Kötü durumdayım çoook mutsuzum bana akıl verin

ayse76

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2021
4
0
39
Arkadaşlar merhaba
Nerden başlasam bilemiyorum ama içimi dökmek dertleşmek okadar istiyorum ki 4 yıllık evliyim 3 Yaşında bir kızım var evlenir evlenmez çocuğumuz oldu .son 3 yıldır ilişkiniz giderek kötüye gidiyor eşimle sürekli tartışıyoruz çok ama çok bencil bir insan çalışan bir anneyim bana asla yardım etmediği gibi birde herşeyi benden bekliyor.daha bugün yığınla ev işim varken çocukla bile ilgilenmiyor çayını bile benden istiyor ben ona yapması gerekenleri anlattıkçada ukalasın herşeye bir cevabın var diyo benmiyim ters olan susup oturup köle gibi çalışacakmıyım .bana hiç saygısı yok ağzına geleni hakareti söylüyor kalbim çok kırık .anneliğime bile laf ediyor çocuğum hasta olsa sen hasta ettin diyor evlenmeden önce çok sosyal bir hayatım vardı bakıyrm da onun yüzünden böyle tek başıma kalmşm .çok mutsuzum boşanmayı düşünüyorum evet ama bir adım atamıyrm korkakmıyım bilmyrm çocuğumu düşünyoeum ama bu ortamda böyle mutsuz bir evlilikte büyümeside onu yararına değil .içimi kimseye dökemedm yalnız ve çaresiz hissediyorum artık hiçbişey yapmak istemiyorum ne gezmek ne biriyle görüşmek nede evdeki rutin işler .o ise yesin içsin yatsın .nasıl eskiye dönebilirim nasıl kendimi toparlayabilirm bana akıl verin

Arkadaşlar merhaba
Nerden başlasam bilemiyorum ama içimi dökmek dertleşmek okadar istiyorum ki 4 yıllık evliyim 3 Yaşında bir kızım var evlenir evlenmez çocuğumuz oldu .son 3 yıldır ilişkiniz giderek kötüye gidiyor eşimle sürekli tartışıyoruz çok ama çok bencil bir insan çalışan bir anneyim bana asla yardım etmediği gibi birde herşeyi benden bekliyor.daha bugün yığınla ev işim varken çocukla bile ilgilenmiyor çayını bile benden istiyor ben ona yapması gerekenleri anlattıkçada ukalasın herşeye bir cevabın var diyo benmiyim ters olan susup oturup köle gibi çalışacakmıyım .bana hiç saygısı yok ağzına geleni hakareti söylüyor kalbim çok kırık .anneliğime bile laf ediyor çocuğum hasta olsa sen hasta ettin diyor evlenmeden önce çok sosyal bir hayatım vardı bakıyrm da onun yüzünden böyle tek başıma kalmşm .çok mutsuzum boşanmayı düşünüyorum evet ama bir adım atamıyrm korkakmıyım bilmyrm çocuğumu düşünyoeum ama bu ortamda böyle mutsuz bir evlilikte büyümeside onu yararına değil .içimi kimseye dökemedm yalnız ve çaresiz hissediyorum artık hiçbişey yapmak istemiyorum ne gezmek ne biriyle görüşmek nede evdeki rutin işler .o ise yesin içsin yatsın .nasıl eskiye dönebilirim nasıl kendimi toparlayabilirm bana akıl verin
Çocuk için katlanılan bi evlilik ve çocuk olmasa senesi dolmdan boşanmayı düşünürdünüz. Eşinizle bu fikirlerinizi konuştunuz mu mutsuz olduğunuzu falan söylediniz mi sakin bi şekilde

Evet .boşanmaya karar verdiğiniz oldu ama sonrasında normale döndük .yani normal rutin haytımıza bunu konuşurkende hiçbir şeyi kabul etmiyor tüm sorunun bende plduğunu ima ediyor yada söylüyor

yeni bir tartışma .sanki o kırk yılda bir bişey istemişte ben yapmamışım ortamı oluşuyor bir anda .birgün çayı demledim çay hazır alabilirsin dedim sakince ben çay çok sevmem içeri geçtim kitabımı okudum ve yine bende istedi çayını ikinci kere ben kitap okuyrm alabilirsn dedm bu sefer de değim gibi ben tembel ve rica (!)ettiği şeyi yapmamış oldum .eskiden çok fazla kendimde suç bulurdum şimdilerde çok aptal olduğumu anladm

yeni bir tartışma .sanki o kırk yılda bir bişey istemişte ben yapmamışım ortamı oluşuyor bir anda .birgün çayı demledim çay hazır alabilirsin dedim sakince ben çay çok sevmem içeri geçtim kitabımı okudum ve yine bende istedi çayını ikinci kere ben kitap okuyrm alabilirsn dedm bu sefer de değim gibi ben tembel ve rica (!)ettiği şeyi yapmamış oldum .eskiden çok fazla kendimde suç bulurdum şimdilerde çok aptal olduğumu anladm

Siz de rica edin bolca.
Ayaga kalktigi an susamasaniz bile su rica edin.
Selam verdiğinde bir sey getirmesini isteyin.
Ne de güzel demlersin bir çay demle de iciverelim diye yağlayın ballayın.
Selam versin borçlu çıksın.

