Rüya Yorumları Kötü rüyalar, kâbuslar:(((

Duygu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2009
3.755
5
Kızlar arada bana ağırlık çöküyor..:uhm:
Karabasan gibi birşey, kıpırdayamıyorum çok korkuyorum.. Nedendir bilmiyorum. Son bir yıldır çok sık oluyor. Evde tek uyumaya bile korkar oldum öyle yanii delikafadulden
Nedendir acaba bileniniz var mı? Yada başından böyle şeyler geçen oldu mu?
Beni aydınlatırsanız sevineceğim senağlama

Bana da olur sık sık canım, hatta daha dün gece yaşadım, kendi bağırtıma irkildim o derece.
Akşamları ağır şeyler yememeye çalış, sakinleştirecek çaylar falan iç ve hep olacak olacak diye de düşünme.
Sıkıntılı bir dönem mi geçiriyorsun? Psikolojinle çok alakalı bir durum zira.

bi ara bana da çok oluyodu canım
dediğin gibi uyumaya korkar olmuştum
ayetel kürsi, felak, nas surelerini ihmal etme
çok ağır,yağlı falan yiyerek yatma

Aslında kendime dert ettiğim aman aman öyle birşey yok. Niye böyle oluyor anlamış değilim. Bazen üstüste 2 defa bile olduğunu bilirim. Yastığının altına bıçak koy dediler onu da yaptım bir işe yaramadı hala devam ediyor. :bbo:

Profesyonel Bir destek almalısın Canım.
Devamlı bu şekilde ise günlük hayatınada devam edemessin..

canım nedenini bilmiyorum ama önerim belki senin için çözüm olur...
Yatarken 21 tane besmele çekip yat...
Bu besmeleyle yanına hiçbir şey yaklaşamazmış...

Evet denemekte yarar var belki faydasını görürüm teşekkürler cimcime a.s.

Genelde uykuya dalacağın sırada oluyorsa uyku felci deniyor. Bu bir rahatsızlık.
Psikiyatra gitmelisin. İlaçla tedavisi var.
Yatmadan önceki yediklerinden kaynaklanıyorsa uyumadan 2 saat önce hiçbir şey yeme.

Aslında kendime dert ettiğim aman aman öyle birşey yok. Niye böyle oluyor anlamış değilim. Bazen üstüste 2 defa bile olduğunu bilirim. Yastığının altına bıçak koy dediler onu da yaptım bir işe yaramadı hala devam ediyor. :bbo:

ya guzelim cok batil seyler sakin oyle seylere inanma oda neymis oyle:1shok:

duani oku ALLAH a sigin oyle uyu
kesinlikle batil seylere inanma olurmua.s.:1hug:
gecmis olsun:teselli:

Şimdi herşeyi ruhani şeylere bağlamayın demek istiyorum ama bilipbilmeden saldırmaya kalkan cahiller olacak diye kararsızım ..bikere baştan söyleyeyim çok şükür inançlı biriyim,korkarım da bazı şeylerden.ama bu karabasan dediğiniz şeyin öyle konularla alakası yok.Eğer hiç uyumadığınız,ya da uykuya dalmakla alakanızın olmadığı bianda oluyosa psikolojiktir,stresten birsürü hastalık sahibi oluyoruz malum.vücudunuzun verdiği bi tepki olabilir.nasıl sinirden üzüntüden bayılınca falan da kasılır insan...ona da mı böyle bişey diyeceğiz yani??

ama eğer uyku sırasında-ya da uykuya dalmak üzere olan bişeyse bunun bilimsel bi açıklaması var.RAM uykusu denen bişey var,ve bunun evreleri.bunun zannediyorum 2.evresinde vücudunuzun kontrolünün çoğunu kaybediyosunuz,kaslarınız,tepkileriniz vs.bildiğiniz uyku hali ....işte karabasan sandığınız şeye de bu sebep oluyo,uyandığınız halde vücudunuz henüz onu algılayamamış ve o evreden tamamen çıkamamışsa,siz uyandığınız halde bütün vücut işlevlerinizi yerine getiremiyosunuz,bazı istediğiniz hareketleri yapamıyosunuz..zaten öyle saatlerce sürmez bu,evreden çıktığınız anda normale de dönersiniz.hepsi bu,öyle başka yerlere çekip korkmayın yani..yine de bi korkunuz varsa rahatlamak için tabiki dua okuyun,ama bunun bilimsel açıklaması budur a.s.

Vallahi içime su serptin yorumun için çok çok teşekkür ederim. Elbette dua ederim ama bunu karabasan diye nitelendirmemek en doğrusu. Yoksa hem paranoyak hemde korkak olup çıkıyorum. Kendimi böyle motive edip duyduklarıma kulak vermeyeceğim. O zaman bu durumu biraz da olsa aşarım diye düşünüyorum. Sağol Asabiye opuyorumnanaktan

X