Salon ve Günlük Oda Dekorasyonu Köşe takımı kullanışlı mı ? yardım edinnnnn

Salon ve günlük odalarınızın dizaynı, dekorasyonu ve tavsiye yorumları

hulyashsh

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2012
23
6
kızlar ben yeni evleneceğim şuan evimizi yaptırıyoruz..Salon için tam köşe takımın uyacak bir yer var ama köşe takımları hiç kullanışlı olmuyor dediler bana çok tereddütte kaldım..kullanan ve memnun olup tavsiye edecek yada hiç tavsiye etmenyenler varmı?yardımlarınızı bekliyorum..sevgiler......

bende çok beğeniorum canım köşem takımları fakat burada bazı arkadaşlar memnun bazıları ise deil nedeni ise gelen misafirlerin boncuk gibi yan yana dizilip oturması sanırım.çünkü köşem oldğu için karşılıklı olarak deilde yan yana oturulması öngörülüyor.aksi halde salonda oturan gününü salonda geçiren arkadaşlar en çok köşem takımını tercih ediyor ki sen oturma odası yapıp sürekl orda oturacaksan bi daha düşünmeni öneririm iyi yada kötü demiyorum canım ama aile kalabalıklığına ve nerde en çok vakit geçireceğine bağlı bir durum .

Eve kalabalık misafirin gelecekse kullanışsız olabilir. Bir de sandığı var mı yatak oluyor mu bunlar önemli. Evim çok küçük olduğu için ben tercih ettim hem yatak olabiliyor hem de sandığı var içerisinde. Çok fazla sayıda misafir ağırlamayacaksan kullanışlı olur. Puf ya da ekstra koltuk ile zenginleştirebilirsin de.

dikkat edecegin en onemli sey uzeri yastik yastik olmasin yani sirt kismiiii amann diyeyeimmm o yastiklari duzenlerken omrun tukenir cnm
koselide olsa ona uyan yada aykiri bir renkte tekli bir yada 2 kolttuk sart diye dusunuyorum
ama kankim yillardir koseli koltuk kullanir ve vazgecemiyecegini soyluyor yenilerken yine koselii diyecek kadar :)))

mutluluklar....
onemli olan bu gerisi teferruattt ..:))

çok teşekkür ederim yardımınız ve ilgiliniz için... :)
misafirimi salonda ağırlayacağım ayrıca bir oturma odası yapmayı düşünmüyorum yani sadece salonum olacak,o yüzden köşe takımı sanki az gelir diye düşündüm ayrıca 2 tane berjer de eklemeyi düşünüyorum ama memnun kalmam diyede korkuyorum açıkcası..ve aile olarak kalabalığınız arkadaşlarım çevrem baya geniş bir aileyiz yani :)

yardımlarınız için çok teşekkür ederim kızlar.... :)

ben bitane beğendim çok güzel ama idilganın dediği gibi sırt yaslanma kısmında bolca yastık var ve çok hoş duruyo..bütün konuklarımı salonda ağırlayacağım bu yüzden az gelir diye düşünüyorum..kafam çok karışıkkk

Bazı köşe takımlarında köşe kısmından bir parçası istenirse ayrılıp tekli koltuk gibi oluyor, öyle modellerden
düşünebilirsin. Ya da köşe takımı+2 tekli alıp takım yapabilirsin. Bence işin misafir boyutunu dert etme,
yılın 365 günü sizde olmayacaklar ya sonuçta

Evimiz kira olacağı için bende köşe takımı tercih etmiştim evlenirken... Eğer oda büyükse ve çok kalabalık misafirler gelecekse oturma grubu senin için daha iyi olacaktır... Bana kalabalık misafir gelmediği için sıkıntı yaşamıyorum... Ekstradan berjerim var bir tane benimde. Bana göre köşe takımları daha şık ve daha derli toplu gösteriyor evi

Eğer yanlızca tek koltuk takımı olacaksa köşe takımı çok kullanışsız olur.

Ama salonunuz genişse ve koltuk takımının yanında extra bir alanınınz çıkıyorsa hem kullanışlı olur hemde çok şık durabilir.

Zebranonun yarım ay şeklinde köşe takımları var genelde salonda kullanılıyor bakmanızı tavsiye ederim.

Teşekkür ederim kızlar ilginiz için.
vala ev kendimin şuan tadilat yapıyoruz içini istediğim gibi yapıyorum ama koltuk takı mı ve köşe koltuk arasında takıldım kaldım köşe koltuğun yanına 2 adet berjer alsam yeterli olur diye düşünüyorum,köşe takımları çok şık ve derli toplu duruyor...heralde en çok bbu konuda zorlanıcam :)

çevremdeki insanlar ve burada okudugum yorumlardan sonra sana tavsiyem düşünme çünkü ilerde başka bir eve taşındıgınızda köşeleri olmuyormuş ve altnın temizligi çok zormuş.... ve herkes bitişik oturuyor. yinede karar sizin tabikiii. bence kullanışlı degil

Bende düşünüyorum canım ya ama kararsızım ama Allah izin verirse kendi evimize çıkacağız o yüzden odaya uygun almayı düşünüyorum ona göre yanına koltuk veya berjer alabilirsin çok şık olur bence bu salon çok hoş bence mesela ben böyle olsun istiyorum

Bizde köşe takımı var. Çok rahat ve de kullanışlı. bir tek misafir gelince biraz iç içe gibi oluyor ama o da çok kalabalıklarda tabi...
ıstırahat köşesi var biz de . çok rahatt...

ben salon filan yapmıycam bide canım ya tek oda uğraşmak istemiyorum büyük güzel bi salon bi yemek masası tv ünitesi köşem yeter diye düşünüyorum misafir odası senede kaç kere kullanılıyor sanki

meraba,ben 5yillik evliyim ve 5yildir salonumda kose koltuk kullaniyorum coook rahaat ve kullanisli sadece misafir oldugunda biraz sorun oluyor benim yerim musait olmadigi icin sadece ortaya puf almistik eger yerin varsa berjerle tamamlayabilirsin cok guzel olur,birisi daha soylemis ona katiliyorum yaslanmaktan artik minderleri artik iyice coktu hergun pat patlamaktan kollarim koptu,bizimki artik iyice eskidi diger odadaki koltuklari salona gecirmeyi dusunuyoruz kose koltugumuzuda bi akrabaya vericez ama inan esimde bende vermeye kiyamiyoruz minderleri cokmesine ragmen cook rahat cok modern duruyoryeniden esya alacak olsam yine kose koltuk alirim.

Sık ve kalabalık misafir grupları için ''safları sıkıştıralım beyler'' gibi bir oturum söz konusu,eee hoş olmuyor haliyle.

Oturma odan için mükemmel bir seçim olur, akşam eşinle otururken ayaklarını uzatıp uzanman için. Fakat salon için pek ideal değil. Ben öyle yaptım mesela:)

bu makale işine yaracaktır eminim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…