Sesini yukseltmeye kalktığında şşş cocuk var bu evde kendine gel tartışmak istersen git duvarla tartış, sokakta tepin ben sana eşlik edemem yorgunum deyin kalakalsın.

Fazla yüz vermiş, kötü alistirmissiniz.
Ama değiştirmek imkansız değil.

Kadınlar çalışsınlar ki özgürleşsinler diyoruz.
Ama maalesef bir çok çalışan kadın daha da köleleşiyor.
Ev işlerinizde size yardımcı değilse ya çalışmayın ya da yardımcı tutun. Ya da o da yerinden kalkana kadar hiç bir işe başlamayın.
Yukarıdaki üyeye katılıyorum. Siz de ondan bol bol ricada bulunun. Sofrayı toplarken çay demlesini rica edin mesela. Demlerse içersiniz, demlemezse içmezsiniz.
Kadınlar hiç canının kıymetini bilmiyor. Hen dışarda yoruluyorlar hem evde. Yardımcı tutun diyince de borcumuz var, kredimiz var diyorlar.
Yaşam kalitemiz ( standartımız demiyorum ) düşecekse niye çalışıyoruz ki!

Benim size tavsiyem, esinize bir sure odaklanmayin. Aslinda bir cogumuzun gectigi surec. Özelllikle cocuk olunca yardimci olmayan ya da ilgisizligi artan es olunca ona odaklaniyoruz. Gozumuze batıyor her hareketi. Ve maalesef daha hircin kadin daha agresif anne olabiliyoruz. Bir süre hic beklentiniz olmasin.. arkadasiniz yoksa da tek basiniza kahve icmeye gidin. Ya da eskiden sizi mutlu eden bir film kitap ya da ne varsa ona yarim saat 1 saat vakit ayirin. Gercekten biz kendimize dönmedikce onlarin gozunde daha da kayboluyoruz ve kendimizi unutuyoruz

Ben çalışmasam esim bana ev işlerinde asla yardımcı olmaz bunun farkındayım.
Kendisine de dedim.
Velhasıl çalışıyorum ve yardım ediyor.
Herşey karşılıklı.
Bu eve onunla aynı parayı getiriyorum
Ayni mesaiyi harcıyorum.
Ev işlerinde de ikiye böldum işleri.
Mesela evlendigimden beri asla balkon yikamadim bu onun görevi.
İhmal edince hatırlatıyorum.
Bulaşık yemek masası kaldırma bana ait.
Yemekleri genelde o yapar.
Aksam çayları bana ait.
Tabi benim de ondan fazla yaptığım şeyler oluyor
Tuvalet banyo da çok hassasım.orayi enazindan hergun yıkıyorum.camasir suyu dolandirmasam rahat edemem.
Ama dediğim gibi camları vs hiç silmedim
Oralara temizlikçi çağırıyorum perde ve cam için.
Ben bu düzeni oluşturmasam onunda işine gelirdi.
Ama asla yapmam diyen bir adam olaydı paramın yarısını günlük temizlikçiye verirdim.
Kusra bakmasın kimse enayi degiliz.
Hem çalışayım hem evde işleri tek yapayim öyle dünya yok.

Mesajınızı psikoloji okuyan bir öğrenci olarak üzülerek okudum. siz öncelikle eşiniz olmadan da çok güçlü bir kadınsınız ve hayatınızı ömür boyu sizi mutsuz edecek bir adam için harcayamazsınız. Çocuklarım var diye zar zor, sevgisiz bir ortamda sürdürdüğünüz evlilikler asıl çocuğunuzun üstünde travmatik sonuçlar bırakacak. Sevgisiz bir ailede büyüyen çocuklar ne kadar sağlıklı olabilir? bir evliliği sırf çocuklarınızı düşünüyorsunuz diye sürdüremezsiniz. Bu sizden önce çocuğunuza yapılmış bir haksızlık olur. Çocuğunuzu daha fazla bu ortamda büyütmeye devam ederseniz çocuğunuz için önünüze iki seçenek çıkacak. Ya babasına özenip size karşı olan saygısız tavırlarını birebir örnek alacak ve gelecekteki hayatında olan insana, belki de size bile böyle davranacak. Ya da bu ortamda büyüdükçe babasına beslediği öfkeden dolayı çeşitli psikolojik sorunları ortaya çıkacak. Sizin için en iyisi en azından çocuğunuz için, kendinizi ve çocuğunuzu bu aile ortamından uzaklaştırmak. Böyle evlilikler yüzünden, duygusal istismara uğrayarak büyütülmüş çocuklar ve şiddete maruz kadınları daha fazla duymaya inanın yüreğimiz el vermiyor. Kendiniz ve çocuğunuz için en doğru olanı daha fazla düşünmenize gerek yok, iyi günler diliyorum

Siz de rica edin bolca.
Ayaga kalktigi an susamasaniz bile su rica edin.
Selam verdiğinde bir sey getirmesini isteyin.
Ne de güzel demlersin bir çay demle de iciverelim diye yağlayın ballayın.
Selam versin borçlu çıksın.

