumu artırın

Gebelerde sık rastlanılan bacak krampları, serum kalsiyumunun azalmasından ve fosforun artmasından kaynaklanıyor. Kramplara karşı tedavide, fosfor içeren gıdaların azaltılıp kalsiyum alımının artırılması gerektiğini belirten Op. Dr. Özer Kutlu, hamilelere şu tavsiyelerde bulunuyor: "Geceleri uykudan uyandırabilen kramplar için kalsiyum içeren ilaçlar önerilebilir. Ayrıca fosforu tutan mide şuruplarının yemeklerden önce içilmesi ile fosfor emilimi azaltılabilir. Masajlar, lokal ısıtma ve germe gibi hareketlerin de faydası olabilir. Yürürken veya gerinirken başparmaklarınızı ileri doğru uzatmayın. Bu, bacak arkasında şiddetli krampları uyarabilen bir harekettir. Geceleri yan yatın."

ben yeteri kadar kalsiyum aldigimi dusunuyorum...ama nedense hemen hemen her gece bayagimda ve ayak bileklerimde kramplar oluyor oyle ki beni uyutmuyor bazen...

slm
benim doktorum kramp ve kasılma için calsiyum ve magnezyum önerdi
bacak krampları gerçekten çok kötü oluyor özellikle geceleri ortaya çıkıyor bende

bende agustosada dogum yaptım hamilelikte kalsiyumu çok aldıgım için tabi magnezyumuda hiç krap yaşamadıım gerçekten çok önmeli kalsiyum

arkadaşlar bana doktor kramplar için maden suyu iç dedi hatta çoksa kramp su yerine içer gibi çok iç maden suyunu dedi ama meyveli olmayacakmış maden suyu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…