Kpss fotograf güncelleme

FfeRriDde

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2017
709
2.832
Merhaba arkadaşlar. Benim eski fotografımın geçerlilik süresi dolmuş. Bugün ösym açıklama yaptı ve ösym merkezine gitmeden başvuru ekranından kimlik fotografı ile güncelleme yapabiliyorsun. Ama benim eski nufüs cüzdanı var ve onla olmuyor anladıgım kadarıyla ye mi kimlik kartı olması gerekiyor. Yine de şansımı denedim ve google üzerinden girdiğim sayfada" fotografınız onaylanmıştır"yazısı çıktı ama kpss başvurusu yapmak isteyince başvuruya engel olarak "fotografınızın süresi dolmuştur. Ösym merkezine gidin" yazıyor.
Daha sonra ösym mobil uygulamasını mdirip baktım orda fotografınızın geçerlilik süresi dolmuştur yazıyor.

Hadi bunu geçtim ösym merkez olarak bizim burda yakın bir okul vardı oraya gider yaparım diyordum ama okulu aradım "Biz cuma gününden itibaren ösym kayıt işleriyle ugraşmıyorrız" diyor. E ösym merkezi olarak internette gözüküyor. Adama nerde yapabilirim diye sordum o da bilmiyor... Madem bu okulda yapılmayacaktı da niye adını ösym sınav merkezi olarak İnternete koyuyorlar. Ya da sonradan bu işlem merkezii degişecekti niye bunu yayınlamıyorlar. Onca insann uzaktan gelip kayıt için şok mu yaşasın..

Sizin de bu tarz sorununuz oldu mu acaba? Si, naptınız? Eski kimliği olup fotograf degiştiren var mı sistemden.?

Son düzenleme:
Benimde fotografin suresi dolmustu ama basvuru merkezinden degistirdim.
O okul osym nin islemini yapmiyorsa elbette yapan biryer vardir onu arastirin.rlske atmayin

Bugün yeni kimlik kartı başvurusu yaptım. Perşembe günü elinize ulaşır dediler. E devlette kontrol ettim "kalite kontrol aşamasındadır" diyor. Zaten bundan sonra ptt'ye veriyorlar, direk eve gönderiyorlar. Kartı bugün hemen basmışlar. Elime hemen ulaşırsa ösym merkezine gitmeye gerek kalmayacak bu şekilde direk sistem yeni kimlikteki fotografı yüklüyormuş. Bakalım bekliyorum şu an.

X