Sesini yukseltmeye kalktığında şşş cocuk var bu evde kendine gel tartışmak istersen git duvarla tartış, sokakta tepin ben sana eşlik edemem yorgunum deyin kalakalsın.

Fazla yüz vermiş, kötü alistirmissiniz.
Ama değiştirmek imkansız değil.

Hakaret eden "adam"i değiştirmek imkansizdir. Konu sahibin anneliğine kadar laf eden bir ö den konuşuyoruz.

Adamda insanlik yok. Bu sadece standart bir şimartilmiş paşa değil. Konu sahibi niye ömrünü yesin bu adam değişir umuduyla? (Ki değişmez).

A ayse76 Hele kizin için boşan bence. Daha gençsin, hatatini yaşayabilirsin. Kizinada ögretmiş olursun, hayat birilerin kahrini çekmek için çok kisa olduğunu.

Hakaret eden "adam"i değiştirmek imkansizdir. Konu sahibin anneliğine kadar laf eden bir ö den konuşuyoruz.

Adamda insanlik yok. Bu sadece standart bir şimartilmiş paşa değil. Konu sahibi niye ömrünü yesin bu adam değişir umuduyla? (Ki değişmez).

A ayse76 Hele kizin için boşan bence. Daha gençsin, hatatini yaşayabilirsin. Kizinada ögretmiş olursun, hayat birilerin kahrini çekmek için çok kisa olduğunu.

Adamı değil düzeni değiştirmekten bahsetmiştim:)
Esasen düzen değiştiğinde pek çok şey değişir.
Karşısında öyle ya da böyle sinen kadını bulamasın bakalim. O bile nasil değişiyor.

Arkadaşlar merhaba
Bosanin boşanmayın diyemem ama calisiyormussunuz paranizla en az hafta da vir gelecek birisini tutun derim. Cayini kendi alsin derimm .

Arkadaşlar merhaba
Kararlı olun gerekirse dava açın, kendini toplasın yada defolsun gitsin 🙅‍♀️

Aslında baştan bu düzeni oluşturmak lazım. Ben eşime sürekli şunu yapar mısın ? Bunu yapar mısın? Diye diye eşimi işe alıştırdım😂 Mesela kızımı ben yıkarım , arkamızı eşim toplar. Küvetini temizler , ortalık dağınıksa toplar, havlusunu asar. Ben kahvaltı hazırlarken o da kızımıza bakar, yoğurt yedirir mesela sabahları. Ben tuvaletleri sürerim o durular ve çek çek ile çeker. Gibi gibi bir sürü şey. Ben kimsenin kölesi değilim , kimseye hizmet etmek için de evlenmedim. Sizde bence bir yerden başlayın artık. Mesela çay istediğinde asla kalkıp vermeyin.

Keşke ilk aylardan hamile kalmayıp da adamı bir tanısaydınız. Şu ana kadar hizmet görmeye çok alışmış, çayını vermeseniz laf söylüyormuş, buradan çok da değişecek gibi görünmüyor.

Eve yardıma birisini çağırarsanız bence çok faydası olur size.
Onun dışında da ufak ufak bir şeyleri yaptırmaya çalışın bakalım belki zamanla alışır
Eşim evlenmeden önce ben ev işi falan yapmam diyordu açıkçası ben çalışmadığım için zaten böyle bir beklentim yoktu ama beni sadece kızdırmak için söylediğini sonradan anladım
Şuan ben temizlik yapsam o olduğu yerde oturunca rahatsız oluyor sanki ve kalkıp yardım etmeye çalışıyor.
Hamilelik sıkıntıları başlayınca da zaten temizlik ona kaldı ben yardım ediyorum bu kez
İkimizin de eksikleri yanlışları var söyleyerek ilerleme kaydediyoruz.

Eşiniz empati yapmalı.
Duygularınızı, hissettiklerinizi anlaması gerek.

Siz ondan birsey isteyip ayni davranışı sergileyen yapmadığında, nasil davraniyor

Yine mağaradan çıkamamış bir vaka.
Hizmetçi bulmuş kendine yaşıyor paşam.
Bunu öyle bi boşayacaksın ki feleğini şaşıracak da işte yapar mısınız bilmem. Ben olsam basardım tekmeyi.

X